اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ماموستا دکتر قادری : نام مسجد جدید روستای زلزله زده میدان نمک را " فتح " می گذاریم

تاریخ انتشار: 1396/11/24
کد خبر: 51294
Print
Rss Services


در پاسخ به اهانت دو جوان کرد به سوره مبارکه فتح ؛
ماموستا دکتر قادری : نام مسجد جدید روستای زلزله زده میدان نمک را " فتح " می گذاریم
ماموستا دکتر قادری در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده میدان نمک شهرستان ثلاث باباجانی؛ در پاسخ به اهانت دو جوان کرد به سوره مبارک فتح؛ گفت: برای آنکه ثابت کنیم ۹۹٪ قوم کرد مسلمان، خداپرست و اهل قرآن هستند و برای قرآن و مسجد احترام قائلند نام این مسجد را مسجد "فتح" می گذاریم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری روز شنبه 21/بهمن/96 در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده میدان نمک شهرستان ثلاث باباجانی که با حضور جناب آقای خدادادی فرماندار ثلاث باباجانی، 30 نفر از روحانیون، معتمدین، فرهنگیان و سایر اقشار مردم شهرستان پاوه، نماينده بنياد مسكن استان كردستان، آقایان محمد ولدبیگی (پاسدار بازنشسته )و غفار ولدبیگی(فرهنگی بازنشسته)؛ دو خیری که هزینه ساخت مسجد را عهده دار شده اند و اهالی محل برگزار شد، سخنانی را با محوریت سه موضوع  «1-چرا ما مسجد می سازیم؟ 2-چرا این روستا را انتخاب کردیم؟ 3-تشریح کار ستادوحدت شهرستان پاوه» ارائه نمود.

 ماموستا دکترقادری در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و خیر مقدم به حضار یاد و خاطره شهدای اخیر ثلاث باباجانی را که به دست افراد تندرو و تکفیری به درجه شهادت نائل آمدند گرامی داشتند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه سپس ضمن تقدیر و تشکر از کمکهای بی دریغ مردمی به زلزله زدگان، لزوم فراموش نکردن این عزیزان را یادآور شدند و در تبیین چرایی ساخت مساجد در این مناطق گفت: روزهای اول که به منطقۀ زلزله زده آمدیم اکثر معتمدین به ما می گفتند: مساجدمان را بسازیدتا قال الله و قال الرسول بشنویم و مقداری طمأنینه و آرامش بگیریم.

امام جمعه پاوه در ادامه به هدف از انتخاب این روستا اشاره کرد و گفت: روستای میدان نمک جایگاهی خاص دارد؛ نه تنها این روستا بلکه کل منطقۀ ثلاث باباجانی که همواره محل بزرگانی از شعرا، علما و مشایخ خانه شور و سران عشایر بوده و در تاریخ کردستان مشهور هستند؛ دارای احترام هستند.

وی افزود: مرحوم ماموستا ملا محمد فرزند صوفی عبدالکریم ملا محمد گه ­وره، اهل این روستا بوده که بعد از اخذ اجازه نامه فتوا در سلیمانیه؛ سلیمانیه پر از ناز و نعمت را رها کرده و به میان قوم و عشیره خود در ثلاث باباجانی که از نظر امکانات بسیار ضعیف بوده برگشته و به وظیفه دینی خود عمل کرده است.

ماموستا دکتر قادری مردم ثلاث باباجانی را مردمی محترم و انقلابی تعریف کردند و ضمن اشاره به نظر برخی مورخین که صحابی جابان کردی که به خدمت پیامبر اسلام مشرف شده را اهل این منطقه می داند، گفت: عشیرۀ باباجانی نزد ما محترم و جایگاهی ویژه دارند؛ این قوم همواره قومی شجیع بوده و در همراهی با نظام دریغ نداشته اند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه به اهداف تشکیل ستاد وحدت در پاوه اشاره کردند و گفتند: هدف از تشکیل این ستاد همدردی و همکاری و همیاری با ملت و دولت بوده است و در این راستا اقدامات بسیار خوبی توسط این ستاد در زمینه کمک رسانی به مناطق زلزله زده انجام شده و ان شاء الله به کارش ادامه دهد.

