اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 28 دي 1397| 12 جمادي الاول 1440

 


ملاک ما در اعلام روز اول ماه مبارک رمضان، اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری است/ تبعیت از حاکم اسلامی واجب است

تاریخ انتشار: 1397/2/25
کد خبر: 53307
Print
Rss Services


علمای شاخص اهل سنت خراسان شمالی :
ملاک ما در اعلام روز اول ماه مبارک رمضان، اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری است/ تبعیت از حاکم اسلامی واجب است
چند تن از روحانیون شاخص استان خراسان شمالی اعلام كردند: رویت هلال ماه و اعلان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر با تایید حاکم اسلامی و اعلان اولی الأمر ثابت می شود و تبعیت از رهبر معظم انقلاب واجب است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شعبه خراسان شمالي، حاج رحیم آخوند صمدی، امام جمعه یکه سعود (رازوجرگلان) اظهار داشت: براي اعلان ماه مبارك رمضان روش هاي گوناگوني وجود دارد، اما تنها شيوه درست آن است كه به اطلاعیه دفترمقام معظم رهبری در این خصوص عمل نموده و در اين زمينه ميان اهل سنت اتفاق نظر وجود دارد.

حاج آنا آخوند پروانه امام جمعه و مدیر حوزه علمیه القریشی روستای حصارچه(رازو جرگلان) نیز گفت: در بین اهل سنت یک اصل ثابت وجود دارد و آن رؤیت هلال ماه می باشد؛ در بحث رؤیت هلال ماه تبعیت از حاکم اسلامی لازم و واجب است، وقتی حاکم اسلامی بر طبق اصول محکمی اعلام کند که فردا روز اول ماه رمضان یا عید فطر است مردم نیز باید از آن تبعیت کنند و روزه بگیرند یا عید بگیرند.

امام جمعه حصارچه تصریح کرد: طبق اعتقاد ما حکومت کشور اسلامی است و حاکم عادل، فقیه و عالم بر ما حکومت می کند و تبعیت از رهبر معظم انقلاب در این زمینه ها واجب و لازم است.

حاج عبدالله آخوند خوش نظر امام جمعه و مدیرحوزه علمیه ربانیه تازه یاب (مانه و سملقان) نیز در این زمینه افزود: : در استان خراسان شمالی، علما معتقدند که چون افق ما با افق دیگر ممالک اسلامی فرق دارد باید رؤیت هلال ماه در کشور ما انجام شود.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: تبعیت از حاکم اسلامی در بحث رؤیت هلال ماه در آغازه ماه مبارک واتمام این ماه عظیم و روز عید فطر بر همه ما واجب است.

حاج محمد آخوندخادمی امام جمعه روستای کهنه جلگه(مانه و سملقان) نیز در این زمینه اضافه کرد: ملاك ما در اعلام روز اول ماه مبارك رمضان اطلاعيه دفتر مقام معظم رهبري، است.

حاج آخوند خادمی تصریح کرد: اگر چنانچه از طریق رسانه هاي عمومي و به نقل از دفتر مقام معظم رهبری رویت حلال به اثبات برسد و اعلام شود طبق آن اول ماه مبارک رمضان برای اهل سنت این منطقه حساب خواهد شد.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.