اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


اتریش به دنبال قطع حمایت مالی خارجی از مساجد اسلامی این کشور

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54107
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
اتریش به دنبال قطع حمایت مالی خارجی از مساجد اسلامی این کشور
دولت اتریش با بستن هفت مسجد در این کشور به دنبال قطع حمایت مالی خارجی از مساجد این کشور می باشد .

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، دولت اتریش با بستن هفت مسجد در این کشور به دنبال قطع حمایت مالی خارجی از مساجد این کشور می باشد .

پایگاه خبری آناتولی ترکیه گزارش داده است که اردوغان رئیس جمهور ترکیه به شدت به تصمیم تازه دولت اتریش در بستن هفت مسجد اسلامی در این کشور اعتراض کرده است و وعده اقدام متقابل داده است . بر این اساس دولت اتریش به تازگی اعلام کرده است که هفت مسجد اسلامی در این کشور که توسط طرف های خارجی حمایت مالی می شده اند را بسته است و امام های این مساجد را به زودی اخراج می کند. تمامی این هفت مساجدی که بسته شده اند همگی توسط طرف های خارجی حمایت مالی می شده اند و این امر، زمینه نفوذ را در این مساجد و بکارگیری این مساجد برای تبلیغ افکار تکفیری را فراهم می کرده است . این اقدام دولت اتریش برخی کشور ها را به شدت آشفته کرده است و اعتراض آنها را موجب شده است . اتریش اعلام کرده است که در راستای مبارزه با تروریسم و جلوگیری از گسترش افکار تکفیری در این کشور اقدام به این کار کرده است و از این پس به شدت با مساجدی که توسط کشور های تندرو حمایت مالی می شوند مقابله صورت می گیرد. پیش از این هم، برخی مساجد در کشور های اروپایی بخصوص در فرانسه و بلژیک شناسایی شده و بسته شده بودند. این مساجد توسط کشور های حوزه خلیج فارس به خصوص عربستان ، امارات و قطر حمایت مالی و فکری می شدند و مشغول به گسترش وهابیت و تکفیری گری در اروپا بودند .

کشور های اروپایی به شدت درگیر گسترش تروریسم وهابی در این قاره می باشند. عربستان و برخی دیگر از کشور های اسلامی در طول سال ها تلاش کرده اند که با حمایت مالی و فکری از این مساجد و مراکز دینی، آنها را به پایگاهی برای گسترش وهابیت در اروپا تبدیل کنند.

لینک خبر:

https://www.aa.com.tr/en/europe/erdogan-slams-austria-for-shutting-mosques/1170536

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.