وی یکی از اصلی ترین اهداف تشکیل ستاد وحدت را بازسازی مساجد در این مناطق عنوان کرد و افزود: با همت خیرین عزیز تاکنون بازسازی دو مسجد در روستاهای دره ژاله و امام عباس آغاز شده است و امروز نیز به یاری خداوند متعال و به همت دو جوان خیر آقایان محمد ولدبیگی و غفار ولدبیگی که از اهالی روستای نوریاب شهرستان پاوه هستند، بازسازی مسجد روستای میدان نمک را که در زلزله اخیر صد در صد تخریب شده بود را آغاز می کنیم.

وی ضمن تشکر از این دو جوان خیر، گفت: جلسۀ معنوی امروز به همت والای این عزیزان برپا شده است؛ لذا ضمن تقدیر از همت این دو جوان، خداوند را خیلی شاکریم که در منطقه ما چنین افرادی هستند که حاضرند قسمتی از مالشان را برای ساخت مسجد به کار بگیرند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه سخنان خویش گریزی به اهانت دونفر ملحد به قرآن کریم در روزهای گذشته زد و گفت: طی هفته گذشته دو نفر کردزبان ملحد و فاقد شرف کردی به بهانه اینکه اردوغان قبل از حمله به عفرین دستور داده در مساجد ترکیه سوره فتح به جهت تبرک و توفیق در عفرین خوانده شود، این سوره را از قرآن کریم جدا نموده و آن را لگد مال و آتش زدند و به خدا و قرآن و اسلام و پیامبر اهانت کردند و سپس با خواندن ترانه ای ضد خدا و رسول؛ اعلام کردند ما ضد قرآن و اسلام هستیم.

وی در ادامه افزود: مردم کرد اهل سنت چه کردهای ایران و چه کردهای عراق و سوریه و ترکیه مسلمان هستند؛ در اقلیم کردستان عراق 5400 مسجد وجود دارد که در هفته در 4800 مسجد نماز جمعه برپا می شود و در اورامانات و مناطق اهل سنت کرمانشاه 480 مسجد وجود دارد، وجود مسجد علامت ایمان است و کار دو نفر ملحد و کمونیست در نزد مردم مسلمان کرد محکوم و مردود است.

ماموستا دکتر قادری تبعات این حرکت ناجوانمردانه بر علیه قرآن، که نتيجه عملکرد غلط اردوغان در حمله به عفرین به نام دین است را برشمرد و گفت: کافی است کلیپ این اقدام شیطانی به دست جامعه الازهر یا حوزۀ علمیۀ قم، یا مفتی استانبول و یا مفتی عراق و دانشگاه مدینه برسد؛ بعد از دیدن آن چگونه در مورد قوم کرد فکر می کنند؟!

وی افزود: اردوغان هم قطعاً خواهد گفت ما با لادینها طرف هستیم آن وقت شماها خواهید دید چگونه بر ضد ما فتوا صادر خواهند کرد. در حالی که ما مستحق آن فتواها نیستیم و مسلمان هستیم و ٩٨٪ از ملت کُرد مسلمان، محب قرآن و محب رسول الله (ص) است و عزت ما تا زمانی است که قرآن در بین ماست.

امام‌جمعه پاوه در پایان به نامگذاری مسجد میدان نمک به نام مسجد فتح اشاره کرد و گفت: برای آنکه ثابت کنیم ٩٨٪ قوم کرد مسلمان، خداپرست و اهل قرآن هستند و برای قرآن و مسجد احترام قائلند نام این مسجد را مسجد "فتح" می گذاریم. این امر با تکبیر حضار و هیئت امنای مسجد روبرو و از آن استقبال شد.

ماموستا دکتر قادری افزود: این اقدام برای اینست که همه بدانند اگر دو نفر بی دین و ضد قرآن و نوکر دشمنان اسلام به قرآن و سورۀ فتح اهانت می کنند ما اینجا جمع شده و میخواهیم مسجدی بنام فتح بنا نهیم تا به همه اعلام کنیم پاسدار قرآن، مسجد و اسلام هستیم.

گفتنی است؛ پس از سخنان ماموستا قادری، آقایان خدادادی فرماندار محترم ثلاث باباجانی، ماموستا عبدالعزیز سلیمی و احدی از اعضای شورای اسلامی و هیئت امناء مسجد روستا سخنرانی و در پایان کلنگ ساخت مسجد فتح به زمین زده شد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.