اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


​دادگاه مصر ۹ داعشی را به حبس ابد محکوم کرد

تاریخ انتشار: 1397/2/18
کد خبر: 53096
Print
Rss Services


​دادگاه مصر ۹ داعشی را به حبس ابد محکوم کرد
دادگاه جنایی الجیزه طی حکمی ۹ متهم به عضویت در گروه تروریستی داعش در منطقه عین شمس را به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، دادگاه جنایی الجیزه دیروز (دوشنبه) به ریاست قاضی «معتز خفاجی» برای رسیدگی به اتهامات چند عضو داعش تشکیل شد.

بنابر این گزارش، دادگاه 9 متهم این پرونده معروف به «داعش عین شمس» را به حبس ابد و دو نفر را به پنج سال حبس محکوم کرد و سه نفر دیگر را از اتهامات وارده تبرئه نمود.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، دادگاه این افراد را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش و رهبری یک گروه غیرقانونی و ارائه اطلاعات مالی و سلاح گرم محکوم کرده است.

 

ارجاع 555 داعشی به دستگاه قضایی نظامی

«نبیل احمد صادق» دادستان کل مصر پرونده 555 عضو گروه تروریستی «ولایت سینا» شاخه داعش در شبه‌جزیره سینا را به دستگاه قضایی نظامی ارجاع داد.

دادستان کل مصر این افراد را به تشکیل 43 باند تروریستی وابسته به داعش و انجام 63 عملیات تروریستی اعم از قتل و اقدام به قتل افسران، نیروهای مسلح و پلیس در استان شمال سینا متهم کرده است.

دادستانی عالی امنیت دولت با نظارت قاضی «خالد ضیاء» رئیس دادستانی اجرای تحقیقات در این باره را آغاز کرده بود که مشخص شد متهمان به عضویت این گروه تروریستی در سیناء در آمده و حمایت‌های مالی، لجستیکی و تسلیحاتی از این گروه به عمل آورده و عملیات‌های تروریستی اعم از قتل و اقدام به قتل افسران و نیروهای مسلح و پلیس انجام داده‌اند و برخی پایگاه‌های امنیتی و خودروهای نظامی در شمال سینا را با بمب‌های دست‌ساز هدف قرار داده و خط لوله گاز بین دو شهر پورسعید و شیخ زوید را تخریب کرده‌اند.

گروه‌های تروریستی از جمله گروه «أنصار بیت‌المقدس» که پس از بیعت با داعش نام خود را به «ولایت سینا» تغییر داد، طی چند سال گذشته عملیات‌هایی را علیه نیروهای ارتش و پلیس مصر انجام داده‌اند که طی آن شمار زیادی از این نیروها کشته و زخمی شده‌اند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.