اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 5 خرداد 1397| 12 رمضان 1439

حبيب علي جفري (1391ق-....)

-(3 Body) 
حبيب علي جفري (1391ق-....)
Visitor 435
Category: پيشگامان تقريب

حبيب علي جفري (1391ق-....)

تاريخ ولادت : 1391ق

کشور : عربستان سعودي

مذهب : شافعي

حبيب علي جفري

علي زين العابدين بن عبد الرحمن جفري، مبلغ و عالم اهل سنت، در روز جمعه 20صفر 1391ق در شهر جده عربستان ديده به دنيا گشود.  نسب وي به امام صادق عليه السلام منتهي مي شود. او تحصيل را از کودکي و نزد عمه مادرش آغاز کرد. گرچه جفري در عربستان متولد شد و بزرگ شد اما دروس مرسوم نزد عالمان حضرموت را آموخت زيرا پس از تقسيم يمن به دو قسمت جنوبي و شمالي، بسياري از بزرگان و عالمان حضرموت از يمن جنوبي نفي بلد شده و ناچار يه عربستان آمدند. در اثر حضور گسترده پيروان و اساتيد حضرموت در حجاز، مدرسه اي غير رسمي، اما فعال و پرنشاط به روش حضرموت در حجاز به وجود آمده بود. جفري نيز علوم شرعي و سلوک تصوف را نزد اين دسته از علماء آموخت.

برخي از اساتيدِ جفري:

• عبدالقادر بن احمد سقاف که در جده بود و جفري صحيح بخاري و مسلم را نزد او قرائت نمود؛

• احمد مشهور بن طاها الحداد که کتاب ايضاح اسرار علوم المقربين را نزد وي آموخت؛

• ابوبکر عطاس بن عبدالله حبشي که گاه در مکه نزد وي مي رفت و از و نصائحي را دريافت مي کرد.

• محمد بن علوي مالکي حسني، که فنون مصطلح و اصول سيره نبوي را نزد وي آموخت.

• حامد بن علوي بن طاهر الحداد که کتاب المختصر اللطيف و بداية الهداية را نزد وي آموخت.

• ابوبکر عدني بن علي مشهور، که مدت 4 سال مصاحب وي بود و اکثر سنن ابن ماجه، رسالة الجامعة، بداية الهداية، المقدمة الحضرمية و تفسير الجلالين و تنوير الاغلاس و لطائف الاشارات و تفسير آيات الاحکام و تفسير بغوي را نزد وي آموخت. محمد بن عبدالرحمن باشيخ، عمر بن محمد بن حفيظ، عمر بن حسين، محمد متولي شعراوي، اسماعيل بن صادق عدوي، و محمد زکي الدين ابراهيم از ديگر اساتيد وي بوده اند.

امروز تصوير و نام جفري يکي از آشناترين تصاوير و نامها براي مسلمانان اهل سنت عرب زبان است. بسياري از مسلمانان ساکن در نقاط مختلف جهان از وي براي ايراد سخنراني دعوت مي کنند. ويدئو و صوت بسياري از سخنراني هاي جفري در شبکه هاي مجازي و اينترنت منتشر شده و موجود است. جفري در بسياري در سخنان خود درباره خطر و انحراف آيين وهابيت سخن گفته است. جفري از جمله سخنرانان و برگزار کنندگان مجالس احتفال به مولد النبي (جشن ميلاد پيامبر اسلام) است و همواره بر جواز ومشروعيت اين عمل و رفتارهاي ديگر همانند توسل به پيامبر اسلام و ديگر صالحان تاکيد ورزيده است.

او اکنون در مصر ساکن است.

نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.