اهل سنت

امنیت و آرامش از نعمت های بزرگ موجود در ایران استامام جمعه موقت اهل سنت بندر ترکمن :
امنیت و آرامش از نعمت های بزرگ موجود در ایران است
انسان به انجام اعمال صالحه از جمله نماز و روزه در سایه وجود امنیت و آرامش در جامعه می تواند به معبود خویش نزدیک شده و به راحتی به راز و نیاز بپردازد.
Date:1395/10/18

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب از گرگان، امام جمعه موقت اهل سنت بندر ترکمن، گفت: اعمال صالح وسیله ای برای نزدیکی به درگاه خداوند است.

«آخوند عبدالرحمن کر» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع قبا بندر ترکمن، افزود: انسان به انجام اعمال صالحه از جمله نماز و روزه در سایه وجود امنیت و آرامش در جامعه می تواند به معبود خویش نزدیک شده و به راحتی به راز و نیاز بپردازد.

مدرس حوزه علمیه قبا بندر ترکمن با بیان اینکه ائمه اربعه اهل سنت معتقد به توسل بودند، گفت: امام ابوحنیفه، امام شافعی، امام احمد حنبل و امام مالک بر درست و جائز بودن توسل صحه گذاشته اند.

وی، ادامه داد: توسل وسیله ای برای قبول شدن اعمال خیر و دعا است، همه علما به اتفاق نظر به صحیح بودن توسل اعتراف دارند.

به گفته وی؛ مدد جستن از وسیله برای نیل به مقصود توسل است، انسان برای رسیدن به مراد خویش، باید به اسباب و واسطه ها متوسل شود، مقصود از توسل در اصطلاح مسلمانان، تمسک جستن به اولیای الهی درگاه خداوند، به منظور بر آمدن نیازها است.

آخوند کر با اذعان بر اینکه توسل به مقام و جایگاه شخص زنده و یا مرده از جمله انبیا، رسل و بزرگان دین جائز است، گفت: از اولیای الهی می خواهیم برآمدن حاجت ما را از درگاه الهی درخواست کنند و این درخواست دعا نه تنها موثر دانستن غیر خدا نیست؛ بلکه موید این موضوع است که تنها حاجت دهنده و موثر در عالم هستی خالق یکتا است.

وی، افزود: صحابه بعد از فوت رسول الله (ص) با رفتن به مقبره پاک آن حضرت با وسیله قرار دادن ایشان برای قبولی حوائج خود دعا می کردند.

به گفته وی؛ انسان با کمک و یاری اولیای الهی و اعمال خیر می تواند با خداوند ارتباط برقرار کرده و برای برآورده شدن نیازهای خود درخواست نماید.

تقريب


Rss Services Print  -(1 Body) 
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image