اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


مدرسین و مدیران مدارس علوم دینی در شهرستان كنگان استان بوشهر تجلیل شدند

تاریخ انتشار: 1397/2/22
کد خبر: 53153
Print
Rss Services


مدرسین و مدیران مدارس علوم دینی در شهرستان كنگان استان بوشهر تجلیل شدند
به مناسبت هفته معلم در مراسمی به همت دفتر نمايندگی ولی فقيه در امور اهل سنت استان بوشهر، مديران مدارس علوم دينی اهل سنت شهرستان كنگان تقدیر و تجلیل شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت هفته معلم در مراسمی به همت دفتر نمايندگی ولی فقيه در امور اهل سنت استان بوشهر، با حضور شيخ خليل افرا و شيوخ و مدرسين اهل سنت از كنگان، سيراف و پرك، مدرسين و مديران مدارس علوم دينی اهل سنت شهرستان كنگان تقدیر و تجلیل شدند.

در این مراسم شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و همچنین شيخ محمود خوش خبر مدير مدرسه شيخ احمد سعادتی در اهميت و فضيلت علم و علماء به ایراد سخن پرداختند.

شیخ خلیل افرا با اشاره به آیاتی از قرآن، گفت: «يرفع الله الذين آمنوا منكم والذين اوتوا العلم درجات» خدا از ميان شما كسانى را كه ايمان آورده و كسانى را كه صاحب علم و دانش‌اند، به درجاتى رفعت و بزرگى مى‌دهد.

وی بیان کرد: نقش علم در زندگی انسان این است که راه سعادت، تکامل و راه ساختن را به انسان می آموزد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تأکید کرد: بدون تردید دین مبین اسلام بیش از هر دین و آیین دیگری به علم بها داده و انسان ها را به تعلیم و تعلّم فراخوانده است. قرآن تا آن جا به تحصیل علم و دانش اهمیت قایل شده كه مسلمانان را ملزم مى سازد كه همه در میدان جنگ شركت نكنند، بلكه گروهى بمانند و معارف اسلامى را بیاموزند.

وی يكي از بهترين و عارفانهترين حالات بندة مخلص، حالت خدا ترسی و وحشت از روز قيامت بیان کرده واظهار کرد: اين حالت مراتب و جلوههای گوناگونی دارد، اما در انبيای الهی و معصومين ـ عليهم السلام ـ دارای بيشترين جلوه است؛ چرا كه آنان در بالاترين مراتب خوف خدا قرار دارند. ديگران نيز كه در مراتب پايينتری هستند، به گوشهای از اين كمالات دست يافتهاند. در اين ميان دانشمندان و علما بيشتر از ديگران روحية‌ خداترسی داشتهاند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و رئیس هئت افتاء اهل سنت استان بوشهر در ادامه سخنان گفت: قرآن كريم میفرمايد: «إِنَّما يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ»؛ از ميان بندگان خدا فقط دانشمندان از او میترسند علت آن است كه هر چه معرفت و يقين انسان به خدا بيشتر شود، ترس او از پروردگار بيشتر خواهد شد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.