اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


بیانیه ائمه جمعه و جماعت شهرستان مریوان در خصوص اعلام عید سعید فطر

تاریخ انتشار: 1397/3/22
کد خبر: 54083
Print
Rss Services


بیانیه ائمه جمعه و جماعت شهرستان مریوان در خصوص اعلام عید سعید فطر
ائمه جمعه و جماعت منطقه، امام جمعه و شورای افتا، طلاب و مدرسین حوزه های علمیه منطقه، بسیج طلاب و روحانیون مریوان در قالب بیانیه‌ای خطاب به مردم اعلام کرده‌اند، اعلام عید سعید فطر به عهده حاکم شرع و ولی فقیه است و ما تابع دستورات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در این خصوص هستیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از آواي امين، ستاد استهلال ماه  شوال شهرستان مریوان در قالب بیانیه‌ای اظهار کرده است: ماه مبارک رمضان، فرصت ویژه ای برای ارتباط خالق و مخلوق و ایجاد آرامش و همدلی در جامعه اسلامی است و خدای سبحان را شاکریم که فرصتی عطا فرمود تا رمضانی دیگر را بر آستان کبریاییش سجده گذاریم و دست دعا بر عرش ملکوتیش برآریم تا در پناه قرب حضرتش مسیر رستگاری را بپیماییم و در عید سعید فطر جشن بندگی بگیریم و اجر و پاداش از درگاه ایزد متعال مسئلت کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است؛ مردم مسلمان و آگاه منطقه مریوان، متاسفانه تفرقه افکنان و بدخواهان اسلام، در ماه مهمانی خداوند با طرح و برنامه‌های استعماری و استکباری، جنگ های نیابتی در کشورهای خاور میانه ایجاد کرده اند، فلذا ما جامعه روحانیت مریوان همه مسلمانان را به وحدت برادری یکدلی و ترویج اخلاق اسلامی و سردادن ندای وحدت در زیر پرچم اسلام ناب محمدی(ص) دعوت نموده و به فضل الهی برگزاری نماز باشکوه عید سعید فطر را مانور عظیمی از عزت و اقتدار امت اسلامی می‌دانیم.

این بیانیه می افزاید: با توجه به این که در آستانه عید سعید فطر قرار داریم، ستاد استهلال شهرستان مریوان که متشکل از علما و ائمه جمعه و مدرسین اهل فن است و همچنین، بااستناد به احادیث شریفه «لا تصوموا حتی تروا الهلال و لاتفطروا حتی تروه ف‍إن غم علیکم فاقدروا له» (ای کملوه ثلاثین یوما) و حدیث «صوموا لرؤیته و افطروا لرؤیته» و احادیث وارده دیگر در این خصوص، باید هلال رؤیت شود و جهت اثبات رؤیت خبر صادق لازم است، اعلام عید سعید فطر را به عهده حاکم شرع و ولی فقیه دانسته و بدینوسیله تابعیت خود را از دستورات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در خصوص اعلام روز عید سعید فطر در موارد ذیل الذکر اعلام می داریم.

این بیانیه خاطرنشان می‌کند: عید سعید فطر در ایران اسلامی روز واحدی است که شیعه و سنی با برادری و اتحاد آن عید بزرگ را در کنار هم با مهربانی و صداقت جشن می گیرند و ستاد استهلال شهرستان مریوان با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، اقدام به برگزاری چندین  جلسه جهت  رصد در چند اکیب  به نقاط  مرتفع عزیمت خواهند داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: از مردم شریف و با ایمان  منطقه تقاضا می کنیم  که هیات هایی برای رویت هلال ماه شوال تشکیل وگزارش کار خودرا به مرکز بزرگ اسلامی مریوان اعلام فرمایند.

در پایان این بیانه عنوان شده؛ پیشاپیش تبریک عید سعید فطر، قبولی طاعات و عبادات  همه مسلمانان در ماه ضیافت الهی ازدرگاه ایزد منان مسئلت می نمائیم.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.