اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


تظاهرات مردم پاکستان بر علیه نیروهای نظامی این کشور

تاریخ انتشار: 1397/2/26
کد خبر: 53343
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
تظاهرات مردم پاکستان بر علیه نیروهای نظامی این کشور
مردم پاکستان در شهر کراچی بر ضد نیروهای نظامی این کشور تظاهرات کرده اند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، مردم پاکستان در شهر کراچی بر ضد نیروهای نظامی این کشور تظاهرات کرده اند.

ده ها هزار تن از مردم پاکستان در شهر کراچی بر ضد نیروهای نظامی این کشو تظاهرات کرده و خواستار عدالت در برابر قوم پشتون در این کشور شده اند. بر این اساس گفته می شود که یک حزب سرشناس وابسته به قوم پشتون در کشور پاکستان این تظاهرات مردمی را ترتیب داده و با دعوت از مردم پاکستان آنها را به خیابان ها کشانده است تا بر ضد نیروهای نظامی و امنیتی پاکستان تظاهرات کنند. رهبران این حزب و همچنین مردمی که در این تظاهرات شرکت کرده اند ضمن یادآوری سرکوب هایی که بر علیه این قوم صورت گرفته است خواستار اجرای عدالت در حق خود و همچنین رسیدگی به اوضاع افرادی از این قوم شده اند که توسط نظامیان و یا نیروهای امنیتی دستگیر شده و ساله است که از آنها هیچ خبری در دست نمی باشد. یکی از رهبران پشتونی ها که در این تظاهرات شرکت کرده است ضمن یادآوری بی عدالتی هایی که بر ضد این قوم صورت گرفته است گفته که این قوم یکی از اقوام وفادار پاکستانی می باشد که در طول سال ها تاریخ این کشور مجاهدت های فراوانی داشته اند ولی هم اکنون مورد بی مهری قرار گرفته و ظلم های فراوانی بر ضد افراد این قوم رفته است.

قوم پشتون 15 درصد از جمعیت 205 میلیونی پاکستان را تشکیل می دهد، ولی این قوم در طول این چند سال بسیار مورد سرکوب نیروهای امنیتی و نظامی پاکستان قرار گرفته و تعداد زیادی از جوانان این قوم کشته و یا دستگیر شده اند.

لینک خبر:

http://www.presstv.com/Detail/2018/05/14/561666/PakistanPashtunKarachirightsabuse

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.