اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 5 خرداد 1397| 12 رمضان 1439

 


خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور

تاریخ انتشار: 1395/10/20
کد خبر: 41492
Print
Rss Services


بسته خبری نماز جمعه های اهل سنت کشور ؛
خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور
گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه شهرهای: پاوه، ارومیه، پیرانشهر، کرمانشاه، سنندج، میرجاوه، بندرعباس، بوکان، ایرانشهر، سقز، گنبدکاووس، بندرترکمن، دیواندره، بانه، مریوان، مهاباد، دهگلان، چنارلی، رویدر، بخش اسالم، سروآباد، صاحب و مشهدریزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده ی سخنان و خطبه های امام جمعه های اهل سنت 23 شهر و شهرستان هستیم.

گفتنی است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود می باشد و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه های سایر شهرستان های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده ی خطبه های نماز جمعه ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

امام جمعه پاوه :

17 دی یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی است

خطیب جمعه پاوه در خطبه های نماز جمعه به استعمار جدید دشمن و اهداف و مأموریت‌های دشمن در ایجاد فضاهای مجازی و ماهواره اشاره کرد و گفت: ترور شخصیت‌های مؤثر جامعه، ترویج برنامه ضد دین، مبارزه با فرهنگ و آداب دینی و ملی و محلی، تزریق فرهنگ و آداب غربی، تضعیف و شکستن حریم خانواده، ایجاد تفرقه در میان مسلمانان و حاکم کردن افراد ضعیف در جامعه؛ هفت هدف دشمن و مأموریت استعمار جدید در کشورهای اسلامی است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: در سال‌های 1300 تا 1313 امان‌الله خان در افغانستان و آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران که هر سه نوکر غرب و ضد دین بودند بر مردم حکومت می‌کردند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه :

حفظ وحدت و همدلی؛ اصلی ترین رکن امنیت ملی کشور است

امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای قرآن که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد اصل وحدت و انسجام بوده که عامل نشاط، پویایی و تحرک در جامعه است.

ماموستا عبدالقادر بیضاوی اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای ملت ما مایه برکت و عزت است، از این‌ رو وظیفه همه ما در قبال نظام اسلامی حفظ وحدت و یکپارچگی ملی است.

وی اضافه کرد: به برکت استقرار نظام جمهوری اسلامی و رهبری داهیانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) کشور ما از آزادی، امنیت و توسعه برخوردار است و همه باید تلاش کنیم که وحدت و یکپارچگی ملی را حفظ کنیم.

امام جمعه پیرانشهر:

بی تردید مسلمانان نباید اجازه تجاوز و زورگویی را به جریان‌های انحرافی و سلفی بدهند

امام جمعه پیرانشهر در خطبه‌های نماز با اشاره به مسئله صبر و تحمل در مواجهه با مشکلات اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های صبر و تحمل، صبر در برابر عبادت است یعنی فرد باید نسبت به سختی‌های انجام آن شکیبا باشد.

ماموستا مصطفی محمودی گفت: از سوی دیگر یک فرد مومن باید در برابر امیال و آرزوها و در برابر مصیبت‌ها نیز تحمل داشته و در مقابل فقر و قحطی و نیز با از دست دادن اموال و یا از دست دادن عزیزان خویش شکیبا و صبور باشد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با تاکید بر صبر و مقاومت در مقابل جریان‌های تکفیری و تروریستی تصریح کرد: بی تردید مسلمانان نباید اجازه تجاوز و زورگویی را

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: بی‌شک اتحاد شیعه و سنی سبب شد تا یکی از بزرگترین شهرهای سوریه از چنگال تروریست‌های تکفیری خارج شود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه :

مسوولان هم مانند ملت ایران وحدت داشته باشند

ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بزرگ امام شافعی کرمانشاه، وجود اختلاف بین مسوولان را زیبنده نظام اسلامی ندانست و افزود: در حالیکه ما مردم را به وحدت و پرهیز از اختلاف و تفرقه دعوت می کنیم جا دارد مسوولان هم در فعالیت های خود وحدت داشته باشند.

او بر پیروی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب از سوی همه مسوولان تاکید کرد و گفت: اگر مسوولان توصیه ها و تاکیدات رهبری را مورد توجه قرار دهند دیگر اختلافی بین آنها پیش نمی آید.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های خود رهبر معظم انقلاب را محور وحدت مسوولان و مردم دانست و گفت: توجه به راهنمایی ها و ارشادات معظم له مانع از بروز اختلاف در کشور می شود.

