اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


بیانیه علمای مریوان پیرامون حلول ماه مبارک رمضان

تاریخ انتشار: 1397/2/24
کد خبر: 53261
Print
Rss Services


بیانیه علمای مریوان پیرامون حلول ماه مبارک رمضان
بر اساس احکام فقه حضرت امام شافعی (رض) اعلام روز شروع ماه مبارک رمضان و اعلام روز عید سعید فطر بعد از ثبوت شرعی به منظور اعلان عمومی از شئون و اختیارات حاکم اسلامی (مقام معظم رهبری) است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کردستان، علمای مریوان پیرامون حلول ماه مبارک رمضان بیانیه ای را صادر کردند که متن آن به شرح ذیل است:

 

(شَهرُ رَمَضَان الّذي أُنزِلَ فيهِ القُرآنُ هُدىً لِلنّاسِ وبَيِنات مِنَ الهُدى والفُرقَانِ)

خدای متعال ماه رمضان را فرصتی برای خود سازی انسان قرار داد تا اوج انسانیت خود را در این ماه تجربه کنند. جامعه روحانیت مریوان خود را سعادتمند می داند كه اين ماه بزرگ را به همه امّت اسلامى تبريك گفته، توفيق همگان را به روزه، تلاوت قرآن كريم و اداى حقوق شایسته اين ماه مسئلت نموده، از خداوند می خواهيم كه اين ماه را بر همه مسلمانان جهان مبارك و پرميمنت بگرداند و از اين فرصت استفاده نموده، همه ملل اسلامى را بر كارهاى خير سفارش نموده، و از متولیان با فضيلت مساجد و مراكز اسلامى مى خواهيم كه به تنظيم برنامه هاى آموزنده، مطابق با روح صفا و معنويّتي كه لازمه اين ماه سرشار از صفا و روحانيّت است، همّت بگمارند و با نيّتهاى راستين و دلهاى پاك از خداوند منّان بخواهيد كه همه را به روزه و تلاوت قرآن در آن، توفيق دهد.

 شقاوتمند كسى است كه از آمرزش خداوند در اين ماه بزرگ محروم بماند. با گرسنگى و تشنگى خود در اين ماه، گرسنگى وتشنگى روز قيامت را به ياد آوريد، پس به یاد مستمندان و بنيوايان باشید، بزرگترها را احترام بگذاريد، كوچكترها را ترحّم کنید، خويشاوندان را صله رحم و مواظب زبان هاى خود باشيد، ديدگان خود را از آنچه نگاه كردن به آن حرام است نگهداريد، گوشهاى خود را از آنچه شنيدنش حرام است ببنديد .این روزها خدا دروازه های آسمان را به ما نشان خواهد داد و دست های لبریز دعای ما در کهکشان ها جاری خواهد شد. میزبانت بسیار مهربان است و دری را به روی تو گشوده است تا از آن به مهمانی خاص او راه بیابی، در روزهایی که پیش روست، روزهایی که درهای دوزخ را بسته اند، روزهایی که حتی خواب در آنها عبادت و شب هایش روشن تر از روزهای دیگرند، مهیای سفر شو، همراه مهمانی که آمده است تا تو به بزم الهی قدم بگذاری، بزمی که بزم محبت است؛ آنجا که هیچ بنده ای و هیچ مهمانی بر دیگر مقدم نیست.

در این ماه شریف؛ روحانیت خاصی بر جسم و روح انسان حاكم است و آدم خاكی به واسطه تاثیر این حالات احساسی آسمانی دارد، اتحاد و برادری مسلمین فواید فراوانی خواهد داشت و عبادات را دوچندان شیرین تر کرده و می تواند مسلمین را در امور اخلاقی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی در مسیر واحد قرار دهد تا در کشمکش های بین المللی با هم یکی شوند. دردناکترین جریان و واقعیت انکار ناپذیر اسلام اختلاف و تفرقه ای ست که علی رغم منع خدا و پیامبر گرامی اسلام بین جوامع اسلام وجود دارد و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  قلب‌ آحاد مردم‌ مسلمان‌، با اسلام‌ و خداست‌. دشمنان اسلام برای نابودی اسلام از هیچ فعالیتی فروگذاری نکرده اند. آنها از صده های گذشته با روشهای مختلف به جنگ اسلام برخواسته اند. ایجاد بعضی از فرقه های به ظاهر اسلامی یکی از نشانه های اهداف استعمارگران و دشمنان برای تخریب اسلام است. ماه رمضان فرصتی است برای همدلی، اتحاد و ساختن جهانی مملو از علم و دانش و سعادت بشریت.

 در خاتمه ما جامعه روحانیون اعلام می داریم بر اساس احکام فقه حضرت امام شافعی (رض) اعلام روز شروع ماه مبارک رمضان و اعلام روز عید سعید فطر بعد از ثبوت شرعی به منظور اعلام عمومی از شئون و اختیارات حاکم (مقام معظم رهبری) بوده و هر گونه اعلان منوط به اطلاعیه رسمی دفتر مقام معظم رهبری و به تبع آن ستاد استهلال دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان کردستان می باشد..

(رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا)

شورای افتا، امام جمعه، مدرسین، طلاب حوزه های علمیه و جامعه روحانیت

شعبه مریوان دفتر نمايندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کردستان

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.