اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


اولین نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/1/23-7:55
کد خبر: 52474
Print
Rss Services


اولین نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان برگزار شد
اولین نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان با موضوع «حمایت از کالای ایرانی» در سنندج برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان کردستان، روز گذشته اولین نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان با موضوع «حمایت از کالای ایرانی» با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در سالن همایشات کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: جامعه ما امروز در جایگاهی قرار گرفته که همه دنیا برعلیه آن قد علم کرده‌اند، البته از اول انقلاب هم اینگونه بوده و زمانی در همین استان کردستان روحانیون به خاطر وجود گروهک‌های ضدانقلاب بدترین شرایط عمر خود را تجربه کردند و شکنجه‌های بسیاری متحمل شدند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما را روحانیت به پیروزی رساند و هدف انقلاب هم احیای ارزش‌ها بود، تصریح کرد: در انقلاب اسلامی هدف از آزادی، آزادی‌های شهوانی و حیوانی نبود بلکه هدف این بود که آمریکا حق وحشی‌گری از ما نگیرد و یا یک گاو پرست هندی ناموس ما را طبابت نکند.

الله مرادی بیان کرد: امروز همه خود را به آب و آتش می‌زنند که تلگرام محفوظ شود اما همین تگرام نظام خانواده را در ایران از هم گسیخته کرده است، در تعجبم که ما حاضریم اسرائیل اطلاعات شخصی ما را رصد کند اما از پیام رسان داخلی استفاده نکنیم و این درد است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: آمریکا در جنگ نرم می‌خواهد آرام و به تدریج ارزش‌ها را از جامعه ما بگیرد و مردم ما را قورباغه پز کند.

وی در ادامه با اشاره به استقبال خوب مسافران نوروزی استان کردستان، عنوان کرد: امسال مسؤولان در پذیرایی از مهمانان نوروزی مدیریت خوبی داشتند و نیروهای انتظامی نیز امنیت کامل را در ایام تعطیلات نوروز برقرار کردند.

الله مرادی با تأکید براینکه مخالف شادی مردم نیستیم و با اشاره به برخی حواشی در جشن‌های نوروزی امسال کردستان، ادامه داد: در برخی جشن‌ها اصول و ارزش‌های انقلاب نادیده گرفته شد و متأسفانه چون اجرا کننده این برنامه‌ها دولت نبود در برخی جاها پرچم کسانی بالا رفت که زمانی لگد به سینه پاسداران می‌زدنند و از گوش‌های بریده آنها تسبح درست می‌کردند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: عده‌ای در این استان حرف از آزادی و دموکراسی می‌زنند اما در جلسات شبانه خود تلاش می‌کنند که یک نیروی ارزشی را از مسند مدیریت پایین بکشند و حتی زیردستان خود را به خاطر توجه به نیروهای ارزشی سرزنش و توبیخ می‌کنند.

وی ادامه داد: ما از ائمه جمعه انتظار داریم که به منکرات حساس باشند و منکرات هم تنها حجاب نیست، به گفته رهبر انقلاب حفظ نظام بالاترین معروف است. وی افزود: نمی‌دانم چرا عده‌ای از کردستان تحلیل نادرست دارند، این توهین به مردم است که بخواهند با رقص و پایکوبی آنها را به نظام وابسته کنند، مردم کردستان برای این نظام خون داده‌اند و بهتر از ما می‌فهمند.

الله مرادی با اشاره به برخی برنامه‌های به دور از فرهنگ کردستان، گفت: در یکی از برنامه‌های موسیقی صدا و سیمای کردستان کلمات مبتذلی بر زبان آورده می‌شود که انسان از گوش کردن آن شرمش می‌آید.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه یک درصد قائل به به برخورد فیزیکی، جناحی و ... در اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیستیم، گفت: دولت باید بداند اگر اشکالی دارد این اشکال به پای نظام نوشته می‌شود و دولت جدای از نظام نیست.

وی تأکید کرد: دولت باید مردم را نسبت به ارزش‌ها حساس کند چرا که اگر غفلت کنیم به روزی برخواهیم گشت که کومله و دموکرات ما را در گونی کرده و از کوه‌ها پایین می‌انداختند.

 

در ادامه استاندار کردستان اظهار داشت: همه ما موظف هستیم در راستای تحقق شعار امسال با تمام وجود تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه همه می‌دانیم یکی از موضوعات امروز جامعه ما مسئله اقتصاد است و تا زمانی که اقتصاد سروسامان داده نشود مشکلات بیکاری حل نخواهد شد، تصریح کرد: اگر از کالای داخلی حمایت کنیم از تولیدکننده داخلی حمایت کرده‌ایم و در نتیجه موجب تقویت اشتغال شده‌ایم.

مرادنیا تأکید کرد: دولت واقعاً تلاش دارد بخشی از مشکلات کردستان را حل کند اما این مشکلات مربوط به چندسال اخیر نیست و از گذشته همراه کردستان بوده است.

استاندار کردستان گفت: اغلب مشکلاتی که در ایران زیاد به آن توجه و برجسته‌سازی می‌شود در کشورهای دیگر هم وجود دارد. وی افزود: تورم و بیکاری ممکن است در هر جای دنیا وجود داشته باشد مهم این است که ما چه اندازه به حمایت از کالاهای داخلی خود حساس هستیم.

مرادنیا در ادامه یکی از پتانسیل‌های استان کردستان را منابع آبی عنوان کرد و افزود: در این چند ماه تلاش بسیاری شده است که سهم عادلانه‌ای از آب به کردستان داده شود تا در نتیجه آن تولید و اشتغال ایجاد گردد و خوشبختانه این موضوع در حال به نتیجه رسیدن است.

