اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


مراسم اختتاميه كنگره شعر اهل بيت(ع) در بيرجند با معرفی شعراي برتر اين دوره به کار خود پایان داد

تاریخ انتشار: 1396/12/22-10:33
کد خبر: 51983
Print
Rss Services


مراسم اختتاميه كنگره شعر اهل بيت(ع) در بيرجند با معرفی شعراي برتر اين دوره به کار خود پایان داد
کنگره شعر اهل بیت(ع) خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جمعی از مسئولین و شاعران شیعه و اهل سنت سراسر استان برگزار و از 6 نفر شاعر برتر تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با حضور نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي، مراسم اختتاميه كنگره شعر اهل بيت در بيرجند برگزار و از 6 نفر از شعراي برتر اين دوره تقدير به عمل آمد.

کنگره شعر اهل بیت(ع) خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جمعی از مسئولین و شاعران شیعه و اهل سنت سراسر استان برگزار و از 6 نفر شاعر برتر تجلیل شد.

در این مراسم حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری سومین کنگره شعر اهل بیت(ع) بیان کرد: این کنگره با هدف اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) از طریق اشعار دینی و گسترش فعالیت های فرهنگی برگزار شد.

وی اظهار داشت: بیان کرامات اهل بیت(ع) از مسیر شعر، ارج نهادن و تلاش شعرا و شکل دهی بانک اطلاعاتی شعرا در هر استان از دیگر اهداف برگزاری این کنگره بود.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به محورهای این کنگره بیان کرد: حب اهل بیت (ع) در سیره بزرگان شیعه و اهل سنت، سیمای اهل بیت(ع) در منابع و روایات اهل سنت، جایگاه محبت، شفاعت و توسل به اهل بیت(ع)، اهل بیت(ع) و سبک زندگی اسلامی و اهل بیت(ع) محور همدلی و اخوت اسلامی از جمله محورهای این کنگره بود.

وی با بیان اینکه 247 قطعه شعر به این کنگره ارسال شد، گفت: از این تعداد 236 قطعه شعر شیعی و 28 مورد نیز از شعرای اهل سنت بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در این کنگره 111 نفر از شعرای استان شرکت کرده اند که از این تعداد 99 نفر شیعه و 13 نفر اهل تسنن هستند.

حجت الاسلام رضایی از برگزاری نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه در 27 رجب خبر داد و گفت: آثار برگزیده این کنگره در قالب کتابی چاپ و در این نشست ارائه می شود.

 

در ادامه این مراسم امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي اظهار داشت: محبت و مودت اهل بيت جزء باورهاي اهل سنت است.

مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: نمی شود مسلماني ادعای محبت نسبت به پیامبراکرم(ص) داشته باشد اما به اهل بیت(ع) پيامبر محبت نداشته باشد.

امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در مراسم اختتاميه كنگره شعر اهل بيت در بيرجند با بیان اینکه  در بحث اهل بیت(ع) صحبت زیاد است و ما به عنوان یک مسلمان در راستای برادری و وحدت قدم بر می داریم، گفت: امام راحل موضوع وحدت مسلمانان را سرلوحه کار خود قرار دادند و امروز آنچه که جزء مشترکات مسلمانان مي باشد، محبت و مودت نسبت به اهل بیت(ع) است.

مولوی عبداللهی با بیان اینکه  محبت و مودت به اهل بیت(ع) جزء باورهاي  اهل سنت است، اظهار کرد: پیامبراکرم(ص) می فرمایند محبت کنید و خدا را دوست داشته باشید که خداوند به شما رزق و روزی می دهد و به من محبت داشته باشید به دلیل اینکه به خداوند محبت می ورزید و به اهل بیت من محبت کنید به دلیل اینکه به من محبت می کنید.

وی افزود: نمی شود مسلماني ادعای محبت نسبت به پیامبراکرم(ص) داشته باشد اما به اهل بیت(ع) پيامبر محبت نداشته باشد.

گفتنی است: در پایان این مراسم از شش نفر از شعراي  شیعه و اهل سنت استان به عنوان شعراي برگزیده تجلیل شد.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.