اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 1 بهمن 1396| 5 جمادي الاول 1439

 


Lasted Artilce

Views: 150
ايزوتسو بي‌طرفانه به ارائه مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن پرداخته است و در ارائه نظام مفاهيم اخلاقي ـ ديني در قرآن توفيق فراوان يافته است.
Views: 209
ابوزيد با نگرشي هرمنوتيک، با استفاده از دو اصل تمايز دين با معرفت ديني و تاريخي نگري به بررسي سنت پرداخت.
Views: 146
شايد بتوان به جرأت اذعان کرد دفاع از آموزه‌هاي ديني و پاسخ به شبهات آنگونه که در دانش کلام وظيفه‌اش به عهده متکلمان نهاده شده است.امروزه متوليان بيشتري را در بر دارد.
Views: 245
بيشتر موارد موعظه،پس از ايمان است. از اين رو،در ابتداي دعوت به تربيت اسلامي بهتر است از روش‌هاي مبتني بر حکمت بهره گرفت
Views: 445
حقوق بشردوستانه در انديشه رهبري انقلاب اسلامي به صورت مستقل از حقوق بشر دوستانه غربي، وجود داشته و به صورت عملي در هشت سال دفاع مقدس بکار گرفته شده است
Views: 156
گسترش روز افزون فضاي مجازي، فرصت ها و چالش هايي را براي ساحت تربيت سياسي و اجتماعي جامعه ايران فراهم ساخته است که اهميت بحث پيرامون آن را ضرورت مي بخشد
Views: 660
وحي حتي اگر در رؤيا هم باشد، نياز به تعبير و خواب گزاري ندارد.
Views: 352
ولى بدعت در شرع، از نظر اصطلاح فقها به نوآورى گفته مى شود كه در شريعت نباشد اعم از اينكه اين نوآورى فعل، يا كلام و عقيده باشد.
Views: 250
اهميت معيارهاي انتخاب تهديدات به‎صورت پيچيدگي تهديد با رتبه‎ي اول، سرعت شيوع تهديد با رتبه‎ي دوم، مدت تهديد با رتبه‎ي سوم و وسعت و دامنه‎ي تهديد با رتبه‎ي چهارم مي‌باشد.
Views: 664
امروزه خيلي ‏ها از ابوحنيفه به عنوان فقيهي ياد مي‏کنند که به احاديث نبوي بي توجه بوده و بيشتر به قياس متوسل شده است، در حالي که وي نه تنها چون ساير فقهاي اسلامي حديث را به عنوان دومين مصدر استنباط پذيرفته بلکه به طور محدود گاه به روايت حديث نيز پرداخته ا
Views: 357
با مراجعه به کلمات بزرگان اهل سنت مي يابيم که امام باقر (عليه السلام)مورد احترام عموم آنان بوده و همگي اقرار به مقام رفيع آن امام همام نموده اند که ما اشاره به برخي از آنها مي کنيم .
Views: 413
شايسته نيست در پيگيري جهت اقدام، تأخير يا معطلي در اين زمينه از سوي دولت به‌عنوان قوه‌ي مجريه و عمل‌کننده و به تعبيري مخاطب اصلي شعار اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل و نيز از سوي ساير مسئولين همچون مجلس، قوه‌ي قضاييه، رسانه‌ي ملي و نهادهاي فرهنگي ديگر صورت پ
Views: 369
رابطه‏ ى ميان جهان اسلام و غرب، با تولد اسلام، آغاز گرديد. نگاهى به نخستين آيات سوره‏ى روم، نشان مى‏دهد که مسلمانان ـ به رغم ارتباطات کند در آن عصر ـ با نگرانى کامل، حوادث و جريان‏هاى جهان را دنبال مى‏کردند.
Views: 209
درباره اين‏که خشونت چيست و حد و حدود آن کدام است، تفسيرهاى مختلفى در مباحث جامعه اسلامى، جامعه‏ شناختى و لغوى ارائه شده است. برخى خشونت را شيوه‏هاى خلاف نرم يا برخلاف طبع فرد و جامعه مى‏گويند.
Views: 196
سخنان و انديشه‏هاي گهربار پيامبر مکرم اسلام(ع) و امامان معصوم(ع) هماره منبع و سرچشمه فيضي براي نويسندگان و محققان بوده است زيرا معتقدند که آبشخور گفتار پيامبر و ائمه اطهار از وحي و قرآن نشأت مي‏گيرد و تفکر و انديشه والاي آن بزرگواران چه در زمان حيات و چه
Views: 264
برخي فقهاي شيعه و از ميان مذاهب اهل سنت، مذهب حنفيه قائل به استيذان مقيد هستندو استيذان را در مواقعي که با حق استمتاع منافات داشته باشد، واجب مي‌دانند؛ البته غالبِ مردان در فحوا، به خروج‌هاي متـداول روزانه راضي مي­باشند.
Views: 194
آيات صفاتي، از آيات متشابهي که از يک طرف با صفات خبري خدا ـ که يک بحث اختلافي است ـ و از طرف ديگر، با آيات متشابه ـ که براي فهم بشر سنگين است ـ مرتبط مي باشد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.