اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


علمای اهل سنت گلستان عهد شکنی آمریکا را محکوم کردند

تاریخ انتشار: 1397/2/23
کد خبر: 53251
Print
Rss Services


علمای اهل سنت گلستان عهد شکنی آمریکا را محکوم کردند
ملت بزرگ ایران با وحدت و یکدلی در برابر توطئه گران خواهند ایستاد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان، جمعی از علمای اهل سنت استان گلستان، در پی بدعهدی آمریکا و خروج یک طرفه از قرارداد مذاکرات هسته ای، موسوم به برجام، این اقدام ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بی عهدی به توافقات و ناشایست قلمداد کرده و آن را محکوم کردند.

 

خروج از برجام غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را نشان می دهد

امام جمعه اهل سنت مراوه تپه گفت: خروج آمریکا از برجام بار دیگر غیر قابل اعتماد بودن آنها را به جهانیان نشان داد.

آخوند خوجه دردی غراوی افزود: با وحدت کلمه و اتکا و توانمندی ملت رشید ایران در عرصه های اقتصادی و سایر عرصه ها، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی خاطر نشان کرد: بر ما ایرانیان گذشته از مذهب و زبان، داشتن بصیرت و چنگ زدن به ریسمان وحدت و اطاعت از ولی فقیه باعث موفقیت و سربلندی ملت بزرگ ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه لغو برجام هیچ تاثیری در عزم و اراده مردم و مسئولان نخواهد داشت ادامه داد: این اقدام یکطرفه و بد عهدی، مهر تاییدی بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا است.

 

اقدام ناشایست ترامپ و آمریکای ظالم را به خاطر خروج از برجام به شدت محوم می کنیم

امام جمعه اهل سنت شهر کلاله در مورد اقدام ناشایست و بی عهدی ترامپ در مورد برجام و لغو آن گفت: اقدام ناشایست ترامپ و آمریکای ظالم را به خاطر خروج از برجام به شدت محوم می کنیم.

آخوند دوست محمد میر حسن زاده افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و تنها کاری که از دستش بر می آید، تحریم های هسته ای و صنعتی بر علیه کشور بزرگ ایران است.

وی خاطر نشان کرد: تحریم های دشمنان کشور ما را خودکفا کرده است و آنها چشم دیدن عظمت، اقتدار و شکوفایی ایران اسلامی را ندارند.

 

طرح حمایت از کالای ایرانی مناسب ترین راه برای مقابله با تهدیدات ترامپ است

مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت نیز در این رابطه با بیان اینکه، این اقدام ترامپ جای تعجب ندارد و از او انتظاری غیر از این هم نمی رود گفت:  همان طور که مقام رهبری نیز اشاره کردند، آمریکا کشوری نیست که بتوان به آن اعتماد کرد، زیرا دولتمردان این کشور بارها و بارها معاهدات بین المللی را نقص نموده و از اقدام به هرگونه کارشکنی روی گردان نبودند.

آخوند عبدالحی میرزاعلی خاطر نشان کرد: باید با ایمان و اتکا به توانمندی تولیدکنندگان داخلی و صادرات  محصولات به کشورهای همجوار پاسخ محکمی به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا بدهیم و این پیام را به مردم جهان برسانیم که می توان با ساز و کار مناسب در برابر استکبار ایستادگی کرد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: طرح حمایت از کالای ایرانی مناسب ترین راه برای مقابله با تهدیدات ترامپ است.

 

آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نخواهد بود

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن در مورد اقدام یک طرفه لغو برجام توسط ترامپ گفت: آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود و لذا ما این عهد شکنی آشکار آمریکا را محکوم می نماییم.

آخوند عبدالرحمان کر با بیان اینکه، آمریکا هم پیمان اسرائیل غاصب است و فقط بفکر منافع خودشان هستند، اظهار کرد: دشمنان اسلام و مسلمین در طول چهاردهه گذشته همواره با حیله و نیرنگ سعی در ایجاد تضعیف در اتحاد و انسجام ایران اسلامی بودند اما هوشیاری و بصیرت مردم این توطئه ها را همیشه نقش بر آب کرده است.

