اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

Lasted Artilce

Views: 301
ميرزاي ناييني از علماي روشن فکر و آزاد انديشي است که نقش اساسي او در پيشگامي مبارزات مردمي با استبداد و استعمار و حکومت مشروطه و آغاز بيداري مسلمانان بارز است
Views: 302
اين مقاله با رويکردي توصيفي ـ تحليلي به اين مسئله مي پردازد که براي ايجاد تقريب و نزديکي بين پيروان مذاهب اسلامي و رسيدن به امت واحده، راه­کارهاي عملي و روشني در زمينه هاي علمي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي پيش روي ما قرار دارد و اميد است با تحقق بخشيدن به اين راه­کارها، گام هاي بلندي در ايجاد وحدت بين مسلمانان برداشته شود.
Views: 304
مقاله حاضر پس از بررسي لغوي و اصطلاحي واژه وحدت و اتحاد، انواع وحدت را از ديدگاه قرآن و نهج البلاغه بررسي نموده است
Views: 333
زندگي سيد ابن طاووس سرشار از دانش، معنويت و پارسايي است. در اين مقاله، بخش هاي مهمي از زندگي سيد به ويژه تعامل علمي او با عالمان بزرگ اهل سنت روشن خواهد شد، اما مهم تر از آن، انديشه هاي منحصر به فرد مرحوم «ابن طاووس» است.
Views: 328
بدون شک در چارچوب گفتمان وحدت گرا و تقريبي شيعه، آخوند خراساني جايگاه ويژه اي دارد.
Views: 308
يکي از موضوعات مورد اختلاف شيعه با برخي از اهل سنت از جمله رشيد رضا، مسئله يکتاپرستي والدين پيامبر است. صاحب تفسير المنار بر خلاف بسياري از صاحب نظران اهل سنت و تمام شيعه، بر اين باور است که پدر و مادر پيامبر? مشرک بوده اند.
Views: 372
مسئل? مرجعيّت علمي أهل بيت رسول خدا?، از مسايل بنيادين و دامنه دار ميان مسلمانان است. اين مسئله را از زواياي «مباني»، يا «أدلّه» (عقلي و نقلي) ، يا «شواهد و مستندات» مي توان بررسي نمود.
Views: 230
محمد اقبال لاهوري از مصلحان مسلماني است که انديشه‌هاي اصلاح‌گرايانه‌اش، انعکاسي جهاني داشته است و در رديف متفکراني چون سيد جمال قرار دارد.
Views: 272
بازخواني تفکر عالمان ديني و انديشمندان اسلامي در گفتمان تقريب و همبستگي امت اسلامي با اين نگرش که دشمنان امت اسلامي با رويکرد اسلام ستيزي خويش سعي دارند شکاف‌هاي عميقي بين پيروان مذاهب اسلامي ايجاد نمايند تا اين طريق مسلمانان درتقابل و تعارض عليه همديگر فاجعه آفريني نموده و پايه‌ها و ارکان امت اسلامي را به دست خودشان متزلزل نمايند،
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.