اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


همایش هم اندیشی سفیران وحدت اسلامی در مهاباد برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/12/18-22:36
کد خبر: 51862
Print
Rss Services


همایش هم اندیشی سفیران وحدت اسلامی در مهاباد برگزار شد
همایش هم اندیشی سفیران وحدت اسلامی با حضور روحانیان شیعه و سنی و مسئولین استانی در در مهاباد برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، همایش هم اندیشی سفیران وحدت اسلامی با حضور روحانیان شیعه و سنی و مسئولین استانی در در مهاباد برگزار شد.

در این همایش روحانیان بر وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام تأکید کردند و به تبیین مسائل و مشکلات جهان اسلام پرداختند.

حجت الاسلام عسگر فعال آذر، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی با تبریک روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر اظهار داشت: رسول اکرم(ص) و انبیای الهی به عنوان بشارت دهنده و انذار دهنده در قرآن کریم معرفی شدند که برای هرقومی هدایتگری از طرف خداوند متعال ارسال شده است.

 وی افزود: در زمان فقد نبی و غیبت ولی، این انذار بر عهده علماء نهاده شده است.

حجت الاسلام فعال آذر خاطرنشان کرد: روحانیون ادامه دهنده راه انبیای الهی هستند و باید ابزار بشارت را همراه داشته باشند.

وی با تاکید به ضرورت مسلح شدن علماء به ابزار رسالت اظهار داشت: ابزار رسالت ایمان الهی است و باید مومن به هدف باشد و آیینه و الگویی برای دیگران باشد.

وی گفت: دومین ابزار رسالت اخلاق هست که باعث جذب انسان ها و ایجاد ارتباط با دیگران می شود.

وی ادامه داد: سعه صدر سومین ابزار رسالت انبیاء است و شرح صدر برای برخورد با سایر انسانها و ایجاد ارتباط موثر مورد تایید دین اسلام است.

وی تاکید کرد: رئوف و دلسوزی نسبت به مردم یکی دیگر از ابزارهای مهم رسالت است که می تواند باعث اصلاح و نزدیکی رابطه مردم با علماء باشد.

وی تصریح کرد: علماء باید به ابزار علم در کنار عبادت مسلح شوند تا بتوانند در میان مسلمانان تاثیرگذاری داشته باشند و با استفاده از ابزارهای رسالت در جهت رفع مشکلات جامعه اسلامی و مسلمانان گام بردارند.

ماموستا سهرابی، امام جمعه مهاباد با عرض خیرمقدم خدمت مهمانان و سفیران وحدت اظهار داشت: در شرایط حال حاضر منطقه و به دلیل حساسیت موقعیت استان و وجود ادیان و اقوام مختلف حفظ وحدت و انسجام اسلامی امری ضروری است و علمای اهل سنت در ارشاد مردم و بصیرت افزایی نقش موثری دارند.

وی افزود: دشمنان اسلام با توطئه های مختلف سعی دارند بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند که هوشیاری مردم برای مقابله با نقشه های دشمنان لازم است.

ماموستا سرخابی، امام جمعه اهل سنت نقده نیز اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه بر وحدت اسلامی و دوری از تفرقه و عدم انتقال موضوعات نادر اختلاف در مباحث علمی و فقهی به میان مردم تاکید دارند.

وی افزود: دشمنان اسلام امروزه با گسترش شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی سعی دارند بر طبل اختلاف و تفرقه بین مسلمانان بکوبند.

ماموستا سرخابی خاطرنشان کرد: ایجاد فرقه های مختلف و راه اندازی جریان های تکفیری یکی از دیگر از نقشه های دشمنان برای مقابله با دین اسلام در جهان است.

 وی گفت: استکبار جهانی با فتنه انگیزی سعی دارند جلوی افزایش مسلمانان را بگیرند که علماء می توانند با تاکید بر مشترکات دینی و با استفاده از ظرفیت های دین اسلام با این فتنه جهانی مقابله کنند.

ماموستا خلیفه زاده، امام جمعه مردم بوکان نیز در سخنان کوتاهی به اهمیت حفظ وحدت در جامعه اسلامی تاکید کرد و از روحانیون خواست به وظیفه شرعی خود در قبال انتقال حقیقت دین اسلام به مردم عمل کنند.

برگزار نمایشگاه پوستر جریانات تکفیری، اجرای مولود خوانی و پخش کلیپ با موضوع وحدت اسلامی و توزیع بسته های فرهنگی جزو برنامه های جانبی این همایش بودند.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.