اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


قدرت امت اسلامی با وحدت کلمه تحقق می یابد

تاریخ انتشار: 1396/1/19-13:4
کد خبر: 43194
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهر تاتار علیا :
قدرت امت اسلامی با وحدت کلمه تحقق می یابد
امام جمعه اهل سنت شهر تاتار علیا، گفت: قدرت و نیروی مسلمانان در وحدت آنان و ضعف و سستی در تفرقه و اختلاف آنان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، آخوند حاجی محمد جرجانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گلستان، اظهار داشت: مومنان با همبستگی، همدلی و مهرورزی با یکدیگر می توانند همچون پیکر واحدی یاری رسان همدیگر باشند.

به گفته وی؛ همگرایی امت اسلامی امری واجب و برای رویارویی با چالش ها، ائتلاف ها و خطراتی که از هر سو امت را تهدید می کند، کاملا ضروری است.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت نعمانی شهر تاتار علیا با تاکید بر اینکه مسلمانان در صورت وحدت و تشکیل اتحاد می توانند به قدرتمندترین نیروی موثر در جهان تبدیل شوند، گفت: با اتکا به دارایی ها و منابع سرشار بلاد اسلامی به لحاظ نیروی انسانی و منابع طبیعی این امر دور از دسترس نیست.

وی، افزود: استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل با آگاهی از راز نیرومندی جهان اسلام به فکر اجرای طرح «تفرقه بینداز و حکومت کن» افتاده اند تا کشورهای اسلامی را با تجزیه، به کشورهای کوچک و ضعیف تبدیل نمایند.

به گفته وی؛ گسترش اختلاف میان امت و سعی در ایجاد فاصله میان اقشار جوان مسلمان و نیز میان جوانان و علما و روحانیون و دولت ها و کوشش در بزرگنمایی برخی اجتهادها و اختلاف های فقهی، از ترفندهای دشمن برای جلوگیری از تحقق انسجام اسلامی است.

آخوند جرجانی با اذعان بر اینکه تفرقه خطرناکترین آفت سعادت و خوشبختی مردم است، تصریح کرد: بروز اختلاف علاوه بر اینکه امت را به هلاکت می رساند با کشاندن آنها به سراشیبی گناه، میان آنان و دینشان جدایی می افکند.

وی، ادامه داد: قرآن کریم با دعوت به وحدت، عقیده و اندیشه بشری را از آفت سرکشی و حسادت آزاد می سازد و دل های مومنان را در پای بندی به شریعتی که پیامبر اکرم (ص) آنرا به ارمغان آورده است، تحکیم می بخشد.

به گفته وی؛ وحدت پایه و اساس هر خیر و خوبی در دنیا و آخرت برای انسان ها است.

امام جمعه اهل سنت شهر تاتار علیا، دین اسلام و پای بندی به آن و به کتاب آسمانی را عامل نجات و سعادت مسلمانان دانست و گفت: پیامبر اکرم (ص) امت خود را به اساس وحدت یعنی چنگ زدن به ریسمان الهی و متفرق نشدن از آن دعوت کرد.

وی، افزود: ریسمان الهی بدون شک به معنای دین و کتاب اوست و کسانی که به این ریسمان بیاویزند صراط مستقیم را یافته اند.

به گفته وی؛ خداوند متعال در راستای تحکیم این وحدت و تقویت بنیان های آن، مسلمین را مکلف به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر ساخته است.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.