اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


همایش یاوران انقلاب ویژه روحانیون اهل سنت در ارومیه برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/11/22
کد خبر: 51209
Print
Rss Services


همایش یاوران انقلاب ویژه روحانیون اهل سنت در ارومیه برگزار شد
همایش یاوران انقلاب ونقش علمای اهل سنت در پیروزی انقلاب اسلامی باحضور نماینده ولی فقیه در استان و مسئولین استانی و روحانیون اهل سنت در ارومیه برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، همایش یاوران انقلاب ونقش علمای اهل سنت در پیروزی انقلاب اسلامی باحضور نماینده ولی فقیه در استان و مسئولین استانی و روحانیون اهل سنت در ارومیه برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام و المسلمین قریشی، نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این که در انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و تبعیت مردم طومار 2500 ساله شاهنشاهی در هم پیچیده شد،  اظهار داشت: در 22 بهمن طومار شاهنشاهی در ایران پیچیده شد و نظام توحید به جای طاغوت در کشور استقرار پیدا کرد.

وی افزود: در آیات متعدد قرآن بر شکرگزاری از نعمات الهی تاکید شده است و باید قدردان نظام توحید و حکومت اسلامی باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی خاطرنشان کرد: اگر قدردان وجود حکومت اسلامی نباشیم دیگران و حکومت کفر و طاغوت بر مسلمانان تسلط پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی پرچمدار توحید و اسلام در جهان است و ان شاءالله کشور ایران مصداق واقعی قوم آخر در قرآن کریم خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: طبق روایات معصومین (ع) ایرانیان بهتر و بیشتر از دیگر مسلمانان از شریعت پیامبر اکرم (ص) تبعیت خواهند کرد و شکل گیری انقلاب اسلامی در این کشور الهی یکی از نشانه های این تبعیت است.
حجت الاسلام عسگر فعال آذر ، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان نیز اظهار کرد:  ایام الله بنی اسرائیل روزی بود که بنی اسرائیل از دست فرعونیان نجات پیدا کرد و اگر امام خمینی (ره) فرمودند 22 بهمن از ایام الله است متخذه از قرآن کریم است و در این روز بود که حق بر باطل پیروز و حاکمیت جمهوری اسلامی بر کشور مستقر شد.

وی افزود: در 22 بهمن سال 57 ملت ایران اسلامی از دست طاغوت و طاغوتیان نجات پیدا کرد و خداوند متعال، رهبران الهی و معنوی را نصیب ما قرار داد که این نعمتی است و نباید فراموش کنیم.

حجت الاسلام فعال آذر خاطرنشان کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی همه اقوام و ادیان نقش داشتند و علمای اهل سنت نیز به عنوان یاوران انقلاب همیشه در صحنه های پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشتند.

وی با اشاره به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، افزود: مطالبات مردم ایران اسلامی در این شعار مطرح بود که خوشبختانه استقلال سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی، آزادی در جمهوری اسلامی محقق شده است.

وی گفت: ایران اسلامی امروزه در اوج اقتدار و قدرت است ولی این درحالی است که قبل از انقلاب هیچ خبری از استقلال و آزادی ملت بزرگ ایران نبود.

فعال آذر ادامه داد: بعد از وقوع انقلاب اسلامی، دشمنان انقلاب و اسلام با توطئه چینی سعی داشتند کشور را دچار چالش کنند که با وجودی رهبری شجاع و مردم ولایتمدار این توطئه ها را خنثی کردند.

وی تصریح کرد: ممکن است هر کشوری مشکلات خاص خود را داشته باشد و نباید با سخنان طوری مطرح شود که زمینه سوء استفاده دشمنان فراهم گردد و نباید مشکلات جامعه را بزرگ نمایی کرده و این مشکلات را با ادبیات دشمن نقد کنیم.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی بیان داشت: در مدت 40سال کشور در همه عرصه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی به استقلال رسیده و با وجود مشکلاتی که دشمن بر سر راهمان قرار داده یک وجب از خاک کشور را به  دشمن نداده‌ایم.
ماموستا خدیر عبدالهیان ،عضو شورای روحانیت و امام جماعت مسجد محمد رسول الله ارومیه نیز اظهار داشت: رسول اکرم (ص) در راه تبلیغ دین زحمات زیادی را متحمل شدند و علما نیز به عنوان وارثان انبیاء باید در جهت تبلیغ و گسترش دین تلاش کنند.

وی افزود: امام خمینی(ره) به عنوان یک عالم دینی در برابر جنایت های رژیم شاهنشاهی ایستاد و در جهت استقرار حکومت اسلامی و نطام توحیدی تلاش کردند.

ماموستا عبدالهیان خاطرنشان کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی، شهدای مختلفی از ادیان و اقوام مختلف تقدیم انقلاب شده است تا پرچم اسلام پایدار بماند.

وی گفت: کفار و دشمنان از جمهوری اسلامی ایران بیم و هراس دارند و طبق وعده الهی هیچ موقع نخواهند توانست بر مسلمانان تسلط پیدا کنند.

مدرس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: آمریکا و استکبارجهانی از رهبری و ملت شجاع و ولایتمدار ترس دارند و در کنار ملت، روحانیون اهل سنت استان نیز در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشتند.

وی اذعان داشت: مردم ایران باید وفادار انقلاب اسلامی باشند و همیشه پایبند به رهبری و نظام باشند و در راه تحقق اهداف و ارمانهای انقلاب تلاش کنند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی همیشه پرچمدار دفاع از مبانی اسلام  و روحانیت بوده است و باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

ماموستا عبدالکریم کوه جویی ،مدرس علوم دینی اهل سنت ارومیه نیز اظهار داشت: عزت ملت بزرگ ایران به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است و پیروزی مادی و معنوی و اسلامی انقلاب را به دنبال داشت.

وی افزود : انقلاب، به جامعه روحانیت عزت داد.

ماموستا کوه جویی خاطرنشان کرد : این انقلاب، الهام از وحدت و اخوت زمان پیامبر (ص) بود.

وی ادامه داد : به فرموده امام راحل، رمز پیروزی ما وحدت کلمه بود که ملت ایران را از نژاد و دین و زبان های مختلف با هم برادر و برابر کرد.

کوه جویی گفت : انقلابی که امام به ارمغان آورد، موهبتی الهی برای مردم این کشور بود.

مدرس علوم دینی اهل سنت بیان کرد : ما باید در راستای حفظ این اتحاد و برادری بکوشیم و اجر و پاداشمان را از خداوند متعال بخواهیم.

ماموستا کوه جویی مدیریت و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب را موجب پایداری انقلاب اسلامی دانست و گفت: امنیت کنونی کشور را در سایه ریاست و کاردانی مقام معظم رهبری و در سایه روحانیت که مبلغ دین هستند داریم و باید از این امنیت صیانت کنیم.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.