اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


دستگیری یکی از اعضای گروه تروریستی و تکفیری داعش در آلمان

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54106
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
دستگیری یکی از اعضای گروه تروریستی و تکفیری داعش در آلمان
مقامات امنیتی آلمان اعلام کرده اند که یکی از اعضای داعش را در این کشور دستگیر کرده اند .

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، مقامات امنیتی آلمان اعلام کرده اند که یکی از اعضای داعش را در این کشور دستگیر کرده اند .

پایگاه خبری بیزینس اینسایدر انگلیس گزارش داده است که مقامات امنیتی و پلیسی آلمان موفق شده اند که یکی از اعضای گروه تروریستی و تکفیری داعش را در این کشور دستگیر کنند. بر این اساس مقامات پلیسی و امنیتی آلمان اعلام کرده اند که جوانی متهم به عضویت در گروه تروریستی و تکفیری داعش را که قصد ورود به آلمان داشته است را دستگیر کرده اند. این جوان در سال 2014 و در شهر موصل به عضویت داعش در آمده و آموزش های نظامی را در این شهر دیده است و پس از آن در سال 2015 و در شهر بیجی برای تروریست های داعش مبارزه کرده است و سپس متواری بوده و از عراق خارج شده است و هم اکنون هم به دنبال وارد شدن به آلمان بوده است تا عملیات های تروریستی خود را در این کشور پیگیری کند که شناسایی شده و دستگیر شده است . پیش از این هم بار ها مقامات امنیتی و پلیسی آلمان موفق شده بودند که افرادی را که عضویت داعش داشته اند را دستگیر کنند، ولی با این حال بسیاری از تروریست ها با حربه های گوناگون موفق به ورود به خاک اروپا شده و توانسته اند از حلقه های امنیتی عبور کنند و دست به اقدامات تروریستی در این کشور ها بزنند. پیش از این گزارش های فراوانی درباره چالش امنیتی بسیار بزرگ کشور های اروپایی در بازگشت تروریست های این کشور ها از سوریه و عراق منتشر شده بود.

این امر  یادآور هشدار های سال های گذشته رهبر انقلاب ایران و همچنین بشار اسد پیرامون بازگشت تروریست ها به کشورهایی بود که روزگاری از این تروریست ها حمایت کرده و زمینه ورود آنها به خاور میانه را فراهم می کردند . بشار اسد بار ها هشدار داده بود که تروریست هایی که هم اکنون تحت حمایت کشور های اروپایی هستند، روزی به اروپا باز می گردند و خطری بسیار بزرگ برای این کشور ها می شوند .

لینک خبر:

http://uk.businessinsider.com/ap-german-authorities-arrest-suspected-islamic-state-member-2018-6

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.