اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


در مسئله استهلال نباید از کشورهای بیگانه پیروی کرد

تاریخ انتشار: 1397/2/26
کد خبر: 53331
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت تکاب :
در مسئله استهلال نباید از کشورهای بیگانه پیروی کرد
ماموستا مرادی، امام جمعه اهل سنت تکاب در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت: رویت ماه هلال در حدیثی از پیامبراکرم (ص) به صورت شفاف و واضح اعلام شده است و در مسئله استهلال نمی توان از کشورهای بیگانه پیروی کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، ماموستا مرادی، امام جمعه اهل سنت تکاب در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت: وظیفه مردم و دلسوزان انقلاب هست که از تولیدملی و کالای ایرانی حمایت کنند و در جهت رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جامعه گام بردارند و برای پیشرفت و آبادانی حفظ کنند.

وی افزود: فقر و بیکاری نیز ایمان انسان را تهدید می کند که با پیشرفت و توسعه کشور مشکلات معیشتی هم حل خواهد شد.

ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: روشنگری هرچه بیشتر مسئولین و علماء و اطاعت از منویات رهبری نیز تاثیر گذار هست.

وی با اشاره به مبحث فقهی استهلال نیز اظهار کرد: رویت ماه هلال در حدیثی از پیامبراکرم (ص) به صورت شفاف و واضح اعلام شده است و رویت و ثبوت هلال شرط اعلام عید است.

امام جمعه اهل سنت تکاب تاکید کرد: اعلام از طرف دفتر مقام معظم رهبری برای رویت هلال و تبعیت از حکم حاکم لازم و ضروری است و در مسئله استهلال نمی توان از کشورهای بیگانه پیروی کرد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.