اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


آنچه که به زن، مقام و منزلت می‌بخشد مادیات و ثروت نیست، بلکه دین‌داری و تقوای اوست

تاریخ انتشار: 1396/12/22-12:25
کد خبر: 51993
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در نخستین همایش بانوی مرزنشین شهرستان خواف عنوان کرد ؛
آنچه که به زن، مقام و منزلت می‌بخشد مادیات و ثروت نیست، بلکه دین‌داری و تقوای اوست
مولوي حبيب الرحمن مطهري گفت: دينداري حضرت فاطمه زهرا(س) باعث رسيدن ايشان به اين درجه از مقام و درجات است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي حبیب‌الرحمن مطهری در نخستین همایش بانوی مرزنشین شهرستان خواف که از سوی کانون فرهنگی بانوی مرزنشین سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی این شهرستان که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(رض) و مقام زن که با حضور بانوان و مسئولین این شهر در محل سالن شهید مدرس خواف برگزار شد، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) که به آن مقام و درجات رسید به وسیله دینداری و پیروی از شریعت اسلام بود.

وی با بیان اینکه عامل مهم و تاثیرگذار در برتری و مقام هر شخص، دینداری اوست، عنوان کرد: امروزه ما با کمبود ایمان و ضعف توکل نسبت به خداوند روبرو هستیم و همین امر منجر به حیرانی و بروز مشکلات امت اسلامی شده است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  افزود: وقتی یقین و ایمان نسبت به خداوند قوی باشد، همه مشکلات حل می‌شود. همچون واقعه‌ای که حضرت فاطمه(س) نسبت به مشکلات زندگی خویش از پیامبر اکرم(ص) درخواست خادمه نمودند، اما پیامبر اکرم(ص)، ایشان را به تسبیحات پس از نماز‌های پنجگانه توصیه کردند که به تسبیحات فاطمیه معروف گشته و الگوی تمام مسلمین قرار گرفته است.

مدیرحوزه علمیه احناف خواف با بیان اینکه زنان این زمانه امت اسلامی هم می‌توانند با تقویت ایمان، یقین، اعمال صالحه، رعایت حجاب و صبر به چنین درجاتی برسند، تصریح کرد: در عصر حاضر که دشمنان اسلام در تلاش برای منحرف‌کردن فرزندان و زنان اسلام هستند، باید به خود متذکر شویم که آیا تحمل عذاب‌های قبر و آخرت را داریم که وارد گناه می‌شویم؟

وی با اشاره به اینکه وظیفه زن مسلمان این است که خود و اهل خود را آگاه و بیدار سازد، تصریح کرد: همانطور که حاکم نسبت به مردم و زیر دستان خود مسئول و پاسخگو است، هم‌چنین زن نیز در خانه همسر خود نسبت به وظایفش از جمله تربیت فرزند عهده‌دار است و باید مسئول، حافظ و امانت‌دار و با تکیه به ایمان و تقوا همواره در تلاش برای عمل به این مسئولیت‌ها باشد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.