اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


استراتژی راهبردی ارتش سوریه در محاصره، غیر مسلح کردن و تخلیه تروریست ها

تاریخ انتشار: 1397/2/26
کد خبر: 53345
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
استراتژی راهبردی ارتش سوریه در محاصره، غیر مسلح کردن و تخلیه تروریست ها
استراتژی بسیار پر کاربرد و راهبردی ارتش سوریه در محاصره، غیر مسلح کردن و تخلیه تروریست ها بسیاری از مناطق این کشور را آزاد کرده است.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، استراتژی بسیار پر کاربرد و راهبردی ارتش سوریه در محاصره، غیر مسلح کردن و تخلیه تروریست ها بسیاری از مناطق این کشور را آزاد کرده است.

پایگاه خبری سانای سوریه گزارش داده است که نیروهای ارتش این کشور به همراه نیروهای هم پیمان ارتش، موفق شده اند که مناطق حومه ای در حمص و حما را از دست تروریست های تکفیری آزاد کنند. بر این اساس گفته می شود که تروریست ها با بیش از 73 اتوبوس مجبور شده اند که این مناطق را ترک کرده تمامی سلاح های خود را به ارتش تحویل دهند و به سمت ادلب که مرکز تروریست های تکفیری النصره محسوب می شود کوچ اجباری کنند. این راهبردی است که در طول چند سال جنگ ویرانگر سوریه بکار گرفته شده و بسیار هم راهبردی و مناسب بوده است. بر این اساس نیروهای ارتش سوریه در آغاز به محاصره تروریست ها می پردازند و سپس با وارد کردن فشار سنگینی به آنها تلفات سنگینی به آنها وارد کرده و بدین ترتیب وقتی تروریست ها راه فراری ندارند مجبور می شوند به شرط تحویل تمامی سلاح های سنگین خود و تنها با داشتن یک اسلحه سبک مناطق را ترک کرده و به سمت مکان هایی بروند که هنوز در اختیار تروریست هاست که غالبا این مناطق در استان ادلب محسوب می شود.

این استراتژی کاربردی ارتش سوریه منجر به آزادی بسیاری از مناطق این کشور از جمله مناطقی بسیار راهبردی همچون حلب و غوطه شرقی شده است.

لینک خبر:

https://sana.sy/en/?p=137801

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.