اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 3 خرداد 1397| 10 رمضان 1439

 


هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است/ 17 دی یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی است

تاریخ انتشار: 1395/10/18
کد خبر: 41405
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه:
هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است/ 17 دی یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی است
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه به استعمار جدید دشمن و اهداف و مأموریت‌های دشمن در ایجاد فضاهای مجازی و ماهواره اشاره کرد و گفت: ترور شخصیت‌های مؤثر جامعه، ترویج برنامه ضد دین، مبارزه با فرهنگ و آداب دینی و ملی و محلی، تزریق فرهنگ و آداب غربی، تضعیف و شکستن حریم خانواده، ایجاد تفرقه در میان مسلمانان و حاکم کردن افراد ضعیف در جامعه؛ هفت هدف دشمن و مأموریت استعمار جدید در کشورهای اسلامی است. نماز جمعه مورخه 95/10/17 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌های این هفته را به موضوعات «1-استعمار نو 2-قرآن و اثرات مثبت آن در هر زمان 3- سالروز هفده دی روز کشف حجاب رضاخانی» اختصاص داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (17 دی‌ماه 95) که با حضور مردم نمازگزار در مسجد جامع پاوه برگزار شد، در مقدمه سخنان خود به پیش‌بینی آینده مسلمانان از زبان قرآن کریم پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از آیه 217 سوره مبارکه بقره «وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّى يَرُدُّوكُمْ عَنْ دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا» افزود: در این آیه هم خداوند بزرگ به مکر و حیله دشمنان برای حمله به دین اشاره می‌کند و می‌فرماید: این دشمنان دست‌بردار نیستند، چشمانشان شمارا نمی‌بیند و گوش‌هایشان حرف شمارا نمی‌شنود و دوست ندارند شمارا درصحنه‌های مختلف مشاهده کنند تا زمانی که شما به کفر بازگشت نمایید و از آنان اطاعت کنید.

 

امروز دنیای اسلام گرفتار استعمار جدید است

ماموستا قادری در ادامه به دو نوع استعمار قدیم و جدید اشاره کرد و گفت: در استعمار قدیم که در قرن‌های 19 و 20 بسیار معمول بود، حکومت‌های قوی بر حکومت‌های ضعیف چیره می‌شدند و بر اراضی و معادن و انسان‌ها تسلط می‌یافتند، اما آنچه امروز مسلمانان را در این عصر تهدید می‌کند، استعمار فکری و هجمه و جنگ فرهنگی است که به استعمار جدید معروف است.

وی افزود: ماهواره و فضاهای مجازی چون فیس‌بوک و تلگرام و ... که امروزه توسط کشورهای غربی و شرقی با اهداف خاص برای سرگرمی من و شما درست شده و مفت و مجانی در اختیار ما قرارگرفته‌اند، رفته‌رفته دارند هویت اسلامی ما را دچار خدشه می‌کنند.

هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است

وی سپس به ذکر آماری از کاربران ایرانی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در طول شبانه‌روز حدود 20 میلیون کاربر ایرانی وارد فضاهای مجازی مفت و مجانی دشمنان می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی اگر در شبانه‌روز هر نفر ایرانی بابت فیس‌بوک و تلگرام و غیره هزینه‌ای به شرکت‌های آنان پرداخت می‌کرد پول‌های زیادی به جیب آنان می‌رفت اما هدف آنان بی‌هویت کردن جوان مسلمان است نه پول.

امام‌جمعه پاوه به استعمار جدید دشمن و اهداف و مأموریت‌های دشمن در ایجاد فضاهای مجازی و ماهواره اشاره کرد و گفت: ترور شخصیت‌های مؤثر جامعه، ترویج برنامه ضد دین، مبارزه با فرهنگ و آداب دینی و ملی و محلی، تزریق فرهنگ و آداب غربی، تضعیف و شکستن حریم خانواده، ایجاد تفرقه در میان مسلمانان و حاکم کردن افراد ضعیف در جامعه؛ هفت هدف دشمن و مأموریت استعمار جدید در کشورهای اسلامی است.