امام جمعه سنندج :

اقامه نماز جدا کننده اسلام از کفر است

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های جمعه سنندج افزود: نماز نشانه متقین است و کسانی که نماز را ادا می کنند، از پرهیزکاران و دوستداران خدا هستند.

وی به آیه 115 سوره هود اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه مسلمانان را به ادای نماز در پنج فرض فراخوانده و بشارت داده است که مسلمانان در صورت اطاعت از دستورات دین اسلام، سعادت دنیا و آخرت را بدست می آورند.

ماموستا خدایی ادامه داد: اگر امت اسلام در اطاعت از خدا صبر پیشه گیرند و فرامین الهی را به موقع اجرا کنند، بدون شک اعمالشان بدون اجر نخواهد بود.

امام جمعه شهرستان میرجاوه:

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر هم زننده نقشه و توطئه های دشمنان

مولوی ریگیان پور به مکر و حیله و دشمنی دشمن شماره یک انسانیت یعنی اسرائیل اشاره کرد و افزود: اسرائیل و یهودیان به دنبال حضور فیزیکی و لشکر کشی در منطقه هستند و حتی خود را صاحب و وارث ایران اسلامی می دانند.

امام جمعه شهرستان میرجاوه در ادامه به بیانات گهربار مقام معظم رهبری  اشاره نمود و افزود: هر گاه رهبر عزیزمان نطق مبارکی داشتند نقشه و توطئه های دشمنانمان  نقش بر آب  شد و این بیانات به ملت غیرتمندمان امید و شجاعت داد وهمان طور که رهبر عزیزمان  فرمودند: اگر جلوی فتنه و نفوذ  دشمن در عراق گرفته نشود جنگ به داخل کشورمان کشیده خواهد شد.

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس :                                                                             

تداوم اختلافات تضعیف پیوندهای جامعه را در پی دارد

شیخ محمد صالح مهجور در خطبه های نمازجمعه با تاکید بر اینکه کینه و نفرت در دل مسلمانان واقعی راه و جایی ندارد بیان‌داشت: مسلمان واقعی نباید کینه‌‌ای را در دل خود راه دهد.

خطیب جمعه اهل‌سنت بندرعباس همچنین افزود: مسلمانان واقعی باید جهت کسب رضایت حضرت حق تلاش کنند و جز برای رضای خدا در راهی قدم نگذارند.

وی تصریح‌کرد: مسلمین باید همواره معیارهای اسلامی و اخلاقی را با هدف تداوم اصلاح‌گری در جامعه در هر شرایطی مدنظر قرار دهند.

خطیب جمعه اهل‌سنت بندرعباس گفت: اختلاف‌نظرها در جامعه اسلامی نباید دشمنی میان افراد جامعه تلقی شود.

امام جمعه بوکان:

امنیت موجود در کشور در سایه درایت رهبری حاکم است

امام جمعه بوکان نیز در خطبه های نماز با اشاره به امنیت موجود در کشور، اظهار داشت: امنیت حاکم در کشور عزیزمان ایران در سایه درایت مقام معظم رهبری و نیروهای رزمنده اسلام وجود دارد.

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده بیان کرد: با فداکاری مدافعان و رزمندگان اسلامی و تدبیر رهبری امنیتی در کشور حاکم است که در هیچ کدام از کشورهای همسایه وجود ندارد و همه با تحریک دشمنان چشم طمع به خاک ایران دوخته اند اما غافل از این که مردم ایران گوش به فرمان رهبری هستند و اجازه ورود به خاک ایران را به گروه های ساخته دست آنان نخواهند داد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:

حجاب زینت زن است و بانوان باید الگوی خود را حضرت فاطمه زهرا (س) قرار دهند

امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر نیز در خطبه های نمازجمعه با تاکید بر اهمیت حجاب از دیدگاه اسلام گفت: متاسفانه کشورهای غربی سعی دارند با ترویج فرهنگ غلط خود جوانان را از مسائل دینی و اعتقادیشان دور کنند.

مولوی خلیل رسولی زاده افزود: حجاب زینت زن است و بانوان باید الگوی خود را حضرت فاطمه زهرا (س) قرار دهند.

وی اظهار داشت: دشمنان با هجمه های فرهنگی از جمله ترویج استفاده از ماهواره به دنبال متلاشی کردن کانون گرم خانواده های مسلمان هستند.

