اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 4 ارديبهشت 1397| 9 شعبان 1439

 


Lasted Artilce

Views: 190
ايزوتسو بي‌طرفانه به ارائه مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن پرداخته است و در ارائه نظام مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن توفيق فراوان يافته است.
Views: 362
زمان و زمانمندي از شئون و جلوه‌هاي موجودات ممکن است و هيچ‌گاه از آنها منفک نمي‌شود. اما ازآنجاکه وجود امري تشکيکي است، هر مرتبه‌اي شأن خود را دارد.
Views: 177
دراينکه «ازخودبيگانگي» چيست و چگونه به وجود مي‌آيد، هر کس با توجه به ديدگاهي که دربار? ماهيت و حقيقت انسان اتخاذ نموده، جواب خاصي به آن داده است.
Views: 179
ايزوتسو بي‌طرفانه به ارائه مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن پرداخته است و در ارائه نظام مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن توفيق فراوان يافته است.
Views: 260
ابوزيد با نگرشي هرمنوتيک، با استفاده از دو اصل تمايز دين با معرفت ديني و تاريخي نگري به بررسي سنت پرداخت.
Views: 168
شايد بتوان به جرأت اذعان کرد دفاع از آموزه‌هاي ديني و پاسخ به شبهات آنگونه که در دانش کلام وظيفه‌اش به عهده متکلمان نهاده شده است.امروزه متوليان بيشتري را در بر دارد.
Views: 285
بيشتر موارد موعظه،پس از ايمان است. از اين رو،در ابتداي دعوت به تربيت اسلامي بهتر است از روش‌هاي مبتني بر حکمت بهره گرفت
Views: 491
حقوق بشردوستانه در انديشه رهبري انقلاب اسلامي به صورت مستقل از حقوق بشر دوستانه غربي، وجود داشته و به صورت عملي در هشت سال دفاع مقدس بکار گرفته شده است
Views: 210
گسترش روز افزون فضاي مجازي، فرصت ها و چالش هايي را براي ساحت تربيت سياسي و اجتماعي جامعه ايران فراهم ساخته است که اهميت بحث پيرامون آن را ضرورت مي بخشد
Views: 746
وحي حتي اگر در رؤيا هم باشد، نياز به تعبير و خواب گزاري ندارد.
Views: 452
ولى بدعت در شرع، از نظر اصطلاح فقها به نوآورى گفته مى شود كه در شريعت نباشد اعم از اينكه اين نوآورى فعل، يا كلام و عقيده باشد.
Views: 303
اهميت معيارهاي انتخاب تهديدات به‎صورت پيچيدگي تهديد با رتبه‎ي اول، سرعت شيوع تهديد با رتبه‎ي دوم، مدت تهديد با رتبه‎ي سوم و وسعت و دامنه‎ي تهديد با رتبه‎ي چهارم مي‌باشد.
Views: 727
امروزه خيلي ‏ها از ابوحنيفه به عنوان فقيهي ياد مي‏کنند که به احاديث نبوي بي توجه بوده و بيشتر به قياس متوسل شده است، در حالي که وي نه تنها چون ساير فقهاي اسلامي حديث را به عنوان دومين مصدر استنباط پذيرفته بلکه به طور محدود گاه به روايت حديث نيز پرداخته ا
Views: 420
با مراجعه به کلمات بزرگان اهل سنت مي يابيم که امام باقر (عليه السلام)مورد احترام عموم آنان بوده و همگي اقرار به مقام رفيع آن امام همام نموده اند که ما اشاره به برخي از آنها مي کنيم .
Views: 486
شايسته نيست در پيگيري جهت اقدام، تأخير يا معطلي در اين زمينه از سوي دولت به‌عنوان قوه‌ي مجريه و عمل‌کننده و به تعبيري مخاطب اصلي شعار اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل و نيز از سوي ساير مسئولين همچون مجلس، قوه‌ي قضاييه، رسانه‌ي ملي و نهادهاي فرهنگي ديگر صورت پ
Views: 463
رابطه‏ ى ميان جهان اسلام و غرب، با تولد اسلام، آغاز گرديد. نگاهى به نخستين آيات سوره‏ى روم، نشان مى‏دهد که مسلمانان ـ به رغم ارتباطات کند در آن عصر ـ با نگرانى کامل، حوادث و جريان‏هاى جهان را دنبال مى‏کردند.
Views: 253
درباره اين‏که خشونت چيست و حد و حدود آن کدام است، تفسيرهاى مختلفى در مباحث جامعه اسلامى، جامعه‏ شناختى و لغوى ارائه شده است. برخى خشونت را شيوه‏هاى خلاف نرم يا برخلاف طبع فرد و جامعه مى‏گويند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.