کتابت و رونویسی قرآن کریم توسط بانوی پاوه ای در این مقطع زمانی کار بسیار ارزشمند بود

وی در بخشی از بیانات خود در خطبه دوم تصریح کرد: در کلاس هفتگی سه‌شنبه‌شب گذشته مسجد قباء خواهری محترم به نام شرمین مرادی اهل هجیج و مقیم پاوه، مهمان کلاس ما بود. این خانم که سه کلاس بیشتر سواد ندارد، خداوند او را هدایت کرده و در مدت 14 ماه با دستخط خود قرآن را رونویسی کرده است. ایشان این قرآن را به مسجد قباء اهدا کرد که درواقع دارای ارزش بسیاری بود و آن شب جوانان مسجد هم قدم‌های خوبی برداشتند و او را خیلی خوب فکراً و مادیاً تشویق کردند.

ماموستا قادری اضافه کرد: یکی از معلمین اهل نوسود که در پاوه زندگی می‌کند برایم نوشته بود: مادر من برای حج عمره ثبت‌نام کرده بود اما چندی پیش فوت کرده است و بنده 800 هزار تومان را که سهمیه ثبت‌نام ایشان است تقدیم خانم شرمین مرادی می‌نمایم تا هر وقت که شرایط حج مهیا شد به‌جای مادرم به حج مشرف شوند. بنده هم در این مکان که محل مردان صالح است و در این لحظه که لحظه مهمی در تاریخ دین ماست، می‌گویم: خداوندا این مادر عزیز را به رحمت خود شاد فرما و این معلم صالح را هم عاقبت‌به‌خیر فرما و این‌چنین زنان و مردان صالح و باایمان را از منطقه ما مگیر. آمین یا رب‌العالمین

وی ذات عمل خانم مرادی را بسیار ارزشی توصیف کرد و گفت: در این مقطع که دنیا بر ضد قرآن صحبت می‌کند و کفر جهانی علیه قرآن و صاحبان و پیروان قرآن دارد توطئه می‌کند، این حرکت بسیار مهم و جای شکر و تقدیر است و بنده این توفیق را به این خواهر محترم و به مردم پاوه و مردم روستای هجیج تبریک می‌گویم.

17 دی یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی در 81 سال پیش است

وی در قسمت سوم خطبه‌ها به 17 دی در تقویم جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این روز یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی است که در 81 سال پیش اتفاق افتاد

امام‌جمعه پاوه افزود: در سال‌های 1300 تا 1313 امان‌الله خان در افغانستان و آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران که هر سه نوکر غرب و ضد دین بودند بر مردم حکومت می‌کردند.

ماموستا قادری سپس به سفر رضاخان به ترکیه در سال 1313 اشاره کرد و گفت: رضاخان بعد از بازگشت از این سفر وزرای خود را فراخواند و گفت: اصلاً روسری و چادر دشمن ترقی و پیشرفت است و درست حکم یک دمل را دارد که باید آرام‌آرام آن را جراحی کرده و از بین ببریم و در 17 دی 1314 خانواده‌اش طی مراسمی خاص در تهران کشف حجاب کردند و گفتند: از این تاریخ حجاب در ایران ممنوع بوده و باید زنان روسری را بردارند و مردان کلاه پهلوی به سر کنند.

خطیب جمعه پاوه در پایان گفت: هرچند روحانیون ایران جواب رضاخان را در مسجد گوهرشاد دادند و مردم زیادی در این راه شهید شدند اما استبداد رضاخانی بیش از 6 سال دوام نیاورد و در سال 1320 به جزیره موریس تبعید شد و بعدازآن زنان دوباره با عزت و سربلندی در ادارات و بازار حاضر شدند.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.