اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


مراسم عمامه گذاری طلاب جوان شهرستان مریوان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/2/25
کد خبر: 53320
Print
Rss Services


در آستانه ماه مبارک رمضان صورت گرفت :
مراسم عمامه گذاری طلاب جوان شهرستان مریوان برگزار شد
برگزاری مراسم عمامه گذاری طلاب جوان روستای درزیان شهرستان مریوان

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از آوای امین، در مورخه 97/02/24 در مسجد روستای درزیان از توابع بخش مرکزی مریوان همزمان با  افتتاح مسجد روستا که در نوع خود بی نظیر است، 8 نفر از طلاب جوان مفتخر به اجازه نامه علمی و ماموستایی شدند.

این مراسم که با همت مردم خیرو متدین روستای درزیان و با حضورنماینده استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری؛ فرماندار؛ اعضای شورای افتا؛ مسئول شعبه مریوان دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت کردستان؛ جمعی از مسئولین ادارات و نهادها، فرماندهان نیروی نظامی و انتظامی مریوان و سروآباد و مهمانانی از شهرهای بانه، سقز، ارومیه و سنندج برگزار شد، حضور مردم که در واقع بیانگر اعتقادات اسلامی مردم منطقه بود، در آن موج می زد.

مدرسین و روحانیون منطقه به نوبت در خصوص اهمیت علم و دانش و توجه طلاب به درس و علم و سیاست بیگانگان در اغفال و فریب جوانان و همچنین ترفندهای اخوان و سلفیت و وهابیت برای اختلاف و تضعیف دین در جهان بیاناتی ایراد کردند و تاکید نمودند که همه برنامه های اجتماعی در دین گنجانده شده و قرآن برای همه دورانها درس سعادت بشر را آورده است.

در ادامه مراسم نیز حاج ماموستا رستمی، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین در همایش و تشکر از بانیان برگزاری این محفل نورانی، با اشاره به فوت عالم ربانی ماموستا سید بهاءالدین آرندانی، فوت این روحانی برجسته و فرهیخته را تسلیت گفت و بیان داشت: «انشالله روحشان قرین رحمت باد. وی سپس گفت: دیدن جمعیت هزاران نفری در تشیع جنازه ماموستا آرندانی نشان داد که چقدر مردم کردستان نسبت به علما وفا دارند.» وی در ادامه به نصایح لقمان حکیم به پسرش اشاره کرد و گفت: حضور در جمع و مجلس علما سعادت است و من از اینکه در این جمع قرار دارم احساس شور و شعف کرده و من در پیش شما شاگردی بیش نیستم. اگر انسان بخواهد مجلس پیامبران را ببیند باید به مجلس علما بنگرد؛ زیرا به مفاد حدیث رسول الله(ص) علما وارثان پیامبران هستند. نزدیکترین افراد به درجه انبیاء، اهل علم بوده و در پنج آیه قرآن بحث ارزش عالم و عالم آمده است. ماموستا رستمی به اهمیت حجره و توان علمی طلاب منطقه اشاره کرد و گفت علمای منطقه ما از نظر علمی از قافله عقب نمانده اند و چه بسا بسیار از علمای  قبل و حاضر ما با اساتید دانشگاههای برتر جهان رقابت و مشاوره علمی داشته اند. اهمیت به مذهب و پیروی از فقه حضرت امام شافعی وظیفه همه ما است و روحانیون و مدرسین این منطقه با وجود انواع نیرنگهای دشمنان توانسته اند از مذهب راستین حضرت امام شافعی به خوبی پیروی کنند و دشمنان وتفرقه اندازان را به مردم بشناسانند. وی تاکید کرد شناسنامه مذهبی ما پیروی از فقه امام شافعی بوده و این فقه به مانند دریای بی کران است که همه چیز را در خود داشته و ما باید از آن بهره گرفته و به هدایت مردم بپردازیم نه اینکه خود دچار تفرقه شده و مردم را سردرگم نمائیم. وی در پایان ضمن تشکر مجدد از بانیان جلسه به سخنان خود پایان دادند.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.