اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


روز قدس روز بیداری اسلامی و بهترین فرصت برای ایجاد و تحکیم وحدت میان امت اسلام می باشد

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54097
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت لمر اسالم :
روز قدس روز بیداری اسلامی و بهترین فرصت برای ایجاد و تحکیم وحدت میان امت اسلام می باشد
حجت‌الاسلام خداداد طالبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بلال حبشی روستای لمر سفلی از توابع بخش اسالم با اشاره به فراگیری روز جهانی قدس در بیشتر کشورهای اسلام و حتی برخی از کشورهای غیر اسلامی و حضور با شکوه اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی عظیم ، گفت : روز قدس روز بیداری اسلامی و بهترین فرصت برای ایجاد و تحکیم وحدت میان امت اسلام و همه ملت های آزادی خواه جهان است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان : حجت‌‌الاسلام خداداد طالبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بلال حبشی روستای لمر سفلی از توابع بخش اسالم با اشاره به فراگیری روز جهانی قدس در بیشتر کشورهای اسلام و حتی برخی از کشورهای غیر اسلامی و حضور با شکوه اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی عظیم ، گفت : روز قدس روز بیداری اسلامی و بهترین فرصت برای ایجاد و تحکیم وحدت میان امت اسلام و همه ملت های آزادی خواه جهان است .

وی اظهار داشت : امام خمینی (ره) در 16 مرداد سال 1358 با هدف حمایت از مقاومت ملت فلسطین در مقابل جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و زنده نگه داشتن نام قدس ، آخرین جمعه ماه رمضان را با نام روز قدس نامگذاری کرد و از مسلمانان جهان خواست تا همبستگی و انسجام خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند .

امام جمعه اهل سنت مسجد بلال حبشی روستای لمر سفلی روز قدس را نماد حمایت از ایستادگی ملت فلسطین دانست و  افزود : امروز این روز بزرگ به عنوان یک فرهنگ در جوامع اسلامی و حتی غیر اسلامی مطرح شده است و ما باید قدر این فرهنگ را بدانیم و از آن برای انزوای رژیم غاصب صهیونیستی در جهان استفاده نماییم .

وی خاطر نشان کرد : ملت ایران و همه ملت های آزادی خواه در جهان هرساله در این روز برای دفاع از حقوق غصب شده ملت فلسطین ، تظاهرات برگزار می کنند و انزجار و نفرت خود را از غاصبین بیت المقدس اعلام می دارند .

حجت‌الاسلام خداداد طالبی در ادامه خطبه های خود با اشاره به نگاه بلند امام راحل (ره) در نامگذاری روز قدس ، گفت : نگرانی و دلسوزی امام خمینی (ره) برای همه کشورهای اسلامی بود و ایشان به دنبال سربلندی امت اسلام بودند و با وجود اینکه ملت فلسطین عموماً از مسلمانان اهل سنت هستند ، امام مساله و مشکل فلسطین را مشکل جهان اسلام معرفی کردند و از همه ملت های اسلامی خواستند که در روز قدس حمایت و بیداری خود را به جهان نشان دهند .  

وی در پایان گفت : اگر کسی توفیق نداشته و نتوانسته در راهپیمایی روز قدس شرکت کند ، با قلب خود همراه ملت مظلوم فلسطین باشد و برای این ملت مظلوم و ستم دیده دعا کند .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.