اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


دشمنان اسلام با اتحاد مسلمین محکوم به نابودی هستند

تاریخ انتشار: 1397/1/26-13:11
کد خبر: 52546
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت سهمو :
دشمنان اسلام با اتحاد مسلمین محکوم به نابودی هستند
شیخ احمد کشتکار: قدس شهر شهداست، در هر ذره از خاک آن خون شهیدی ریخته شده است و قطعا اسرائیل با اتحاد مسلمین و ید واحده جهان اسلام محکوم به نابودی و اضمحلال است.« وان تنصروا الله ينصركم ويثبت اقدامكم»

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ احمد کشتکار، امام جمعه اهل سنت سهمو در خطبه های نماز جمعه این هفته  بعد از حمد ثنای پروردگار با اشاره به آیاتی از سور اسراء اظهار کرد: منزه است آن خدایی که بنده خود را شبی، از مسجدالحرام به مسجدالاقصی در فلسطین که گرداگردش را برکت داده ایم سیر داد، تا بعضی از آیات خود را به او بنماییم، هر آینه او شنوا و بیناست.

وی گفت: به نقل از منابع اسلامی، پیامبر(ص) در شبی، از مکه به مسجدالاَقصی انتقال یافت و از آنجا به آسمان عروج کرد. او در شب معراج، با برخی از ملائکه دیدار و گفتگو نمود و اهل بهشت و اهل جهنم را مشاهده کرد. بر طبق احادیث، پیامبر در شب معراج، با برخی از پیامبران دیدار کرد.

وی در ادامه سخنان با اشاره به درد رنج ها و سختی های پیامبر اسلام، خاطر نشان کرد: عام‌الحزن از حوادث حزن‌انگیز صدر اسلام است، در پی وفات ابوطالب و خدیجه (رض) رسول خدا (ص) از این سال با عنوان «عام‌الحزن» یاد کردند. نام‌گذاری این سال بدین نام، خود، بیش از هر چیز دیگر، بیانگر خدمات شایسته و فداکاری‌های بی‌مانند آن دو بزرگوار در راه دین و حمایت از رسول خدا (ص) بود.

خطیب جمعه افزود: پس از وفات این دو یار عزیز و دو همراه شفیق، مصیبت‌ها و محنت‌های پی‌درپی عرصه را بر حضرت (ص) سخت تنگ کرد و سختی‌ها از هر سوی بر حضرت به شدت فزونی گرفت.

شیخ احمد کشتکار با بیان برخی از سختی های رسول مکرم اسلام (ص) گفت: بعد از عام الحزن و بعد از سفر طائف وآن همه مصائب و ناراحتی که دچار پیامبر عظیم الشان اسلام گردید بخصوص برخورد ناجوانمردانه اهل طائف و آن همه ناراحتی و زحماتی که در برگشت به مکه دچارش شد که همه و همه نشانه‌ای هستند که حیات رسول الله (ص) پراز محنت و آزار و اذیت بوده  و خدای بزرگ به جهت تسکین روح و تجدید قوت  پیامبر خود را به آسمان دعوت فرمود که در قدس به دیدار پیامبران رفت ودر سفر معراج به اعلا علیین رفت.

امام جمعه اهل سنت سهمو در پایان سخنان گفت: بر تربت  سرزمين مقدس، انبيا و رسولان، از جمله ابراهيم، اسحاق و يعقوب عليهم‏السلام گام نهاده‏اند. همچنين، حضرت موسى(ع) در آن جا دفن شده است. عيسى (ع) را خدا از آن جا به آسمان برد. سرزمينى كه صحابه فتوحات اسلام را شاهد بودند. چهار هزار صحابه هنگام فتح فلسطين حضور داشتند، قدس شهر شهداست و در هر ذره از خاک آن خون شهیدی ریخته شده است و قطعا اسرائیل با اتحاد مسلمین و ید واحده جهان اسلام محکوم به نابودی و اضمحلال است.« وان تنصروا الله ينصركم ويثبت اقدامكم»

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.