اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


مراسم تقدیر از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت هرمزگان در مدرسه صدر اسلام بندر خمیر برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/12/20-12:29
کد خبر: 51937
Print
Rss Services


مراسم تقدیر از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت هرمزگان در مدرسه صدر اسلام بندر خمیر برگزار شد
صبح امروز 20 اسفند ماه مراسمی جهت معرفی طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت هرمزگان در مدرسه صدر الاسلام بندر خمیر بر گزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، صبح امروز 20 اسفند ماه مراسمی جهت معرفی طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت هرمزگان در مدرسه صدر الاسلام بندر خمیر بر گزار شد.

در ابتدای جلسه شیخ عبدالجلیل قتالی، مدیریت مدرسه علوم دینی اهل سنت صدر الاسلام بندر خمیر ضمن تقدیر و خوش آمد گویی گفت: توجه به فعالیت مدارس حفظ قرآن کریم و توجه اساسی به قرآن و گرفته شدن همه ی دروس از قرآن است و باید شماباید بیشتر  تلاش و کوشش کنید و برای رسیدن به اهداف عالی ایران اسلامی و پیشرفت و خدمات روز افزون قرارگیرد و این تلاش به نتیجه های خوب خواهد رسید. 

وی در ادامه توجه طلاب به حواس ها و استفاده از اداراک بیشتر و تعقل و تفکر قرار دادند وگفت: ظرفیت شما جوانان بیشتر از سایر هم سالانتان است که امروز به عنوان طلاب برتر هستید. ایران اسلامی نیازمند شما جوانان است. استفاده از تکنولوژی برای پیشرفت لازم است ولی خودتان را مراقب کنید و از انحراف پرهیز کنید شما جویندگان علم باید طالب علم باشید و خود به دنبال مطالب و علم افروزی باشید و قانع به این مقدار علوم نباشید و مطالعه کتاب را هرگز فراموش نکنید.

شهاب عیدی پور، مسئول آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان نیز در ادامه جلسه به ایراد سخن پرداختن و گفت: توجه به آیات قرآن و معنای واقعی آن از تمام معجزات بالاتر است و طلاب باید بیشتر به آیات اندیشه کنند و خود را با آن هم سو کنند. ایشان در ادامهبا اشاره به اندیشه و تعقل در دین و علوم گفت: اندیشه های اسلامی و خلوصیت اسلام از مابقی ادیان بالاتر بوده و همانند آن در جهان یافت نمی شود.

وی با اشاره به فرار مغزها در محیط و جامعه اسلامی گفت: یک مشکل اساسی در جامعه فرهیخته ی ما این  است که در تمامی علوم از کشور خارج می شوند اما در علوم انسانی این آمار صفر است و این موضوع از اهمیت این شاخه درسی خبر می دهد و شماطلاب باید این مشکل فرار مغزهای را در آینده پیگیری و باید جوابگوی این گونه مشکلات باشید و لازمه آن اندیشه و تفکر و علم اندوزی است. در پایان جناب آقای عیدی پور به مطالعه کتب اشاره نمودند و گفت: مطالعه  راهی است برای جواب گوی به سوالات بشر است و شما طلاب بیشتر از سایرین در هجوم سوالات هستید و باید دراین فضای دینی و علمی خود را بسازید.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.