امام جمعه سقز:

خدمت به مردم وظیفه قانونی و شرعی است

ماموستا سید حسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه، مسؤولیت یعنی خدمت کردن و اگر غیر از این باشد، نتوانسته‌ایم رضایت پروردگار یکتا را به‌جای آوریم.

وی در ادامه خطبه‌های نماز با اشاره به اینکه کشور اسلامی ایران محور وحدت و همدلی است، بر استحکام بخشیدن به وحدت در جامعه تأکید کرد.

امام جمعه اهل سنت سقز در ادامه خطبه‌های نماز به دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: تنها راه مقابله با آنها حفظ وحدت است کما اینکه، این وحدت هر روز در بین مردم ایران اسلامی بیشتر می‌شود.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس:

حفظ جامعه اسلامی نیازمند رعایت قوانین و احکام شرعی است

آخوند عبدالکریم جاور در نماز هفته گذشته، افزود: خداوند برای بهتر شدن زندگی انسان سفارش به امر مقدس ازدواج کرده تا زن و شوهر در کنار یکدیگر به آرامش برسند.

به گفته وی؛ ازدواجی که بر اساس شرع مقدس اسلام صورت گرفته باشد با ایجاد انس، محبت، گذشت و ایثار  بین زن و شوهر انسان را به سعادت و کمال می رساند.

مدیر حوزه علمیه جمیلیه گنبد کاووس، خانواده را نخستین ستون جامعه دانست و گفت: اگر افراد خانواده بر اساس دین پرورش یابند  جامعه نیز جامعه ایمانی می شود در نتیجه شاهد کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی در آن جامعه خواهیم بود.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن:

امنیت و آرامش از نعمت های بزرگ موجود در ایران است

«آخوند عبدالرحمن کر» در نماز جمعه هفته گذشته مسجد جامع قبا بندر ترکمن، افزود: انسان به انجام اعمال صالحه از جمله نماز و روزه در سایه وجود امنیت و آرامش در جامعه می تواند به معبود خویش نزدیک شده و به راحتی به راز و نیاز بپردازد.

مدرس حوزه علمیه قبا بندر ترکمن با بیان اینکه ائمه اربعه اهل سنت معتقد به توسل بودند، گفت: امام ابوحنیفه، امام شافعی، امام احمد حنبل و امام مالک بر درست و جائز بودن توسل صحه گذاشته اند.

وی، ادامه داد: توسل وسیله ای برای قبول شدن اعمال خیر و دعا است، همه علما به اتفاق نظر به صحیح بودن توسل اعتراف دارند.

امام جمعه دیواندره:

گروه‌های تکفیری از بین بردن مسلمانان را مباح می‌دانند

ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته  دیواندره گفت: سوال قبر و قیامت یک نوع بیدارگری در مورد اهمیت مسئولیت انسان در زندگی است و در آخرت از باور است.

وی با اشاره به اقدامات زشت و ناپسند گروه‌های تکفیری افزود: متأسفانه امروزه در کشورهای اسلامی از جمله عراق و سوریه افراد تندرو و گروه‌های تکفیری خون بسیاری از مسلمانان بی‌گناه را می‌ریزند و اقدام به کشتار آنها می‌کنند.

امام جمعه دیواندره تصریح کرد: افراد تندرو و گروه‌های تکفیری بدون آنکه از قرآن، سنت و رسول اکرم(ص) و یاران پیامبر اهل بیت آگاهی داشته باشند از بین بردن مسلمانان را مباح می‌دانند و خون مسلمانان بدون گناه را می‌ریزند.

امام جمعه بانه:

مقابله  با افراد توزیع‌کننده مواد مخدر وظیفه همه آحاد جامعه است

امام جمعه بانه در برخی از سخنان خود با شاره به مضرات سیگار گفت: سیگار به‌دلیل وجود مواد سمی و زیان آوری که دارد منشا بسیاری از بیماری‌های قلبی، عروقی و سرطان‌ها است.

ماموستا حیدری افزود: متاسفانه امروزه بسیاری از مردم علی‌رغم اینکه به مضرات سیگار واقف هستند باز هم به سمت این ماده سمی گرایش دارند.

وی سیگار را دروازه ورود افراد به سمت مواد خطرناک‌تر دانست و اظهار کرد: گرایش افراد به سمت مواد اعتیادآور در ابتدا با سیگار شروع شده است.

امام جمعه بانه ضمن تقدیر و تشکر ویژه از تلاش‌های شبانه روزی ماموران نیروی انتظامی در کشف مواد مخدر و پیش سازه‌ها گفت: برخی از سوداگران مرگ به خاطر منافع شخصی خودشان اقدام به وارد کردن این مواد خطرناک می‌کنند که برخورد و مقابله با این افراد وظیفه همه آحاد جامعه است.

