اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


منشا انحراف فاصله گرفتن از مفاهیم ناب دینی است

تاریخ انتشار: 1397/2/24
کد خبر: 53285
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ محله نقش بندی عنبران آستارا :
منشا انحراف فاصله گرفتن از مفاهیم ناب دینی است
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد شیخ محله نقش بندی در روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه ترس از خدا انسان را از منکرات دور می کند ، گفت : منشا ترس انسان از پروردگارش می تواند حاصل شناخت ذات مقدس خدا باشد و انسان وقتی خود را در معرض دادگاه الهی و در پیشگاه عدالت خداوندی می بیند ، خائف می شود .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان، حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد شیخ محله نقش بندی در روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال  و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه ترس از خدا انسان را از منکرات دور می کند ، گفت : منشا ترس انسان از پروردگارش می تواند حاصل شناخت ذات مقدس خدا باشد و انسان وقتی خود را در معرض دادگاه الهی و در پیشگاه عدالت خداوندی می بیند ، خائف می شود .

وی با بیان اینکه باید شاکر امنیت و آرامشی که داریم باشیم ، افزود : دشمنان با ایجاد فتنه های جدید قصد بر هم زدن آرامش ما را دارند و اگر خدا ترس باشیم و به احکام و مفاهیم دینی پایبند باشیم و با وحدت و همدلی به راه خود ادامه دهیم ، فریب توطئه های دشمنان اسلام را نخواهیم خورد و یقیناً مقاومت در مقابل دسیسه های دشمنان پیروزی و توفیق را برای ما به ارمغان خواهد آورد .

 امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ محله نقش بندی حضور داعش و وهابیت در منطقه را از فتنه های دشمنان اسلام و استکبار جهانی برای منزوی کردن و ضربه زدن به دین عنوان کرد و خاطر نشان کرد : کسانی که به انحراف کشیده شده اند و مجری نقشه های شوم دشمنان در منطقه هستند از مفاهیم ناب دینی فاصله گرفته اند .

وی با بیان اینکه فاصله گرفتن از مطالب دینی آفت جامعه است و عرصه را برای نفوذ دشمن فراهم می کند ، افزود :  انحراف از دین یعنی پیروان مذهب امام شافعی از مفاهیم اصلی مذهب خود و پیروان مذهب شیعه از مفاهیم اصلی خود فاصله گرفته باشند و به جای وحدت و اتحاد ، اختلاف و تفرقه را پیش بگیرند .

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در پایان سخنان خود گفت : انسان مومن  هر گونه اختلاف و  انحراف در دین را رد می کند و راه بزرگان دین را ادامه می دهد تا به تقوای الهی و سعادت دست یابد .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.