اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


فروزان نگه داشتن نور اسلام، وعده قطعى و حتمى خداوند است

تاریخ انتشار: 1397/1/26-9:46
کد خبر: 52533
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه :
فروزان نگه داشتن نور اسلام، وعده قطعى و حتمى خداوند است
شیخ حمزه کردی گفت: کفار و مشرکان و همه دشمنان اراده کرده بودند تا با گفتار منفی و به هر طریقی که شده دین خدا و نور خدا را خاموش کنند. در حالی که اراده خداوند بر این بود که دین خودش را به کمال برساند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حمزه کردی، امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه در خصوص فضیلت و اهمیت صلوات بر پیامبر (ص) به ایراد سخن پرداخته و گفت: مشرکین مکه و یهود و نصاری و همه فرق در صدر اسلام هدف آن ها خاموش کردن نور الله تعالی و خاموش کردن چراغ دین  و  هدفشان از بین بردن پیامبر اسلام بود.

وی افزود: چنانکه خداوند در قرآن کریم می فرماید: « يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ » مى خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد .

وی اظهار داشت: کفار، مشرکان، منافقان، یهود و نصاری و همه دشمنان اراده کرده بودند تا با تبلیغات و گفتار منفی و به هر طریقی که شده دین خدا و نور خدا را خاموش بکنند. در حالی که اراده خداوند بر این بود که دین خودش را به کمال برساند و پشتیبانى از دین اسلام و فروزان نگه داشتن نور آن، وعده قطعى و حتمى خداوند است.

خطیب جمعه با اشاره به شکنجه ها و آزار و اذیت آنها برای جلوگیری از رشد دین خدا گفت:  آن ها بدترین شکنجه ها را بر پیامبر اسلام  رساندند، گاهی موقع سر نماز آسیب می زدند و گاهی مانع مسجد رفتن و نماز آن حضرت می شدند و بعضاً قصد و اراده  کردند آن حضرت را به شهادت برسانند.

وی در ادامه سخنان در اهمیت و فضیلت صلوات فرستادن پیامبر اسلام (ص)یاد آور شد: فرستادن صلوات و درود بر پیامبر اکرم (ص) نمونه‌ای دیگر از بزرگ‌داشت آن حضرت است که خداوند متعال ابتدا از صلوات خود و فرشتگان بر آن حضرت خبر می‌دهد و سپس از مؤمنان می‌خواهد برایشان صلوات بفرستند: «اِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَی النَّبِیِّ یا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً»

شیخ حمزه کردی با اشاره به روایاتی در این خصوص افزود: نبی مکرم اسلام (ص) فرمودند: بخیل آن کسی است که وقتی نام من برده شود  آن شخص صلوات نفرستد از آن حضرت سؤال شد که نزدیکترین شخص به شما روز قیامت چه کسی است آن حضرت علیه الصلاة و السلام فرمود: آن کسی که بیش از همه در دنیا برای من صلوات  فرستاده است او از همه انسان ها بر من جایگاهش نزدیکتر است.

وی اظهار کرد: امروز مؤمن و مسلمان وقتی نماز میخوانند، در تشهد نماز وقتی حمد و ثنای خداوند گفته می شود بعد از آن صلاة و سلام و درود بر پیامبر فرستاده می شود. امام شافعی رحمه الله وائمه بزرگوار معتقدند که این درود واجب است و هر کسی که صلاة و سلام بر پیامبر و آل پیامبر  نفرستد  نمازش ناقص است و باید این نماز اعاده شود.

خطیب جمعه در پایان سخنان گفت: در گذشته مردم ما در عروسی ها در جشن ها و مراسم ها و در همه اوقات زبانشان به ذکر و صلوات و درود حضرت مشغول بود و لذا در زندگی شان و در تجارت شان و در همه امور خیر و برکت همراه آنان بود.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.