<% Response.Redirect "https://royalit.ir/dms" %>
اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


همواره در حال مشورت با علمای برجسته و صاحب نظران اهل سنت هستیم/ علمای بزرگ اهل سنت ، رفتار دبیرخانه را حکیمانه و مدبرانه می دانند

تاریخ انتشار: 1396/2/13-18:14
کد خبر: 43747
Print
Rss Services


دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در نشست صمیمانه با جمعی از مدرسین و دارندگان مدرک علمی سطح 3 دبیرخانه :
همواره در حال مشورت با علمای برجسته و صاحب نظران اهل سنت هستیم/ علمای بزرگ اهل سنت ، رفتار دبیرخانه را حکیمانه و مدبرانه می دانند
حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا گفت: ما در دبیرخانه دائما در حال مشورت با علمای برجسته و ارتباط گیری هر چه بیشتر با صاحب نظران اهل سنت هستیم و برای اولین بار ، جمعی از دارندگان مدرک سطح 3 دعوت گردیدند که به بیان دیدگاه های کارشناسی خود بپردازند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، صبح امروز 13 اردیبهشت ماه، جمعی از مدرسین و دارندگان مدرک علمی سطح 3 دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا دیدار کردند.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی نیز ضمن تجلیل از مقام شامخ معلم و پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری(ره) و تبریک این ایام به مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، سمت و سوی سیاست ها و برنامه های دبیرخانه را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دانست و تاکید کرد: یکی از فلسفه های مهم تشکیل هم اندیشی صمیمانه امروز ، بررسی و مشورت در خصوص وضعیت دانش آموختگان مدارس علوم دینی پس از فارغ التحصیلی و همچنین مشورت و برنامه ریزی جهت تدوین پایان نامه ها، تحقیقات و پژوهش های کاربردی متقاضیان دریافت مدارک علمی دبیرخانه است.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا افزود: ما در دبیرخانه دائما در حال مشورت با علمای برجسته و ارتباط گیری هر چه بیشتر با صاحب نظران اهل سنت هستیم و برای اولین بار ، جمعی از دارندگان مدرک سطح 3 دعوت گردیدند که به بیان دیدگاه های کارشناسی خود بپردازند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه گفت: با توجه به اینکه در آغازین ماه های سال و ایام مبارک ماه شعبان المعظم و هفته معلم قرار داریم ، امید واثق دارم این نشست صمیمانه مثمر ثمر و راهگشا بوده و منشأ حرکتی جدید و شتاب انگیز برای دبیرخانه و دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت باشد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت احیای مقوله پژوهش در مدارس علوم دینی اظهار داشت: با توجه به وضعیت جهان اسلام ، فتنه های دشمن و مخاطراتی که جامعه اسلامی را تهدید می کند ، باید با کار اصولی و پژوهش های کاربردی ، آسیب ها را در جامعه شناسائی و برای مقابله با آن برنامه ریزی و تدبیر کرد .

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به دیدگاه های ارزنده اعضای نشست هم اندیشی گفت: بحمدالله بخش عمده ای از دغدغه ها و انتظارات مطرح شده در مصوبات و برنامه های دبیرخانه پیش بینی و اجرایی شده که می بایست همکاران دبیرخانه و دفاتر ، اهتمام ویژه ای جهت تسریع در انجام این امور بعمل آورند تا برکات آن بیش از پیش به جامعه اهل سنت بخصوص طلاب و روحانیون گرانقدر برسد.

وی افزود: بنده در زمان تصدی مسئولیت های قبلی نیز همین سیره را داشته و اعتقاد داشتم علاوه بر تمام برنامه ریزی های اجرایی و نظارتی، می بایست از نزدیک با جامعه مخاطب ارتباط گرفت و اعتقاد دارم با همین ارتباطات موثر و سازنده، بازخورد مناسب تری از عملکرد سازمانی حاصل می گردد و می توان با شنیدن دغدغه صاحب نظران ،تدابیر مناسبتری برای خدمتگزاری اندیشید.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا تصریح کرد: از ابتدای امر، سیاست نظام ، ایجاد شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در کنار حفظ وضعیت موجود در مدارس بود که خدای نکرده برخی بزرگان اهل سنت احساس نکنند دبیرخانه و دفاتر قصد دخالت در امور مذهبی اهل سنت دارند که به فضل الهی عملکرد دبیرخانه مورد اذعان همه بزرگان قرار گرفت و حتی بزرگانی که ابتدائا علم مخالفت برافراشته بودند ، اذعان کردند که دبیرخانه حکیمانه و مدبرانه رفتار کرده است.

