اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


​شلیک موشک های بالستیک یمن به جنوب عربستان

تاریخ انتشار: 1397/3/21
کد خبر: 54041
Print
Rss Services


​شلیک موشک های بالستیک یمن به جنوب عربستان
نیروهای موشکی یمن با شلیک پی در پی موشک های بالستیک، جنوب عربستان را هدف قرار داده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله یکشنبه شب یک فروند موشک بالستیک «بدر1» را به سمت شهرک صنعتی منطقه جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

این در حالی است که شبکه العربیه مدعی شد که پدافند هوایی سعودی‌ها، موشک بالستیک شلیک شده یمنی‌ها را قبل از اصابت به هدف مورد نظر در جازان رهگیری و منهدم کرده است.

یگان موشکی ارتش یمن، شب گذشته نیز یک فروند موشک بالستیک از نوع قاهرM2 را به سوی تجمع نیروهای ائتلاف سعودی و شبه‌نظامیان وابسته به آن در ساحل غربی شلیک کرد. این شلیک با دقتی بالا به هدف اصابت کرد و چندین کشته و زخمی در صفوف متجاوزان به جا گذاشت و به تجهیزات نظامی آنها نیز خسارت وارد آورد.

این یگان موشکی شنبه شب نیز یک فروند موشک «زلزال2» به سوی تجمع نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در مقبنة، شلیک کردند که طی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پیش از این، مواضع متجاوزان در جبهه «الصلو» را نیز هدف قرار دادند.

نیروهای موشکی ارتش یمن و انصارالله بامداد روز چهارم خردادماه سال جاری نیز یک فروند موشک بالستیک «بدر1» را به سمت پادگان «مستحدث» واقع در نجران شلیک کردند.

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله در تاریخ 21 می نیز با شلیک موشک بالستیک «بدر1»، فرودگاه جازان را هدف قرار دادند. این یگان از ماه مارس گذشته تاکنون، بیش از 40 فروند موشک بالستیک از نوع بدر1 را به سمت 24 هدف سعودی شلیک کردند.

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن اخیرا اعلام کرد که «تلاش خواهیم کرد همانگونه که شهید صالح الصماد رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن وعده داده، امسال را سال موشک‌های بالستیک قرار دهیم.»

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.