اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


انتقاد از حضور کمرنگ مسوولان در جلسات حوزه دین

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54091
Print
Rss Services


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری :
انتقاد از حضور کمرنگ مسوولان در جلسات حوزه دین
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: از عدم حضور مسوولان دولتی در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز، شورای فرهنگ عمومی، شورای زکات و جلسات مربوط به دین شدیدا انتقاد داریم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از آوای امین، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هم‌اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با ستاد اقامه نماز استان که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، با بیان اینکه اقامه نماز و پرداخت زکات از مهم‌ترین مباحثی است که همواره در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: حضور مسوولان دولتی در این نوع برنامه‌ها و جلسات مانند ستاد اقامه نماز و ستاد امر به معروف دیده نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: از عدم حضور مسوولان دولتی در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز، شورای فرهنگ عمومی، شورای زکات و جلسات مربوط به دین شدیدا انتقاد داریم.

وی خاطرنشان کرد: تنهامسوولان دستگاه‌های زیرمجموعه بیت رهبری به صورت مرتب در این جلسات حضور دارند، متاسفانه برخی از مسوولان فکر می‌کنند که تمام مشکلات با برگزاری و مشارکت در برخی برنامه‌ها، که موجب رضایت بعضی‌ها می‌شود رفع خواهد شد در حالی که این دست جلسات تنها موجب ترویج بی بندوباری و غیره می شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: بعضی‌ها بدون توجه به جامعه، راه خطایی که دیگران رفته‌اند را دوباره تکرار می‌کنند که این کار موجب توسعه فساد می‌شود.

وی به نقش امر به معروف و نهی از منکر در سلامت هر جامعه اشاره کرد و اذعان داشت: امر به معروف هم برای سلامت جامعه است و همه باید در این راستا تلاش کنند، چرا که هر وقت انسان به یاد خدا باشد از گناه دور می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌شاهرودی با یادآوری مسوولیت «سلمان فارسی» در سمت استانداری گفت: مسوولیت در نظام اسلامی باید مانند استانداری «سلمان فارسی» باشد، اما ما برخی برخوردها را از مسوولان شاهد هستیم و چیزهایی از آنان نقل می‌شود که واقعا در تراز مسوول جامعه اسلامی نیست.

وی خاطرنشان کرد: مسوولیت در نظام اسلامی یک امر شخصی نیست که روزه را قبول نداشته باشد و در ماه رمضان به راحتی روزه‌خواری کند، کسی که نسبت به امانت خدا خائن است چگونه می‌تواند، نسبت به بنده خدا خائن نباشد، لذا دادن مسوولیت به چنین افرادی اشتباه است و مشکل امروز ما همین مسئله است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه مسوولیت اصلی مسوولان در نظام اسلامی پیاده‌کردن تمام مباحث دینی و تعصب نسبت به مسائل دینی است، اظهار داشت: کسی که حضور خدا را در کنار خود ببیند نمی‌تواند خلاف ارزش‌ها و دستورات اسلامی حرکت کند اما کسی که نسبت به مسائل دینی بی‌تفاوت است مسوولیت سرش نمی‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به سند 2030 و اهداف شوم آن هم گریزی زد و گفت: سند 2030 که غربی‌ها براساس بی‌دینی و بی‌خدایی و فساد تصویب کرده و  برخی‌ها دزدکی آن را امضا کرده‌اند که اینها نشانه بی‌تقوایی است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.