اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


تاکید علمای اهل سنت بجنورد بر تبعیت از مقام معظم رهبری برای اعلان عید سعید فطر

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54105
Print
Rss Services


تاکید علمای اهل سنت بجنورد بر تبعیت از مقام معظم رهبری برای اعلان عید سعید فطر
ائمه جماعت مساجد شش گانه اهل سنت شهرستان بجنورد، با صدور بیانیه ای ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی اعلام کردند: پیروی از نظر حاکم شرع و ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری، در اعلان عیدسعید فطر لازم و ضروری است و هرگونه مخالفت با آن شرعا جایز نیست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت شعبه خراسان شمالی، علمای اهل سنت بجنورد بر تبعیت از مقام معظم رهبری برای اعلان عید سعید فطر تاکید کردند که متن پیام به شرح ذیل است:

ماه رمضان ماه مهمانی خدا است و مسلمانان جهان به ویژه مسلمین ایران هرساله در این ماه با توجه به دستورات دینی اعمال این ماه را انجام می دهند و در روز عید فطر با برپایی نماز جماعت این ماه مبارک را به پایان می رسانند.

اعلان عید فطر بین اهل سنت طبق قانون و اعلان حاکم اسلامی همان کشور است و هر روزی را که ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری به عنوان روز عید سعید فطر اعلام بکنند، همان روز برای اهل سنت خراسان شمالی عید سعید فطر است و درآن روز نماز عید برگزار می کنند.

درخراسان شمالی شیعه و سنی باهم زندگی می کنند و با پیروی از رهبر معظم انقلاب و با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری در یک روز عید سعید فطر را جشن می گیرندکه اینها نشان دهنده اوج اتحاد و وحدت اسلامی در ایران است.

رصد و روئیت ماه و برگزاری همزمان نماز عید فطر باعث تقویت بیش از پیش اتحاد، یکپارچگی و وحدت اسلامی در ایران می شود و مانع سوء استفاده دشمنان از فضای جامعه و به ویژه این استان خواهد شد و خاری بر چشم دشمنانی است که نمی توانند این وحدت را ببینند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.