 

ملت ایران با وحدت و یکدلی در برابر توطئه گران خواهد ایستاد

مدرس حوزه علمیه آرخ بزرگ بندر ترکمن با بیان اینکه ملت بزرگ ایران هشت سال در برابر دشمنان ایستادگی کردند گفت: امروز هم این ملت بزرگ با وحدت و یکدلی بیشتر و منسجم تر در برابر توطئه های استکبار جهانی ایستادگی خواهد کرد.

آخوند ایوب عادل افزود: لغو برجام بی عهدی ترامپ را نشان می دهد و به نفع امریکا است که از اینگونه اقدامات و سیاست های خصمانه خود دست بردارد.

وی اظهار نمود: برای همه دنیا ثابت شده است که همواره آمریکا ناقض معاهده ها است و از هیچ کوشش و نیرنگی در بر هم زدن اتحاد و هم بستگی امت اسلامی دریغ نمی کند.

 

لغو برجام ناتوانی و ضعف پایبند نبودن به تعهدات آمریکا را نشان می دهد

امام جمعه اهل سنت روستای حاجی قوشان گنبد کاووس نیز ضمن محکوم کردن این اقدام ترامپ گفت: لغو برجام ناتوانی و ضعف پایبند نبودن به تعهدات بین المللی توسط آمریکا را نشان می دهد.

آخوند احمد عطا با بیان اینکه، اینطور ناهماهنگی ها و بی عهدی ها در دولت آمریکا و متجاوزان به حقوق تمام ملت آزاده جهان وجود دارد، اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا نمی تواند با این کارها به موفقیت برسد، بلکه زمینه انزوای خودش را فراهم کرده  است.

وی اظهار داشت: ترامپ نمی تواند اراده مسلمانان را تحت اختیار خود در آورد و لیاقت بودن در این عرصه را ندارد.

 

لغو برجام هیچ تاثیری در عزم و اراده مردم و مسئولان نخواهد داشت

مدرس حوزه علمیه ضیائیه شهر فراغی نیز با بیان اینکه، آمریکا می خواهد امروز با طرح توطئه ای جدید بار دیگر اقدام به تضعیف نظام و انقلاب کند، افزود: این بار نیز با همت، اتحاد و بصیرت و هوشیاری مردم و دولت به نتیجه نخواهد رسید و باردیگر ناکام خواهد ماند.

آخوند عبدالجلیل فرهمند با اشاره به اینکه برای بدست آوردن عزت و اقتدار کشور شهدای زیادی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون داده ایم تاکید کرد: این عزت و استقلال براحتی با حرکت ترامپ رئیس جمهور کم عقل آمریکا خدشه دار نمی شود بلکه این اقدام موجب شد همبستگی ملی بیش از گذشته تقویت شود.

 

ترامپ پاسخ دندان شکن خود را از ولی امر مسلمین شنیدند

امام جمعه اهل سنت پیرواش شهرستان آق قلا گفت: ترامپ در سخنان سخیف خود اشاره کرد که ایران را تحریم خواهند کرد، ما می گوییم که، این نظام مقدس، رهبری شایسته و با درایت دارد که ملت این کشور با وجود چنین رهبری عظیم الشان هرگز رنج و سختی نخواهند کشید و بیش از پیش این کشور به کشوری موفق تبدیل خواهیم شد.

آخوند عبدالله سن سبلی افزود: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایرانی در حوزه دفاعی و نظامی به یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان تبدیل شده است وتنها کشوری می باشد که با خلوص نیت و کسب رضایت الهی از مستضعفان و مضلومان جهان حمایت می نماید، که این ها برای آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب غیر قابل تحمل است.

 

خروج از برجام به ضرر خود آمریکا می باشد

فرماندار اهل سنت گمیشان در دومین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: خروج از برجام به ضرر خود آمریکا می باشد.

امیرشیر توماج با اشاره به بد عهدی رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام خاطر نشان کرد: برجام با حمایت های مقام معظم رهبری و تلاش رییس جمهوری و تیم دیپلماسی به نتیجه رسید.

وی افزود: آمریکا با خروج خود از برجام بار دیگر نشان داد که مورد اعتماد نبوده و این خروج نشان از ضعف این کشور در برابر جمهوری اسلامی ایران است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.