اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 31 خرداد 1397| 8 شوال 1439

 


سيد کمال حيدري (1376ق)-

-(0 Body) 
سيد کمال حيدري (1376ق)-
Visitor 486
Category: پيشگامان تقريب

سيد کمال حيدري (1376ق)-

تاريخ ولادت : 1376ق

کشور : عراق

مذهب : شيعه

سيد کمال حيدري، فقيه و عالم شيعي در سال 1335 هـ.ش/1376 ه.ق در شهر کربلا متولد شد. دروس ديني را در حوزه علميه نجف آغاز کرد و از محضر اساتيد نام آوري همچون آيت الله سيدمحمد باقر صدر، آيت الله خويي و ديگر نجف بزرگان بهره برد. او از جمله فعالان سياسي بود که تحت تعقيب رژيم بعث قرار گرفت و به ناچار عراق را به مقصد ايران ترک گفت و در شهر قم ساکن شد. با حضور در قم تحصيل و تدريس را ادامه داد، در دروس اساتيدي همچون آيت الله وحيد خراساني، آيت الله جوادي آملي شرکت کرد و بهره هاي فراواني برد.

حضور در شبکه هاي راديويي و تلويزيونىِ عرب زبان و پاسخ به شبهات وهابيان بخشي از فعاليتهاي علمي استاد سيد کمال حيدري است. برنامه "مطارحات في العقيدة" در شبکه الکوثر با حضور سيدکمال حيدري، خيلي زود مخاطبان عرب زبان را مجذوب خود ساخت. بسياري از وهابيان مباحث اين برنامه را پيگيري کرده و در فواصل مختلف سوالات و مطالب خود را مطرح مي کردند. گرچه برخي از وهابيان با ادبيات غير مناسب سخن مي گفتند اما سيد کمال حيدري با بياني آرام و علمي پاسخ مي گفتند. اين امر تا بدان جا پيش رفت که مراکز عمده سلفي گري و وهابي گري به تکاپو افتاده و جوايز هنگفتي را براي رد و پاسخ دادن به سوالات ايشان تعيين نمودند.

آيت الله سيد کمال حيدري را به تحقيق و تتبع مي شناسند. او اهل قلم است و تا کنون بيش صد عنوان کتاب و اثر از ايشان منتشر شده است. موارد زير تنها بخشي از آثار ايشان در ردّ بر وهابيت است:

1. التوحيد، بحوث تحليلية في مراتبه ومعطياته

2. معرفة الله.

3. التوحيد عند الشيخ ابن تيمية

4. الشفاعة؛ بحوث في حقيقتها وأقسامها ومعطياتها.

5. الولاية التكوينية؛ حقيقتها ومظاهرها.

6. معالم الإسلام الأموي.

نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.