اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


سمینار "اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان" در دهلی نو برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/1/20-13:12
کد خبر: 52398
Print
Rss Services


با حضور نمایندگان ادیان مختلف ؛
سمینار "اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان" در دهلی نو برگزار شد
سمیناری تحت عنوان اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان با حضور نمایندگان ادیان مختلف و سفیر فلسطین در هندوستان در دهلی نو پایتخت هند برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، سمیناری تحت عنوان اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان با حضور نمایندگان ادیان مختلف و سفیر فلسطین در هندوستان در دهلی نو پایتخت هند برگزار شد.

این سمینار به همت بنیاد دفاع و پیشرفت اقلیت های هند برگزار گردید.

سفیر فلسطین در این سمینار به وقایع اخیر و کشتار مسلمانان فلسطینی به دست نیروهای امنیتی اسرائیل اشاره کرد و آن را مایه ننگ این رژیم دانست و از دولت های اسلامی به ویژه حاکمان و دولتمردان عرب به دلیل دفاع نکردن از مظلومان فلسطین انتقاد کرد و گفت که آنها باید در مقابل دادگاه الهی پاسخگو باشند.

وی همچنین از هند و تمام کشورهای جهان تقاضا کرد تا تمام توان خود را برای حمایت و دفاع دیپلماتیک از ملت مظلوم فلسطین به کار گیرند.

الیاس نظامی از دیپلمات های پاکستانی نیز در سخنان خود تنها راه حل برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه را حل مسئله فلسطین دانست.

محمد رفیق قاسمی دبیر جماعت اسلامی هند، سید احمد بخاری امام مسجد جامع دهلی، توقیر رضا خان رئیس شورای اتحاد ملت و پروفسور شمسی تهرانی رئیس بنیاد دفاع و پیشرفت اقلیت ها از جمله سخنرانان دیگر این برنامه بودند.

این سمینار با حضور و سخنرانی نمایندگان ادیان دیگر از جمله هندو، مسیحیت و جین همراه بود.

همچنین در پایان این همایش از کتابی به زبان انگلیسی و درباره شخصیت پیامبر عظیم الشأن اسلام و با عنوان Now You Rahmat al alameen  رو نمایی شد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.