اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


هدف از قیام امام خمینی(ره) احیای احكام اسلامی بود

تاریخ انتشار: 1392/3/13-17:51
کد خبر: 18209
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت جرگلان در گفتگو با تقریب:
هدف از قیام امام خمینی(ره) احیای احكام اسلامی بود
خطیب جمعه اهل سنت جرگلان گفت: هدف از قیام امام خمینی(ره) احیای احکام اسلامی در جامعه و کوتاه کردن دست مزدوران و زورگویان از کشور بود.

"حاج آخوند صمدی" امام جمعه اهل سنت جرگلان با اشاره به سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت:امام راحل، قیام ،انقلاب  و تفكرات استكبار ستیزی ایشان، یك نوع اعلام برای همه آزادی خواهان بود كه می توان در برابر دشمنان هرچند كه بزرگ باشند، با توكل و قدرت ایمان ایستاد و برآنها پیروز شد.

آخوند صمدی تصریح كرد: : آن حضرت به خاطر نجات دین اسلام امر به معروف و نهی از منكركرد و هدایت مسلمانان ایران به سوی اسلام و قرآن را یكی از مهمترین وظیفه شرعی خود دانست.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران نمونه ای در تاریخ است كه نظیر آن تاكنون پیدا نشده است، اما امروز كشورهای دیگر، انقلاب ایران را الگوی خود قرارداده اند و اراده دارند همچون ایران به پیروزی برسند، اما ایران امامی داشت كه توسط آن به پیروزی رسید و نمونه آن امام راحل را تاریخ به خود ندیده است.

وی امام خمینی را الگوی بیداری اسلامی در جهان دانست و تصریح كرد: قطعا وقتی مردم منطقه استكبار ستیزی جمهوری اسلامی را دیدند و مشاهده كردند كه مدت سی و پنج سال است كه نظام اسلامی در برابر استكبار جهانی و ایادیش ایستانده اند و آنها نتوانسته اند در اراده این ملت خللی وارد كنند به آنها روحیه پدید آوردن انقلابی جدید را داد.

وی بیان داشت: این انقلاب امام خمینی (ره) در مردم سایر كشورها این اراده و روحیه قوی را به وجود آورد كه امروز ما شاهد بیرون راندان نوكران آمریكا از بعضی كشورها از جمله مصری و لیبی بودیم.

خطیب جمعه اهل سنت جرگلان افزود: مردم منطقه با این عمل توانستند خودشان به خود متكی كنند و خودشان برای خود تصمیم بگیرند و از وابستگی خارج شوند.

وی همچنین با اشاره به الگو شدن جمهوری اسلامی ایران در جهان خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران بحمدالله در عصر حاضر بهترین و موفق ترین الگو برای مردم جهان شناخته شده و در ممالك مختلف جهان و درقلوب آحاد مسلمین امیدواری ایجاد كرده است كه می توانند با مبارزه و جهاد به پیروزی های به مراتب بیشتر در برابر ظالمان وكفاران برسند.

آخوند صمدی گفت: امام خمینی (ره) با عملكرد پیامبرگونه خود تمامی عمر شریف خود را صرف اسلام و آزادگی كامل مسلمانان ایرانی و برقراری عدالت اجتماعی كرد و بر همه ما امت اسلامی واجب است تا قدردان زحمات ارزنده آن حضرت باشیم.

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.