اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


مهم ترين آثار منفی دروغگویی در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است

تاریخ انتشار: 1396/12/21-19:38
کد خبر: 51979
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم :
مهم ترين آثار منفی دروغگویی در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنان خود را آغاز کرد و به موضوع دروغ و دروغ گویی پرداخت و گفت : قرآن گفته هاي بي اساس و دروغ را عامل اصلي بدعت ها در دين برمي شمارد و دروغ عمل زشتی است که از مهم ترين آثار منفی آن در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنان خود را آغاز کرد و به موضوع دروغ و دروغ گویی پرداخت و گفت : قرآن گفته هاي بي اساس و دروغ را عامل اصلي بدعت ها در دين برمي شمارد و دروغ عمل زشتی است که از مهم ترين آثار منفی آن در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است .

وی با بیان اینکه خداوند مسلمانان‌ را از دروغ ‌گویی ‌برحذر داشته ‌و به ‌صداقت‌ در کلام ‌و رفتار تشویق‌ و ترغیب‌ نموده ‌است ، افزود : دروغ هم به صورت موردي و هم به صورت تداوم عامل مهمي در خروج انسان از تعادل شخصيتي است و انسان متعادل براي اين كه دچار بيماري نفاق و فقدان سلامت شخصيتي نشود مي بايست از هر گونه دروغی ، چه کوچک و چه بزرگ پرهيز كند .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای وارده سرا با اشاره به آیه 19 سوره توبه گفت : خداوند در این آیه مومنان را مورد خطاب قرار داده است و می فرماید ؛ از خدا بترسید و همگام با راستگویان باشید .

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، ادامه داد : در این روایت آمده است که‌ صداقت‌ و راستگویی ‌‌را در پیش‌ بگیرید زیرا راستگویی‌ بنده را ‌به‌ سوی‌ حسنات‌ راهنمایی ‌می‌کند .

حجت الاسلام علی پورمحمدی دروغ را از  شان‌ مومن‌ و مسلمان به ‌دور دانست و گفت : مسلمان ‌باید نیک‌ سیرت‌ و درکردار و گفتار صداقت داشته باشد که انسان‌ صادق در نزد خداوند از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار است .

وی افزود : کسی که دروغ‌می گوید و به ‌دروغ‌گویی ‌عادت‌ داشته ‌باشد ، خداوند او را از جمله ‌کاذبین ‌به ‌حساب ‌می آورد .

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم گفت : پیامبر خدا (ص) می فرماید ؛ چقدر خیانت ‌بزرگی ‌است ‌که ‌به ‌برادرت‌ سخن ‌بگویی ‌در حالی ‌که ‌او تو را راستگو‌ می‌ پندارد ولی ‌تو با ‌او دروغگو باشی .

حجت الاسلام علی پورمحمدی دروغ‌گویی را ‌یکی ‌از عادت‌ منافقین‌ عنوان کرد و اظهار داشت : همه ما ‌باید مواظب‌ سخنان ‌خود باشیم ‌و نباید سخنانی ‌برزبان ‌جاری ‌سازیم ‌که ‌موجب ‌نارضایتی ‌خداوند متعال و برباد رفتن ‌آخرت‌ ما گردد .

وی با بیان اینکه خداوند در سوره ‌مریم آیه ‌پنجاه ‌می‌فرماید : ما به‌ خاندان ‌و ذریه ‌ابراهیم ‌زبان ‌راستگویی ‌عطا کردیم ، یاد آور شد : ‌همه ‌ما می ‌توانیم ‌صداقت‌ و راستگویی ‌را تمرین‌ کنیم‌ تا به‌ این‌ عمل‌ نیک‌ عادت ‌نماییم و ما مسلمانیم ‌و باید پیرو خدا و رسول‌ خدا(ص) باشیم .

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.