اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حضور گسترده و پرشور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری است

تاریخ انتشار: 1396/11/24
کد خبر: 51289
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت نخل تقی :
حضور گسترده و پرشور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری است
شیخ عبدالستار حرمی گفت: امروز حضور گسترده و پرشور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری است و پیام وحدت و همدلی برای جهانیان دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ عبدالستار حرمی، امام جمعه اهل سنت نخل تقی در خطبه های نماز جمعه این هفته در ادامه مبحث هفته های گذشته خوشبختی و سعادت را مورد بحث قرار داده و اظهار کرد: سعادت یک امر قلبی است آرزوی انسان رسیدن به سعادت و خوشبختي است و ايمان راه رسيدن به اين سعادت است. ايمان به انسان نشاط، اطمينان قلبی، معنا، اميد، شجاعت و هدف مي دهد.

وی در ادامه به عوامل نیل به خوشیبختی را بیان کرده و گفت: آرامش و طمأنینه امری واقعی، حقیقتی و دست یافتنی است. در متون دینی ما راه های به دست آوردن آرامش بیان شده است. اگر انسان خودرا به واقع در محضر خدای هستی بخش ببیند و همیشه با یاد خدا باشد آرامشی که آرزوی هر انسانی است دست پیدا خواهد کرد. « الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذكر الله ألا بذكر الله تطمئن القلوب »فقط با ياد الله متعال است که انسان به آرامش روحی و روانی می رسد.

خطیب جمعه با بیان اینکه در سخت ترین شرایط جنگ دستور به ذکر و یاد خدا آمده است با اشاره به آیاتی از قرآن گفت:« یا ایها الذین آمنوا إذا لقیتم فئة فاثبتوا واذكروا الله كثيرا لعلكم تفلحون » مؤمنین بدون ترس و با آرامش خاطر می جنگد شهید می شود و در آخرین لحظه نام خدا بر زبانش جاری است.

امام جمعه اهل سنت نخل تقی ایمان به قضا و قدر را از دیگر راه های دست یافتن و احساس سعات ذکر کرده و خاطرنشان کرد: انسان در اين دنيا آسايش و آرامش ندارد مگر آنکه به قضاء وقدر الله متعال ايمان داشته باشد، ايمان به قضا و قدر اينست که هر چه الله متعال بخواهد همان مي شود، و هر چه الله متعال نخواهد هرگز رخ نمي دهد، واگر همه امت گردآيند و بخواهند به وی ضرری برسانند ، هرگز نمی توانند به وی ضرری برسانند مگر آنکه الله متعال آن را مقدر کرده باشد.« واعلم أن ما اصابک لم یکن لیخطؤک وما اخطاک لم یکن لیصیبک » اگر توفیقی حاصل شود از فضل الهی است و با عملکرد صحیح بوده و اگر شکستی حاصل شد بسبب اشتباهاتی که در کار است عوامل شکست را بررسی نموده و باید سعی نمود در بارهای آینده از شکست پیروزی ساخت البته بحول وقوه الهی.

وی کمک و همدردی با مردم را موجب آراش درونی یاد کرده و افزود: انسان وقتی به هم نوعان خود کمک می نماید احساس راحتی و آرامش می کند. « المسلم أخو المسلم لا يظلمه ولا يسلمه من كان في حاجة أخيه كان الله في حاجته ومن فرج عن مسلم كربة فرج الله عنه كربة من كرب يوم القيامه ومن ستر مسلما ستره الله يوم القيامة »

حرمی در ادامه سخنان نگرش مثبت و صحیح نسبت به مردم و زندگی را از عوامل دیگر احساس خوشبختی بیان کرده و یادآور شد: بعضی نگرششان نسبت به زندگی منفی است لذا احساس راحتی نمی کنند نه از خود راضی اند و نه از جامعه مانند اینکه در زندان هستند و مردم پیرامونشان دشمنان هستند با نگرش مثبت زندگی طعم و رنگ ویژه ای به خود می گیرد.

وی در پایان سخنان ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز پیرئزی انقلاب اسلامی مردم همیشه در صحنه ایران و جامعه اهل سنت را به مشارکت و حضور یکپارچه و منسجم در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرده و گفت: امروز حضور گسترده و پرشور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری است و پیام وحدت و همدلی برای جهانیان دارد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.