اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


کشور ما ایران،در مسئله وحدت، می‌تواند نمونه‌ای برای تمام دنیا باشد

تاریخ انتشار: 1396/9/19-11:49
کد خبر: 49462
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهر لطیفی لارستان :
کشور ما ایران،در مسئله وحدت، می‌تواند نمونه‌ای برای تمام دنیا باشد
امام جمعه اهل سنت شهر لطیفی لارستان گفت: الفت و اخوتی که امروز در بین مسلمانان شیعه و سنی در این کشور وجود دارد در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود خداوند متعال نیز، همین را از ما خواسته است بنابراین کشور ما ایران، می‌تواند نمونه‌ای باشد برای تمام دنیا.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان فارس، شیخ اسلام عالیان، امام جمعه اهل سنت شهر لطیفی لارستان، در بخشی از خطبه های نماز جمعه هفدهم آذرماه با اشاره به نیاز جامعه اسلامی به حفظ و تقویت وحدت گفت: بیشترین چیزی که امروزه کشورهای اسلامی به آن نیاز دارند الفت، همدلی،  وحدت و اخوت است. خدا را شکر ما در شهری زندگی می کنیم  که سرآمد برادری و الفت است و می تواند نمونه کاملی از اخوت و برادری برای سایر شهرها و روستاهای منطقه  باشد. الفت و اخوتی که امروز در بین مسلمانان شیعه و سنی در این کشور وجود دارد در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود خداوند متعال نیز، همین را از ما خواسته است بنابراین کشور ما ایران، می‌تواند نمونه‌ای باشد برای تمام دنیا.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این مطلب که دشمنان اسلام در صدد مخدوش نمودن چهره اسلام در جهان هستند افزود: متاسفانه آن چهره‌ای که امروز از اسلام عرضه کرده اند  چیزی نیست جز خشونت و نفرت. در حالی که دین اسلام، دین رحمت و مهربانی است. پیامبر اسلام (ص) دشمنانش را در روز فتح مکه می بخشد  و مردانگی را به امت خود می آموزد. بنابراین  در این شرایط، جوامع اسلامی بیش از پیش نیاز به همدلی و اخوت دارند. مسلمانان نباید دنباله رو افراد اندکی باشند که خواسته یا ناخواسته بر طبل تفرقه می کوبند.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.