اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


کار گروه تخصصی بانکداری اسلامی با حضور علمای اهل سنت استان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/12/22-12:56
کد خبر: 51994
Print
Rss Services


کار گروه تخصصی بانکداری اسلامی با حضور علمای اهل سنت استان برگزار شد
جلسه کارگروه تخصصی بانکداری اسلامی با حضور علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی جهت بررسی و تعیین حدود شرعی در معاملات و عقود بانکی برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، جلسه کار گروه تخصصی بانکداری اسلامی با حضور علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی جهت بررسی و تعیین حدود شرعی در معاملات و عقود بانکی برگزار شد.

در این جلسه ماموستا بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه اظهار داشت: علمای اهل سنت نیز از بانکداری اسلامی و رعایت مسائل شرعی در بانک ها استقبال می کنند.

وی افزود: اقدامات بانک ها نیز در جهت کمک به نیازمندان و توجه به معاملات شرعی باشد.

ماموستا بیضاوی خاطرنشان کرد: بانک هایی که رویکرد اسلامی دارند باید از نیازمندان دستگیری کنند و در قالب عقود اسلامی وام های کمکی در اختیار افراد نیازمند قرار دهند.

ماموستا محمدپور، مدرس علوم دینی اهل سنت ارومیه نیز اظهار داشت: روحانیون اهل سنت پیگیر و ناظر مسائل شرعی در شعبات وحدت بانک ها خواهند بود.

وی افزود: باید در قراردادها و پرداخت های قرض الحسنه، مضاربه نیز مسائل شرعی رعایت شود.

ماموستا محمدپور خاطرنشان کرد: روحانیون نیز باید در معرفی و پیگیری شرایط شرعی و ترغیب مردم به سمت بانک های اسلامی و رعایت مسائل شرعی اهتمام جدی داشته باشند.

وی گفت: در معرفی شعبه وحدت و معرفی شرایط عقود اسلامی در بین اهل سنت نیز علماء نقش تاثیرگذاری دارند.

مدرس علوم دینی اهل سنت ارومیه تصریح کرد:علمای اهل سنت می توانند با بحث و گفتگو مسائل شرعی و جزئی که لازم است در بانک ها لازم است رعایت شوند، تعیین کنند و ناظر بر اجرای عقود اسلامی نیز باشند.

در ادامه ماموستا سرخابی، امام جمعه اهل سنت نقده اظهار داشت: دفتر استانی نیز نقش موثری در ایجاد جلسات هم اندیشی در رابطه با مسائل بانکی و بانکداری اسلامی با حضور روحانیون اهل سنت داشت.

وی افزود: مسائل شرعی مطابق فقه اهل سنت در شعبات وحدت باید رعایت شود و روحانیون اهل سنت نیز آماده همکاری در تعیین مسائل شرعی در عقود و معاملات بانکی است.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.