اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


یک مقام ارشد اسلامی چین درخصوص خشونت‌ های افراطی علیه مسلمانان هشدار داد

تاریخ انتشار: 1396/12/20-10:14
کد خبر: 51927
Print
Rss Services


یک مقام ارشد اسلامی چین درخصوص خشونت‌ های افراطی علیه مسلمانان هشدار داد
یک مقام ارشد اسلامی چین در خصوص افراط‌گرایی علیه مسلمانان این کشور هشدار داد و گفت که مسلمانان چین به حفاظت علیه این افراط‌گرایی نیاز دارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد اسلامی چینی روز شنبه گفت: مسلمانان چین به حفاظت علیه افراط‌گرایی خشن نیاز دارند.

براساس گزارش «دیلی استار»، حدود 20 میلیون نفر از جمعیت چین را مسلمانان ایغور تشکیل می‌دهند که در شمال غرب این کشور زندگی می‌کنند.

در حالی که چین به طور رسمی آزادی مذهب را اعلام کرده اما در طی سال‌های اخیر کنترل‌های شدیدی در مناطق مسلمان‌نشین این کشور صورت می‌گیرد.

رئیس انجمن ارتباطات اسلامی چین اظهار داشت: اسلام در چین تاریخی طولانی و باشکوه دارد اما در طول سال‌های اخیر مشکلاتی به وجود آمده که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: برای مثال ساختار برخی مساجد که به طور کورکورانه‌ای از سبک خارجی تقلید می‌کنند.

35  میلیون مسلمان ایغور چین از حدود 60 سال پیش به بهانه مبارزه با افراطی گری دینی در معرض ظلم، تبعیض و سرکوب قرار دارند. منطقه ترکستان شرقی از سال 2009 شاهد رفتارهای خشن است و بیش از 92 درصد مسلمانان منطقه ترکستان شرقی در معرض ظلم و محرومیت علنی قرار دارند.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.