امام جمعه مریوان:

مدهای ماهواره‌ای برگرفته از بی‌اخلاقی‌های نظام غربی است

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته مریوان با اشاره به فسادهای اخلاقی رژیم استبداد شاهنشاهی اظهار داشت: حجاب و عفاف در دوران شاهنشاهی مورد ظلم قرار گرفته بود.

وی افزود: مردم ایران اسلامی در زمان‌های مختلف با دین مبین اسلام همراه بوده و هستند اما افرادی هستند که خود را به شیپوری برای دشمنان اسلام تبدیل کرده‌اند و مدل‌های غیراسلامی را در بین امت مسلمان ترویج می‌دهند.

امام جمعه شهرستان مریوان تصریح کرد: زمانی «رضا شاه» به عنوان تبلیغ کننده بی‌دینی و مدل‌های غیراسلامی در بین امت مسلمان ایران بود اما این موضوع با نارضایتی مسلمانان همراه شد و باعث شده که مردم با تصمیم‌های ضداخلاقی او مخالفت کنند.

امام جمعه مهاباد:

سال 2016 میلادی، سالی پر از درد و رنج برای مردم جهان بود

امام جمعه مهاباد در خطبه‌های هفته  گشده نماز با اشاره به سال آغاز سال جدید میلادی اظهار داشت: سال 2016 میلادی، سالی پر از درد و رنج برای مردم جهان بود.

ماموستا ملاقادر سهرابی با توضیح مسائل سال گذشته میلادی بیان کرد: سال 2016، سالی پر از پیچ و خمهای سیاسی، نظامی و اقتصادی بود که با شیطنت استکبار جهانی و صهیونیست در سطح جهان، هیچ روزی نبود که مردم در آن روی خوش ببینند.

امام جمعه مهاباد با اذعان به حوادص ناگوار سال نو میلادی تصریح کرد: در سال جدید میلادی حداقل تفکر جدید در رابطه با جلوگیری از ترور و تروریست در سطح جهان شکل می‌گیرد ولی انفجارهای بغداد و ترکیه نشان داد که اینچنین نیست.

امام جمعه دهگلان:

مسئولان دهگلان اقدامات خود را در زمینه ایجاد اشتغال جوانان اعلام کنند

ماموستا یدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان گفت: جوانان داشتن روحیه و تفکر خودباوری و عزت نفس را کلید موفقیت خود بدانند و به نکات مثبت خود تکیه کنند.

وی افزود: تکیه بر دین مبین اسلام، به معنای واقعی به انسان عزت نفس می‌دهد بنابراین باید برای درک عمیق آموزه‌های مختلف و نهفته در آن گام برداشت.

امام جمعه دهگلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اشتغال‌زایی تصریح کرد: داشتن شغل مناسب از توقعات مردم است و مسئولان نیز باید به صورت جدی این موضوع را دنبال کنند.

امام جمعه چنارلی:

خداوند در قرآن کریم به همه سفارش می کند هر چیزی که می شنویم نباید بلافاصله آنرا قبول کرد

خطیب اهل سنت چنارلی، گفت: خداوند امنیت موجود در کشور را حفظ کرده و امیدواریم جنگ، کشتار و ناامنی در جوامع اسلامی برچیده شود.

«آخوند احمد قاری داودی» در نماز جمعه اهل سنت چنارلی، افزود: ملل مسلمان با تقویت همدلی و اتحاد در بین خود می توانند به نعمت بزرگ امنیت و آرامش دست پیدا کنند.

این عالم برجسته اهل سنت شرق گلستان با اعلام اینکه حفظ حرمت و آبروی فرد مسلمان برای همگان واجب است، گفت: فرد مومن نزد خداوند حرمت و ارزش دارد و نباید با آبروی وی بازی شود که در صورت انجام این کار زشت خداوند نیز شخصی را که به فرد مومن بی احترامی کرده  ذلیل می گرداند.

امام جمعه اهل سنت رویدر:

باید الگوی مصرف اسلامی را در جامعه گسترش دهیم

شیخ سلیمان سلیمی در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت رویدر اظهار کرد: دین اسلام برای همه امور زندگی مسلمانان و اجتماع آنها برنامه‌ریزی و توجه داشته است.

