اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


پیروی از دفتر مقام معظم رهبری مبنای تعیین عید فطر است

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54111
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
پیروی از دفتر مقام معظم رهبری مبنای تعیین عید فطر است
حجت الاسلام تاج‌الدین برزکوهی ، امام جمعه مسجد فاروق اعظم بخش اسالم در گفت‌ و گو با رابط خبری گیلان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان ، پیشاپیش عید سعید فطر را به همه مسلمین جهان تبریک گفت و تاکید کرد : پیروی از دفتر مقام معظم رهبری مبنای تعیین عید فطر است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام تاج‌الدین برزکوهی ، امام جمعه مسجد فاروق اعظم بخش اسالم در گفت‌ و گو با رابط خبری گیلان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان ، پیشاپیش عید سعید فطر را به همه مسلمین جهان تبریک گفت و تاکید کرد : پیروی از دفتر مقام معظم رهبری مبنای تعیین عید فطر است .

وی افزود : پیروی از حاکم حکومت اسلامی در موضوع عید فطر ضروری است که یقیناً از اختلافات و تفرقه جلوگیری خواهد کرد و از همین رو مبنا برای تعیین عید سعید فطر دفتر مقام معظم رهبری است .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم خاطر نشان کرد : وظیفه حاکم حکومت اسلامی اجرای دستورات و مفاهیم دینی و قرآنی است و در این بحث خاص نیز که هم جنبه دینی دارد و هم از همه جنبه های دیگر از جمله ملی و سیاسی که نشان دهنده وحدت و انسجام در جامعه اسلامی ماست ، حائز اهمیت است .

حجت الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در ادامه این گفت و گوی کوتاه تلفنی با بیان اینکه نباید در مسائل حیاتی جامعه عجولانه عمل کرد ، تاکید کرد : باید در مسائل مشترک با تامل و اتحاد و با در نظر گرفتن مشکلات احتمالی و خطراتی همچون تفرقه و اختلاف در جامعه اسلامی که می تواند به اسلام ضربه بزند ، آن را خنثی کرد و انسجام را در جامعه حفظ نمود . 

وی در پایان عید فطر را فرصتی مناسب برای ترویج انسجام در یک جامعه اسلامی دانست و افزود : نباید اجازه دهیم دشمنان این فرصت را بسوزانند و با سهل انگاری فرصتی را که در اختیار خود داریم برای دشمنان مهیا کنیم تا با دسیسه و تفرقه اتحاد جامعه را بر هم بزنند .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.