اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


اهل سنت دوستداران خاندان اهل بيت پيامبر هستند و به اين عشق و ارادت افتخار مي ورزند

تاریخ انتشار: 1396/12/21-13:2
کد خبر: 51971
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه :
اهل سنت دوستداران خاندان اهل بيت پيامبر هستند و به اين عشق و ارادت افتخار مي ورزند
مولوی عبدالکریم علی بایی گفت: پيامبر اسلام(ص) حضرت فاطمه زهرا(س)را پاره تن خويش و امام حسن(ع) و امام حسين(ع) را گل هاي خوش بوي باغ رسالت مي ناميدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالكريم علي بايي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه مشهد ريزه با اشاره به فضايل متعدد حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت:  اهل سنت دوستداران خاندان اهل بيت پيامبر(ص) هستند و به اين عشق و ارادت افتخار مي ورزند. هر كس كه به اسلام اعتقاد دارد مي بايست محبت خاندان اهل بيت را نيز در دل داشته باشد.

وي افزود: پيامبر اسلام(ص) حضرت فاطمه زهرا(س)را پاره تن خويش و امام حسن(ع) و امام حسين(ع) را گل هاي خوش بوي باغ رسالت مي ناميدند.

وی ادامه داد: اهل بيت پيامبر متعلق به همه مسلمانان است و لذا اهل سنت برخود فرض مي دانند كه در همه جا به ويژه در خطبه هاي نمازجمعه و در سخنراني هاي خود از آنها به نيكي ياد كنند.

امام جمعه اهل سنت مشهدریزه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قتل و کشتار مسلمانان در سراسر جهان، آن را نتیجه فاصله گرفتن ملت ها و حکام مسلمان از قرآن عنوان کرده و افزود: حکام مسلمان برای رسیدن به قدرت به هر دست آویزی متوسل می شوند و برایشان اهمیت ندارد كه برای رسیدن به خواسته هایشان افرادی زیر دست و پایشان له شوند.

وی عامل دیگر اختلافات و خونریزی ها در كشورهاي اسلامي را قدرت هاي مستكبر و زورگوي جهان دانست و اظهار داشت: دشمن مي خواهد اسلام را به عنوان یک دین خشن معرفی کند و چهره منفوری از اسلام به نمایش بگذارد و از اين راه جلوي نفوذ اسلام در كشورهاي غربي را بگيرد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.