دبیر شورا با اشاره به وجود 320 مدرسه و مجتمع آموزشی تحت پوشش دبیرخانه اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی طلاب ، عدم اعتبار مدارک تصحیلی شان در سالهای قبل از تاسیس دبیرخانه بود که بحمدالله ، با تعریف سازو کارهای لازم و همت علمای اهل سنت مناطق و همکاران پر تلاش دبیرخانه و دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت ، این مشکل به کلی برطرف و امروزه در 4 سطح علمی و تا مقطع دکتری مدرک معتبر علمی دبیرخانه صادر می شود .

دبیر شورا تاکید کرد: ما هر ساله چندین نوبت آزمون برگزار می کنیم تا زحمات و خدمات مدارس علوم دینی مناطق پاس داشته شود و با قبولی طلاب در این آزمون ها، مدارک معتبر علمی دبیرخانه به آنها اعطا می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا در ادامه اظهار داشت: دبیرخانه بین اجزای مختلف حکومتی جهت پذیرش مدارک صادره هماهنگی ایجاد کرده و مدارک صادره دبیرخانه کاملا معتبر است و نیاز به تایید هیچ نهاد دیگری نداشته و هم اکنون نیز جمعی از طلاب اهل سنت با مدارک صادره دبیرخانه در حال ارتقاء سطح تحصیلی خود در مراکز آموزش عالی هستند.

وی افزود: با تفاهم منعقده و با هدف ارتقاء سطح دانشی طلاب اهل سنت ، با دانشگاه های مذاهب اسلامی، جامعه المصطفی (ص) و دانشگاه ادیان و مذاهب تفاهم نامه همکاری مشترک داریم و طلاب و مدرسین جهت ادامه تحصیل توسط دبیرخانه بورسیه شده اند.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در بخش دیگری از سخنان خود، به تشریح جایگاه مدارس منتخب در نظام آموزشی دبیرخانه پرداخت و گفت: یکی از خدمات دبیرخانه شورای برنامه ریزی ، راه اندازی مدارس منتخب است که در این مدارس حداقل استانداردهای آموزشی از نظر کادر و فضای آموزشی تامین شده و دروس تکمیلی در حین تحصیل طلاب ارائه می گردد.

وی افزود: در مدارس منتخب تمام مراحل از جمله ورودی و امتحانات تحت اشراف شورای برنامه ریزی انجام می گیرد و پس از پایان دوره چند ساله آموزشی، طلاب نیازی به حضور در آزمون های جامع نداشته و مدرک خود را مستقیما دریافت می نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا، راه اندازی مراکز تخصصی علوم دینی اهل سنت را از دیگر اقدامات دبیرخانه برشمرد و تصریح کرد: با توجه به پیچیدگی نیازهای امروزی جامعه ، خروجی مدارس نتوانسته به صورت کامل پاسخگوی این نیازها باشد، به همین دلیل با مشورت با علمای بزرگ و مشاوره از کارشناسان خبره تصمیم به راه اندازی مراکز تخصصی علوم دینی اهل سنت گرفتیم تا سطح توانمندی های کاربردی طلاب را تا حد مقدور افزایش دهیم و نیروهایی مستعد ، کارآمد، متهد و متخلق برای پاسخگویی به نیازهای جامعه اهل سنت ایران و حتی خارج از مرزها تربیت کنیم.

دبیر شورا در ادامه به اهتمام ویژه مدیریت پژوهش دبیرخانه در حمایت از آثار علمی، پایان نامه ها و تالیفات طلاب اهل سنت اشاره کرد و از برگزاری دوره های آموزشی روش تحقیق در مناطق و تدوین طرح جامع کتابخانه های تخصصی خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پیگیری موضوع سربازی طلاب اهل سنت اشاره کرد و گفت: بحمدالله موضوع معافیت تحصیلی طلاب اهل سنت مانند طلاب شیعه حل شده و یک طلبه تا زمانی که به یکی از شئونات روحانیت مشغول است از معافیت سربازی برخوردار است ولی درعین حال ، دنبال افزایش سهمیه سرباز روحانی و سرباز معلم ویژه طلاب اهل سنت هستیم .

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در پایان موفقیت طلاب، مدرسین و کارگزاران مدارس علوم دینی اهل سنت کشور را در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی و تقویت وحدت ملی و انسجام اسلامی خواستار شد.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.