اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


در اعلان عید فطر تابع حکم مقام معطم رهبری هستیم/ اطاعت از رهبر معظم انقلاب برای همه مسلمین واجب است

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54115
Print
Rss Services


ائمه جمعه و مدیران شاخص مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی در بیانیه ای اعلام نمودند:
در اعلان عید فطر تابع حکم مقام معطم رهبری هستیم/ اطاعت از رهبر معظم انقلاب برای همه مسلمین واجب است
ائمه جمعه و مدیران شاخص مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی اعلام کردند: اعلام رویت هلال ماه و عید فطر منوط به دیده شدن ماه در ایران و نیز اعلام رسمی از سوی رهبر معظم انقلاب است و مردم باید منتظر صدور بیانیه از سوی دفترمقام معظم رهبری باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، جمعی از ائمه جمعه و مدیران شاخص مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی با صدور بیانیه ای افزودند: همچون سالهای اخیر برای عید سعید فطر و هلال ماه تابع ولی فقیه هستیم، در زمینه رصد و استهلال ماه هیچگونه اختلافی بین اهل تشیع و تسنن نیست و همه مانند همیشه تابع فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم.

 

در این بیانیه آمده است:

ایران اسلامی از حاکمی مشروع و توانمند و آگاه بر مسائل در رصد و استهلال ماه عید سعید فطر بهره می برد، لذا همان روزی را هم که به عنوان عید فطر از سوی دفتر مقام معظم رهبری اعلام شود، برای همه ما مسلمان چه شیعه و چه اهل سنت داخل کشور عید است.

عید فطر در اسلام و در فقه اهل سنت دارای اهمیت فراوان می باشد و بودن قوانین اسلامی و همچنین کمیته رویت هلال که زیر نظر رهبر معظم انقلاب استهلال ماه را برعهده دارند، از اهمیت داده شدن به این مسأله اسلامی است و لذا اهل سنت نیز با تبعیت از حکم مقام معظم رهبری عید فطر را اعلام خواهند کرد.

بحث رویت ماه ممکن است در بسیاری از مکانها گفته شود ولی برای ثبوت این رویت حتما باید حاکم شرع دستور دهد.

براساس احساسات قومی و مذهبی نباید حرفی که مورد قبول نظام اسلامی نیست بیان شود و در این راستا با صراحت اعلام می کنیم در فقه اسلامی، حاکم اسلامی باید رویت ماه را تایید و نماز عید فطر را اعلام بکنند.

در ایران اسلامی همه تابع نظام، قانون اسلامی و رهبر معظم انقلاب هستیم، و اهل سنت نیز حاکم اسلامی را به عنوان دستور دهنده می دانند و از آن تبعیت می کنند.

اعلان هم صدا عید فطر شیعه و سنی در ایران، اتحاد و یکپارچگی تمام مذاهب در ایران را به رخ جهانیان می کشاند و این وحدت و انسجام میان شیعه و اهل سنت ناکامی دشمنان اسلام و مسلمین را به دنبال دارد.

1-حاج گلدی آخوند کمالی(مشاور استانداردر امور اهل سنت و مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی)2-حاج خالمحمد آخوند سرفراز(مدیر حوزه علمیه هدایتی کلاته ابریشم)3-حاج غفورآخوند یزدانی(مدیر حوزه علمیه الاظهر دهستان باغلق)4-حاج رحیم آخوند صمدی(امام جمعه یکه سعود)5-حاج آنا آخوند پروانه(امام جمعه و مدیر حوزه علمیه القریشی حصارچه)6-حاج محمد آخوند خادمی(امام جمعه کهنه جلگه)7-حاج عبدالله آخوند خوش نظر(امام جمعه و مدیر حوزه علمیه ربانیه تازه یاب)8-حاج عبدالله آخوند امانی(مدیر حوزه علمیه عرفانیه دشتک علیا)9-حاج آبا آخوند درخشان(مدیر حوزه علمیه کریمی یکه سعود)10-حاج نظر آخوند رستگاری(مدیر حوزه علمیه رحیمی بگ پولاد).

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.