اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


آیین فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز شهرستان کلاله برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/2/22
کد خبر: 53193
Print
Rss Services


آیین فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز شهرستان کلاله برگزار شد
مراسم فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز شهرستان کلاله برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان، در این آیین رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان ضمن تشکر و قدردانی از مدیر و مدرسین این مدرسه علوم دینی بواسطه تلاش های مستمر آنان در انجام رسالت حوزوی و معرفت آموزی گفت: قرآن کریم فلسفه بعثت انبیای الهی را برای فهم و آگاهی انسان قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه، خداوند متعال ملاک برتری آدمی را علم، دانش، آگاهی و ایمان او عنوان کرده است، افزود:  عبادت با معرفت با ارزش تر از عبادت از روی جهل می باشد.

وی با اشاره به اینکه، ویژگی مشترک انبیا و اولیای الهی در رسالت خویش، دعوت به یکتاپرستی، تعلیم و تزکیه و نیز مقابله با شرک و کفر بوده است، اظهار کرد: در راه خطیر رسالت انبیا الهی دعوت به انسجام و همدلی و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه، تاکید فراوان شده است که تحقق آن موجب اقتدار مسلمین خواهد شد و تلاش های دشمنان در سوریه، عراق و ... مقابله با انسجام و اتحاد مسلمانان است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان در ادامه سخنان خود بر علم اندوزی و تخصص داشتن عالم تاکید نمود و خاطر نشان کرد: عالم باید مجهز به علم باشد و با آگاهی هر چه بیشتر در علم خویش به تخصص و معرفت دست پیدا نماید.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه، در روایات آمده است، علما همطراز صالحان قرار داده شده اند، افزود: امروز محدود کردن علم صرفا در فقه یا اصول بتنهایی پاسخگو نیست و مراد از تفقه در دین جامعیت کامل دینی است و یک عالم باید به همه علوم آشنا شود و پاسخگو باشد.

وی اظهار نمود: رسالت مدرسین علوم دینی بسیار سنگین است و آنها باید با سست شدن باورای مردم مقابله کرده و خطر انحراف را تشخیص و در برابر شبهات آنها را بیمه کنند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان در خصوص بد عهدی دولت آمریکا و خروج از توافق نامه برجام گفت: مردم بیدار و منسجم ایران اسلامی با رهبری هوشیارانه رهبر معظم انقلاب، بزودی شاهد شکست دشمنان و پیروزی ملت بزرگ ایران خواهند بود.

وی گفت: دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان وظیفه خود می داند که در خدمت مدارس، علما، طلاب باشد تا به ارتقا و رشد طلاب در معارف دینی کمک نماید و بحمدالله در این مسیر قدم های مهمی برداشته شده است که ان شالله توسعه هم خواهد یافت.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.