وی افزود: اسراف و تبذیر یکی از منکرات در جامعه اسلامی است که هم در قرآن و هم در آموزه‌های اسلامی و سیره رسول خدا نیز بر دوری از آن تأکید فراوانی شده است.

خطیب جمعه اهل‌سنت رویدر با اشاره به این که توجه به صرفه‌جویی در هزینه‌ها یکی از راه‌های بهبود اقتصاد زندگی است، عنوان کرد: اگر به امور مهمی نظیر صرفه‌جویی در زندگی توجه نشود، تنگدستی، فقر، جرم و جنایت و بزهکاری گسترش می‌یابد.

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم:

آرامش و امنیت امروزه حاصل تدبیر و درایت مقام معظم رهبری است

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم گزارش کوتاهی از وضعیت منطقه و وحدت بین مردم ارائه داد و ادامه داد: وضعیت خدمات رسانی و رسیدگی به مشکلات مردم مطلوب است و الحمدلله برای مسئولین فرقی بین شیعه وسنی وجود ندارد و آن‌ها وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند. 

 برزکوهی با اشاره به پیوندهای خویشاوندی شیعه و سنی بسیار زیادی که در تالش و اسالم اتفاق افتاده، افزود: به هیچ وجه نمی توان شیعه و سنی را از هم جدا کرد.

وی در ادامه بیان داشت: آرامش و امنیتی که امروزه ما در جامعه مشاهد می کنیم از درایت و تدبیر مقام معظم رهبری می‌باشد که همه ما را به وحدت و یکپارچکی دعوت می نماید و مردم شهرستان تالش بخصوص بخش اسالم قدردان این نعمت بزرگ الهی می باشند.

امام جمعه سروآباد:

توکل به خداوند مهمترین رمز موفقیت انسان در زندگی است

امام جمعه سروآباد اضافه کرد: خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به مسلمانان می فرماید، بر من توکل کنید چرا که توکل کنندگان را دوست دارم که این سخن خداوند بیانگر یاری رساندن خالق هستی به بندگانی است که در همیشه و در همه حال به او اعتماد و توکل می کنند.

وی افزود: توکل به معنای واقعی یعنی اینکه انسان مسلمان خداوند متعال را حامی و کارساز خود قرار دادن در تمام مراحل سخت و شیرین زندگی است، که داشتن این اعتقاد و باور سبب می شود انسان به بالاترین درجه سعادت و موفقیت در امورات و مشکلات خود برسد و از عذاب سخت دوزخ و سختی های این دنیای فانی رهایی یابد.

امام جمعه شهر صاحب :

دین اسلام دین رحمت و بخشش است

امام جمعه اهل سنت صاحب در خطبه‌های جمعه این شهر با بیان اینکه دین اسلام دین رحمت و بخشش است، بر پیروی از دستورات دین اسلام تأکید کرد.

ماموستا ملاغفور مصونی ادامه داد: امروز دین اسلام در جهان دین برتر است و باید همه در راستای ترویج آنها بیش از پیش تلاش کنیم.

وی افزود: خداوند قادر و توانا آگاه و ناظر بر تمام اعمال انسان است و باید همه برای رضایت خالق هستی تلاش کنیم.

لازم به ذکر است شهر صاحب ازتوابع شهرستان سقز استان کردستان است.

امام جمعه اهل سنت مشهدر ریزه:

پیام حضور گسترده مردم در راهپيمايي 9 دی 88 این بود که ایرانیان برای حفاظت از میهن و استمرار نظام اسلامی تا پای جان ایستاده اند

مولوي عبدالكريم علي بايي امام جمعه موقت اهل سنت شهر مشهد ريزه در ابتدای نماز جمعه اين هفته شهر مشهد ريزه با اشاره به واقعه نهم دیماه 88 اظهار داشت: این روز، روزی است که به فرموده مقام معظم رهبری روز بصیرت نامیده شده. حضور گسترده مردم ايران در راهپيمايي این روز این درس را به دشمنان نظام داده که همه ما ایرانیان برای حفاظت از میهن و کشورمان و استمرار نظام اسلامی تا پای جان ایستاده ایم و عقب نشینی نمی کنیم.

وي افزود: در سال 88 عده اي به مقدسات ملت ايران بي احترامي كردند، حرکتی که موجب شد به مراسم مذهبی اربعین و عزادران توهین شود؛ اما حرکت هوشمندانه مردم در کنار رهبر فرزانه انقلاب این حرکت را خنثی نمود.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام باید برای همیشه این را بدانند که اسلام بر همه ادیان و عقاید دیگر غالب خواهد شد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.