اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


اولین نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت شهرستان مهاباد در سال 97 برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/1/25-14:21
کد خبر: 52505
Print
Rss Services


اولین نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت شهرستان مهاباد در سال 97 برگزار شد
اولین نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت شهرستان مهاباد در سال 97 درمحل دفتر شعبه مهاباد دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، اولین نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت شهرستان مهاباد در سال 97 درمحل دفتر شعبه مهاباد دفتر نمایندگی ولی فقیه دراموراهل سنت استان برگزار شد.

این نشست با قرائت قرآن مجید و تلاوت ماموستا خسرو شافعی فر و به منظور هم اندیشی روحانیون اهل سنت شروع گردید.

حجت الاسلام پوراحمدی، مسئول شعبه مهاباد دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت ضمن خیرمقدم و تبریک سال نو و همچنین بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام اظهار داشت: امیدواریم سال جدید نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت شهرستان به منظور همفکری ادامه داشته باشد و امسال نیز سالی پربار برای آحاد مردم باشد.

وی در خصوص مباحث مخلتف افزود: اجرای نشست ها به صورت دایمی، دعوت از کلیه روحانیون جهت مشارکت در نشست ها و طرح موضوعات مختلف از جانب روحانیون جزو موضوعاتی است که امیدواریم با جدیت ادامه پیدا کند.

مسئول شعبه مهاباد دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان خاطرنشان کرد: توجه به مباحث شرعی از جمله مسئله هلال ماه شعبان و ماه رمضان المبارک و همچنین اعلام عید فطر طبق مذهب امام شافعی جزو موضوعاتی است که نیاز به هم اندیشی دارد و در  نشست آینده مطرح خواهند شد.

حاج ماموستا قادر سهرابی، امام جمعه شهرستان مهاباد نیز ضمن تبریک سال حمایت از کالای ایرانی و انتخاب این شعار از جانب رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: روحانیون مسئولیت سنگینی در ارشاد مردم در خصوص عمل نمودن به شعار سال دارند.

همچنین ماموستا سهرابی با اشاره به ناامنی ها و جنگ های خونین در منطقه افزود: دخالت های آمریکا و استکبار و انگلیس دلیل ناامنی و جنایت های این کشور ها در منطقه است و مسلمانان باید در برابر این کشورهای متجاوز و مستکبر ایستادگی و مقاومت کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنیای غرب اعتماد نخواهد کرد چرا که بدعهدی این دشمنان برای مردم و نظام اسلامی در طول تاریخ ثابت شده است.

در ادامه ماموستا ابوبکر محمد کریمی، امام جماعت مسجد حاج صالح شاطری و ماموستا علی خالدی، امام جمعه مسجد پاکنهاد به بیان دیدگاههای خود در خصوص موارد مطروحه پرداختند و اجرای دیدگاه امام شافعی در خصوص اعلام عید را مقدم دانستند. 

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.