اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


روحانی اهل سنت سوری هدف جبهه مقاومت را نابودی تروریسم درمنطقه دانست

تاریخ انتشار: 1396/12/16-15:28
کد خبر: 51843
Print
Rss Services


ایران علیه تروریسم ؛
روحانی اهل سنت سوری هدف جبهه مقاومت را نابودی تروریسم درمنطقه دانست
روحانی برجسته اهل سنت سوریه و مدیر اوقاف استان ریف دمشق گفت: مهمترین هدف از تشکیل جبهه مقاومت به محوریت جمهوری اسلامی ایران مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی و نابودی تروریسم در منطقه است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاري ايرنا، شیخ خضر أحمد فائز شحرور روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا ‏گفت: شیعه و سنی در منطقه علیه تروریسم در کنار هم ایستاده و جبهه مقاومت ایجاد کردند، این جبهه که ایران، حزب الله و سوریه اعضای آن هستند توانسته است تمامی معادلات بین المللی را در منطقه تغییر دهد.

این روحانی برجسته اهل سنت سوریه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران که بر پایه ایمان و عدالت پایه گذاری شده است جبهه مقاومتی را بنیان گذاری کرد که هم اینک طرفداران زیادی در منطقه و جهان اسلام دارد.

مدیر اوقاف استان ریف دمشق اظهار داشت: نیروهای مقاومت در برابر تروریسم متحد شدند که نتیجه آن آزادی و کرامت برای همه مردم منطقه است.

شحرور با اشاره به اقدامات تجاوزکارانه تروریست ها علیه مردم منطقه، بیان کرد: تروریست های تکفیری نه تنها جان افراد زیادی را گرفتند بلکه به مقدسات، مساجد و کلیساها در سوریه حمله کردند که جبهه مقاومت در برابر آنها ایستادگی کرد.

وی گفت: محور مقاومت بزرگترین دشمن آمریکاست، زیرا این جبهه از عدالت خواهان و مظلومان جهان حمایت می کند.

این روحانی اهل سنت سوریه افزود: دشمنی و کارشکنی های جبهه استکبار بر ضد مقاومت شکل گرفته است که پشت همه این فتنه ها رژیم صهیونیستی قرار دارد.

وی با اشاره به توطئه برخی کشورهای عرب منطقه، بیان کرد: برخی اعراب که ما آنها را از جامعه اعراب جدا کردیم با رژیم صهیونیستی هم پیمان شدند و بر ضد مقاومت و در راس آنها جمهوری اسلامی ایران و سوریه مبارزه می کنند.

وی تصریح کرد: برادران ایرانی، حزب الله و آن هایی که فتنه دشمنان را احساس کردند، توانستند در مقابله با توطئه شیوخ عرب مقاومت کنند و سبب شکست تروریسم در سوریه شوند.

شحرور با بیان این که تروریسم هیچ دین، رنگ و مذهبی ندارد و تنها کشتن و خرابی را می دانند، افزود: تروریست ها و گروه های تکفیری ساخته غربی ها به ویژه آمریکایی هاست و هدف اصلی آنها حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی است.

این روحانی اهل سنت سوریه بیان کرد: آمریکا اساس تمامی گرفتاری ها در منطقه است زیرا با حمایت از 'اسرائیل' غاصب می خواهد مسلمانان را به جان هم بیندازد.

وی با اشاره به حضور مستشاران ایرانی در سوریه، گفت: حضور نیروهای ایرانی در کنار مردم و دولت سوریه سبب شده تا فتنه غربی ها به ویژه آمریکایی ها در منطقه خنثی شود.

وی تاکید کرد: جبهه استکبار با اهدف خاصی به این منطقه وارد شده تا بتواند نقشه های خود را برای حفظ رژیم صهیونیستی و چپاول دارایی های مسلمانان اجرایی کند.

شحرور تصریح کرد: برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات در این توطئه، دشمنان را همراهی کردند که این امر سبب شده است آمریکا پایگاه های نظامی و حضور بیشتری در منطقه داشته باشد.

مدیر اوقاف استان ریف دمشق گفت: جبهه مقاومت برای حفظ اسلام تلاش های گسترده ای انجام داده وشهدای زیادی تقدیم کرده است.

شحرور اظهار داشت : مستشاران ایرانی نیز برای حمایت از مسلمانان منطقه شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده اند و ملت سوریه هیچ گاه فداکاری های آنان را فراموش نخواهد کرد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.