اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


عصاره عبادت پیوند و معرفت نسبت به خداست

تاریخ انتشار: 1396/12/21-14:45
کد خبر: 51978
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
عصاره عبادت پیوند و معرفت نسبت به خداست
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و گفت : در آخرین روزهای سال جاری قرار داریم و در این ایام باید با خود خلوت کنیم و اعمالمان را محاسبه نماییم که در طول یک سال چه کارهایی انجام داده ایم .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و گفت : در آخرین روزهای سال جاری قرار داریم و در این ایام باید با خود خلوت کنیم و اعمالمان را محاسبه نماییم که در طول یک سال چه کارهایی انجام داده ایم .

وی با بیان اینکه خداوند متعال نسبت به بندگان خود آمرزنده و بخشنده است ، گفت : اگر اعمالمان بر ایمان ما تاثیر مثبت دارد آن را تداوم ببخشم و اگر احساس می کنیم اعمال ما بر ایمان ما تاثیر منفی دارد و آثارش برای ما سنگینی می کند و اگر به یاد داریم که گناهی مرتکب شده ایم از معبود خود طلب آمرزش کنیم و بدانیم که خداوند متعال بخشنده و مهربان است پس از درگاهش نا امید نشویم .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم در ادامه خطبه های خود با اشاره به برخی از احکام نماز و بیان حدیثی از رسول اکرم (ص) ، گفت : همه ما باید نسبت به احکام نماز پایبند باشیم و آن را اجرا کنیم .

حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی به اهمیت دعا در عبادات تاکید کرد و با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) که فرموده اند ؛ دعا مغز عبادت است ، افزود : عصاره عبادت پیوند و معرفت نسبت به خدا است و دعا برقرار کننده اصلی این پیوند است .

وی در پایان از همه مردم بخش اسالم که در مراسم عزای خادم مرحوم مسجد فاروق اعظم شرکت نمودند تشکر کرد و برای سلامتی رهبر معظم انقلاب اسلامی و توفیق روز افزون به همه مسئولان نظام دعا کرد .

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.