استاندار کردستان با تأکید براینکه باید سهم اراضی آبی کردستان به 300 هزار هکتار برسد، گفت: اکنون این سهم 16 هزار هکتار است و قرار است به 51 هزار هکتار افزایش یابد. وی افزود: تاکنون برای زیرساخت‌های دو سد گاران و آزاد مریوان دو هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده است و این پول مال ملت است و باید مردم از آن استفاده درست کنند.

وی تصریح کرد: همه ارکان نظام روی کردستان حساس هستند و الحق و الانصاف همه مسؤولان دغدغه دارند که به توسعه کردستان کمک شود.

مرادنیا با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال کردستان پرداخت شده، اظهار داشت: این مبلغ امسال یک هزار و 360 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در شهرها با بهره 8 درصد و در روستاها با بهره 4 درصد پرداخت می‌شود.

وی به مجموعه کارها و برنامه های در دست اقدام  مدیریت استان برای ایجاد شغل و تغییر سیمای استان نیز گریزی زد و افزود: از جمله این برنامه ها پیگیری به نتیجه رساندن منطقه آزاد بانه ومریوان  است که در این رابطه نظر مساعد دولت، کمیسیون های مجلس و منطقه آزاد اخذ شده است و امیدواریم این مصوبه دولت اردیبهشت ماه در صحن مجلس مطرح و مورد موافقت قرار بگیرد.

استاندار کردستان همچنین اخذ مجوز ایجاد دو واحد  پتروشیمی، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه، طرح تولید زنجیره فولاد و جذب سرمایه گذار برای ایجاد کارخانه تولید آهن اسفنجی را از دیگر اقدامات در جهت توسعه استان و کاهش نرخ بیکاری ارزیابی کرد.

وی با اشاره به برخی انتقادها از جشن‌های نوروزی امسال، افزود: یکی از پتانسیل‌های کردستان طبیعت زیبا و مردم خون گرم آن است که از این موضوع غافل بوده‌ایم و امسال تصمیم گرفته شد به آن توجه ویژه شود و به همین سبب آمار مسافران نوروزی کردستان نسبت به سال گذشته 46 درصد رشد داشت، هرچند مشکلات زیادی در خصوص امکانات و زیرساخت‌ها وجود داشت اما سعی کردیم فاصله مردم کردستان با کشور را کم کنیم.

استاندار عنوان کرد: امسال گروهک‌های ضدانقلاب تمام تلاششان را معطوف کرده بودند که امنیت کردستان را در جشن چهارشنبه سوری و عید نوروز زیر سوال ببرند اما با برنامه‌ریزی درست جشن‌های نوروزی مدیریت شد، هرچند در برخی مراسمات حواشی جزئی‌ای هم وجود داشت اما نباید شیطنت تعدادی اندک را به همه مردم تعمیم داد و اگر همه نواقصی بوده باید آن را رفع کرد و به خواست و نظر مردم احترام گذاشت.

استاندار کردستان گفت: مطالبه من از مردم کردستان اشتغال است و باید برای تحقق آن به صحنه بیایند.

 

در ادامه این نشست نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بابت اینکه نمی‌توانیم آنچنان شاید و باید نیازمندی‌های روحانیون معزز را تأمین کنیم شرمنده هستیم.

وی افزود: مردم باید در مسائل دینی خود هزینه کنند و توجه بیشتری به معیشت و مسائل مادی روحانیون داشته باشند چون در گذشته همواره معیشت روحانیون توسط مردم تأمین می‌شد و مردم باید در تأمین معیشت این قشر مشارکت داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ابراز داشت: البته جایگاه و مقام روحانیت خارج از مسائل مادی است و باید این موضوع توسط روحانیون درک شود. وی افزود: روحانیون دارای عقل، علم و درک هستند و مسائل دنیایی را خیلی بالاتر از مسائل مادی می‌بینند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرودی تأکید کرد: تنها روحانیت می‌تواند عظمت خدا، دنیا و آخرت را ببیند و این حکمتی است که خدا به آنان عنایت کرده و حاضر به ذلت پذیری و حرکت در خلاف مسیر خدا نیستند.

وی خاطرنشان کرد: البته روحانیونی هم هستند که خلاف عقاید خود صحبت می‌کنند و ضدانقلاب هم خوب به آنها می‌رسد اما این ارزش نیست و بیهوده و باطل است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ابراز داشت: نظام اسلامی نگاه جهان به دین را برگرداند و به جهان فهماند که نگاه دین به دنیا مادیات نیست و افکار کمونیست را از بین برد و با سکولاریسم مبارزه کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز ایران یکی از قدرت های نظامی منطقه و جهان است و این موضوع برای کشورهایی مانند آمریکا، اسرائیل و عربستان گران تمام شده و از این موضوع وحشت دارند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت شعار سال 97، و با بیان اینکه استفاده از کالای داخلی به معنی حمایت از آن است، گفت: این موضوع یک مسئله جهانی است و کشورهای دنیا روی این موضوع (حمایت از کالای داخلی خود) تأکید و برنامه ریزی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرودی افزود: میزان واردات ما در سال 96 نسبت به سال 95 حدود 10 میلیارد دلار رشد داشته که با اهمیت ترین آنها دسته بیل بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: شرکت تلگرام در یک سال، یک میلیارد دلار ارز از ایران خارج کرده  و اگر از پیام رسان داخلی استفاده می‌شد این پول به جیب آمریکا و اسرائیل نمی‌رفت.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.