اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


برگزاری انتخابات یک دستاورد ملی بزرگ بود/ پیروزی سیاسی عظیمی برای مقاومت رخ داد

تاریخ انتشار: 1397/2/18
کد خبر: 53097
Print
Rss Services


سید حسن نصرالله :
برگزاری انتخابات یک دستاورد ملی بزرگ بود/ پیروزی سیاسی عظیمی برای مقاومت رخ داد
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه دوشنبه درباره مسایل سیاسی این کشور پس از پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در انتخابات پارلمانی سخنرانی کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، سید حسن نصرالله در آغاز سخنرانی خود گفت: برگزاری انتخابات یک دستاورد ملی بزرگ پس از تمدید 9 ساله مجلس نمایندگان بود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «قانون تناسبی انتخابات لبنان» فرصت بزرگی برای بسیاری از احزاب و گروه ها برای شرکت در انتخابات بود؛ «قانون تناسبی» بدون شک عادلانه تر از قانون اکثریت می باشد و جایز نیست که به گذشته بازگشت، امکان حذف گروه و جریانی در سایه «قانون تناسبی» غیر ممکن است.

وی با اشاره به یک روزه بودن انتخابات لبنان گفت: برگزاری انتخابات در یک روز دستاورد بزرگی برای نظام، ارتش و نیروهای امنیتی است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ساختار مجلس نمایندگان ضامن حمایت از ترکیب ارتش، مردم و مقاومت است، بر اساس نتایج انتخابات می گوییم که اهدافمان که از انتخابات مجلس لبنان می خواستیم تحقق یافته است، پیروزی سیاسی عظیمی برای مقاومت رخ داد.

وی تصریح کرد: نتیجه انتخابات یک پیروزی سیاسی و معنوی عظیم برای راهکار مقاومت می باشد، درصد حضور و رای گیری در میان هواداران مقاومت بسیار بالا بود و حضور پرشوری در انتخابات داشتند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: تلاش زیادی علیه مقاومت از طریق ایجاد تردید درباره رهبری آن انجام شده بود و هدف توطئه گران در این انتخابات، نفوذ به میان شیعیان بود، توطئه برخی برای پیروزی نامزدشان در محیط مقاومت در بعلبک الهرمل و جنوب با شکست مواجه شد.

وی تاکید کرد: حمله یا اتهام که در بعبلک الهرمل شاهد آن بودیم نتایج معکوسی داشت و درصد رای گیری نزد شیعیان نسبت به 2009 افزایش یافت، انتخابات پیام کاملا معکوسی برای تمام اشخاصی داشت که می گفتند مقاومت نسبت به سال های قبل خود پسرفت کرده است.

سید حسن نصرالله گفت: هر طرف پس از انتخابات به اظهارات طایفه ای یا مذهبی ادامه دهد قصد ایجاد فتنه در کشور را دارد و ما از مردم لبنان و تمام نیروهای سیاسی خواستار آرامش پس از پایان انتخابات می باشیم. 

دبیر کل حزب الله با اشاره به اوضاع نامناسب منطقه و لبنان گفت: خواستار انتقال به مرحله جدیدی پس از انتخابات هستیم و امیدواریم هیچکسی به طرف شماتت یا متهم نمودن دیگران نرود، باید به رغم اختلافات ضمن همکاری با یکدیگر، روی زخم ها مرهم بگذاریم و باید تشکیل کابینه جدید را با سرعت بیشتری انجام دهیم، باید بررسی برای تشکیل کابینه آغاز شود و درست نیست که تشکیل آن هشت ماه به طول انجامد و این موضوع نیازمند تلاش و جدیت است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.